IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - ’’Детето’’ во нас
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

’’Детето’’ во нас

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2011 во 14:41
Има едно дете во мене кое плаче за прегратка.
Има едно дете во мене кое вриска за да биде чуено.
Има едно дете во мене кое чека да му ги врзам раните.
Има едно дете во мене кое чека да му ги избришам солзите.
Има едно дете во мене кое чека да биде љубено.
Има едно дете во мене кое чека да му биде простено.
Има едно дете во мене кое чека да му купувам сладоледи, бонбони и еден куп играчки.

Има едно дете во мене кое плаче за љубов
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2011 во 20:13
Deteto vo mene ... koe dete ,ja sum si edno golemko detence i takov ke si ostanam zasekogas...
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2011 во 09:18
Deteto vo mene , neznam dali nekogas ke si zamine ...не%20знам
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2011 во 18:06
Детето во нас, секогаш е присутно.
Најчесто не му обрнуваме доволно внимание, ни време, бидејќи не го сфаќаме сериозно-возрасни сме, значи рационални.

А сепак, оние кои доволно работеле на себеси, го знаат следново: детето во нас е оној дел од нас кое ги прави клучните потези, во клучните моменти.
Затоа, внимавајте како се однесувате спрема детето во вас :)
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2011 во 18:10
Детето во мене ќе треба уште малку да почека за прошка. Заслужува љубов и разбирање, учам како да му го дадам тоа.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2011 во 18:22
Не се раѓаме како табула раса.
Тоа е една голема заблуда, оддамна надмината.
Денеска имав едно искуство кое ми остави голем впечаток.

Сретнав едно дете од само 4 години.
Девојче со толкава заводливост и харизма еднакви на една Моника Белучи.
Девојче со ’’искусен’’ самоуверен поглед, став, држење...и сето тоа толку природно и спонтано, толку доаѓа одвнатре....

Девојче кое ќе порасне во девојка која ќе прави што си сака, ќе се насмее, ќе игнорира, ќе си игра.... а мажите ќе трчаат по неа.
Тоа не се учи, ниту се имитира...со тоа едноставно човек се раѓа.

Изменето од Kali - 10.Октомври.2011 во 21:35
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2011 во 18:49
....najinteresen e krajot od patot na edni takvi...

Da bleskaat kako zvezdi ili da bidat temnina?
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2011 во 10:55
Sum si go gusnala silno..ne sakam da go pustamсреќа
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2011 во 11:26
Убаво ни е заедно,не сакам да си оди од мене.среќа
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2011 во 00:01
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Sum si go gusnala silno..ne sakam da go pustamсреќа
Ексзи , не го пуштај никако... сигурно и „нему“ му е убавоголема%20насмевка
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2011 во 08:30
Preubavo mu e .. posle ke go castam eden ogromen cipsплазење
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2012 во 19:36



Паааа... сигурно би рекло: Уште ли ма со мачки си играш и ги оставаш да ти ја џвакаат косата?! вртење со очи


Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2012 во 20:14
детето што сум бил, сигурно не би се препознало и би се исплашило, не во смисла на изглед, туку целосно...

инаку, прекинуваме да бидеме деца, полека со образованието.... затоа што кога си дете и не знаеш ништо, воопшто не те боли онакво за ништо, и со тоа си радосен
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2012 во 20:36
samo treba da neguva
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.