IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 84>
Автор
Порака Обратен редослед
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Поддршка за А1 Телевизија?
    Испратена: 16.Септември.2011 во 11:30
Бреееј,шо му запнавте толку на луќеѓето,па тие си ги бараат правата,и што судите толку,а сеир си гледате,чисто македонски,ај малку развртете ја бајблијата и че видите како
Симон-Патар, го предава Христос,пред три петли да запеат,а ОНИ пред това заедно од иста Пајнца јаделе?
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2011 во 00:21
http://www.vecer.com.mk/?ItemID=102ABE84A25CBF4A802D6DCA9888BC8A


Ovie ni sram ni perde nemaat, do vcera go branea torbuleto, a sega protiv nego, ubavo gi narece eden od citatelite petokolonasi.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2011 во 05:50
Ugursuz kako rosaviot ne se mrazi, takov se prezira, mu se zaplenuva imotot, se stava u zatvor da skapuva cel zivot, za velepredavstvo ( treba li da se nabrojuva kolku samo zlo ima napraveno od 92-ra navamu ). Se dodeka toa ne se postigne kako sto se pravi vo Kina ovaa drzava i ovoj narod nema da odat napred.

A deka me tangira kako e vo MK, me tangira ama bas mnogu, i sekogas ke me tangira. I so toa ima vrska dali rabotam i dali zavisam od MK, za da nesto me tangira ili ne.

Za na kraj, jas ne znam dali nesto pridonesuvam za ovaa drzava so moite postovi tuka, ama sum siguren deka ti so tvoite postovi, ama bas ic ne pridonesuvas, osven so branis edna obicna lopovska klika koja mama mu rasplaka na drzavata.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2011 во 17:17
Ма ајде што зборуваш. Сакаш да кажеш дека со ваквите твои муабети придонесуваш за Македонија? Па нормално, тука секој може да зборува, без разлика што ќе каже...Боки 13 и Политико новинарот на пример ептен се ИН овие денови, и тие мислат дека многу придонесуваат за шоу бизнисот, за дебатата и ’’новинарските стандарди“ на Македонија.
 
Што те тангира тука, работиш, зависиш од оваа земја? Или исклучиво од патриотски причини се грижиш за нашиот добробит, на ваков многу познат македонски начин- да се утепа тој кој не ни се допаѓа?

Не знам како би можела А1 тебе да те мрази? М ?

Не зекси, јас мислам дека исклучиво омразата кон Бранко те води на овие страници. Тоа не е ништо страшно-доколку ти не сметаш дека со тоа придонесуваш за твојата татковина. Напротив, омразата нам ништо добро не ни донела. Ниту Бранко, а ниту Груевски. Оваа земја најмногу постигнала со квалитетите кои ги поседува овој народ ( со уметниците, спортистите), а кои во последно време ги заборави благодарение токму на луѓе како тебе, кои политиката ја доживуваат како поле за пресметки со оние кои лично не ни се допаѓаат.  Тоа зекси, ништо добро не и носи на оваа земја.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2011 во 16:56
Za omraza zboruvas a, pa da tocno onoj sto mene me mrazi nemam ama nikakva zelba da go sakam.

A toa sto ti mislis deka ne me tangira nisto vo MK, toa ti samo sakas taka da bide, za site onie sto ne se za rosaviot bandit da bidat podaleku od MK i od slucuvanjata.

E toj film nema da go gledas.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2011 во 13:34
Аман со вашата омраза, државата не може аир да види од сопствениот народ кој се мрази.
Овој пак уште од далеку, кај што ништо тука не го тангира ниту му значи во животот, најде да не труе со омраза кон една обична телевизија.
Да зекси, за тебе зборувам.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2011 во 08:06
Originally posted by stigma04 stigma04 напиша:

ama se znae be za velija od pred meseci sto ke mu se slucese samo i novinarite praveja pritisok i na kraj sega nigde gi nema koga se uverija deka navistina tamu bese matno


Ma daj molim te, tek sega se uverile, inace mutavi bile pred toa, koga plata u kes si primale, ni danok od platata ni nisto.

More eden od niv da ne vidi air, od cistacka do glavnite.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2011 во 02:30
ama se znae be za velija od pred meseci sto ke mu se slucese samo i novinarite praveja pritisok i na kraj sega nigde gi nema koga se uverija deka navistina tamu bese matno
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2011 во 19:02
Не рекле џабе парата е отепувачкаизненадување. За пусти пари се испокараа, испонавредија нкогашните соработници.

Димитровски: Рамковски е ајдук без пиштоли


Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2011 во 16:12
Кај спаѓаш и кој си се гледа,но твоето упатување за тестирање,јас неможам да го видам ,ако ти си го ставил некаде во лево чоше,за тоа има приватни пораки,слободно кажи,за навредите,лично кон мене и семејството ми гу упатуваш ,така и ти враќам.
Е сега кога си дошол ти овде во македонија ,не ме интересира,а за критиките кон власта секогаш ќе бидат упатени од моја страна до нив се додека раководи на мафијашки начин,е сега што некој тоа го гледа како светла страна,тоа е заради удобноста што ја има од оваа власт,тоа ти се вика полтронство или посликовито,глазата им е во газ,па од смрдеа ништо друго не знаат,па си мислат дека тоа е најубаво.
Туку правевме друг муабет,за темата,а пак ќе ти објаснам,ти мене лично ме напаѓаш,без разлика дали ме познаваш,а последниот коментар до мене беше,дека мешаш религија со политика и затоа беа критиките.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2011 во 15:15
Begaat lugje od nekade koga imaat problemi so zakonot, begaat lugje koga nad niv se vrsi represija poradi X pricini od X faktori, a jas ne spagjam vo tie lugje, i uste eden kup drugi pricini poradi koi se bega od nekade i nesto a koi isto taka ne me tangiraat.

A sto se tice pametuvanjeto neli ti predloziv da se testirame pred nekoe vreme, taman sega koga bev doma letovo mozevme da go iskoristime toj moment i da vidime koj e po pameten, ti upativ povik javno preku forumov ama ti ne mi odgovori.

A jas so moeto semejstvo sto pravime za da ziveeme, odma ke ti kazam, rabotime isto kako sto rabotevme vo MK, kako sto bi rabotele i vo Somalija da se naogjame ili bilo kade vo svetot.

A dali nekoj e kodos kako so vikas, i za toa ima resenie, ti obezbedi potvrda deka ne si bil kodos onamu kaj so si ziveel a i jas isto taka, pa ke gi stavime javno tuka na forumov. Biva li????

A i toa so vikas deka te napagjam licno, ne ti drzi voda tvrdenjeto, bidejki ni te poznavam licno ni nekogas sum te sretnal vo zivotot. Edinstveno sto mozam da sudam za tebe e vrz osnov na tvoite poslanija ovde, a koi se totalno defetisticki, krajno neobjektivni, pesimisticki, maliciozni i vo 90 % lazni, i isklucivo upateni kon edna strana.
A toj sto go prozivas non stop pa i samiot Lucifer da bese nemase da napravi tolku losi raboti kako sto ti gi prikazuvas ovde.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2011 во 11:58
Само едно кажи,зошто како П...А,си избегал од оваа ВУКОЈЕБИНА,за сега оние кои се попаметни од тебе да ги напаѓаш и да тресиш глупости.
И не го мешај семејството,зашто таму каде што сте,кој знае што ти прави семејството за да наводно уживате,оп,оп
И ај малку гледајте потрезвено,оти само класични тупаци кога немаат што да дискутираат ги напаѓаат другите членови на форумот.

И уште една работа,ама да престаниш,ќе ти кажам како на човек,бегањето,предавството и кукавичлукот се знае на кој е одлика,а јас за моето семејство,како обезбедувам не се секирај,туку не врти од темата, гледај од пусти убајни во оваа ВУКОЈЕБИНА,затоа си ватил прашина,имало такви борци и порано и во Илинден(бегале како путиња,КОДОШИ),а ги има и денес.Да ми кажува за чесност и правда некој вреден,а вакви како тебе,ех,бре копучаана

Изменето од Gorazd777 - 06.Септември.2011 во 12:05
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2011 во 02:53
A ja pa se cudam od kaj volku prosvetluvanje na forumov, koga toa Gorazd666 ne prosvetluval site tuka.

A toa so vikas deka site znaele deka e opst kriminal a pak glasaat za grujo demek se plasele ni kaj deca od zabaviste ne ti pominuva.

Nesposobnosta da se probivas niz zivotot, da ne mozes da si obezbedis mesto pod sonceto za sebe i za semejstvoto, te tera da bides eden obicen zamlatuvac, i seac na magla, navodno ako bile onie drugite ke ti procvetalo.

"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2011 во 01:51
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Ovoj"pasibozluk" ili kako veke go narekuvas ne e bitno, veke nekolku pati posledovatelno na izbori dobiva podrska od narodot, sto i de fakto znaci podrska na site proekti na vladata, taka da umesto so drndas po forumive vo 90 % bez fakti, malku preispitaj se.

Sto ima vrska kaj e nekoj roden, moze i na Mars da sum roden pa pak ke si bidam Makedonec.


Јас не дрндам по форумите,туку тебе на прост и неписмен ти ја кажувам вистината,а твоите плитки факти ,можеш да си ги ставиш во але,за олеснување,поготово таму каде што си.
Инаку од авион се гледа дека власта игра нечесно во оваа Вукојебина,е сега проблем е што некој кога ќе дојде друг,му отвора можност за да му вратат мило за драго,а за добивањето на изборите сите знаат дека е општ криминал и дека има матни работи,но цвиканцијата е друга,паторот требе да реши машки некои работи,па да видиме?
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.