IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - ''Плејбој'' во Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

''Плејбој'' во Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2011 во 08:21
Originally posted by Kali Kali напиша:

Абеееее....не сфаќам како фацата не е битна за плејбој голема%20насмевка

Ааа, ако збориме за цицки, ако мене ме прашаш, најубави цицки од Македонките има глумицата од Сенки, пишав мислам веќе за неа!

Здравкица нема везе, ни е убава ни е згодна тага
 
Кали, не ни се мешај во машки теми... голема%20насмевкаплазење Супер си е Здравкица, што и фали? Само што никоја не сака да се слика за Плејбој од познативе девојки во МК. тага
 
Треба темава да ја преименуваме во ,,Кого сакате да видите во македонскиот Плејбој?,,... изненадувањеголема%20насмевка
 
Викторија Лоба
 


Изменето од LiDivio - 10.Октомври.2011 во 08:22
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2011 во 17:40
Фала богу се баталив од него...Не знам кој следен од нив ќе го јаде...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2011 во 19:58
Од атер за Катја Деде би ја вадел Грција од криза
Инаку од она што читкав...Одлична е PLAYLIFE сторијата...
Ксметот ми остана да си го јадам од нив
Да не спамирам јас овде


Изменето од Орка - 01.Ноември.2011 во 19:59
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2011 во 13:50
Плејбој купувам доколку во него има македонка. Во спротивно чекам да го стават на нет па да го прочитам онлајн.
Од девојките кои досега се појавија ми се допаѓаат Александра Накова и Елизабета Симоновска (одлична фото галерија од Наке Батев, и асистент на фотографија Ивана Батев).

Од текстовите, интервјуто со Игор Џамбазов на 10 страници и текстот за ноќниот живот во Косово.
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2011 во 00:06

Море каква Грција каква Деде...Касија Даниш сега ќе си ја сакамплазење

Интересно интервју со Марјан Георгиевски...Девојка немал,во друга врска бил.Не е обратен дехи, хи...
Писмана,стандард да си рече човек кај отишол световизненадување
Добар репорт за диамантите...
Ме плаши ова ќе станам прибирлив плазење
И одлично ретро интервју на Стивен Џобс...Некои луѓе се раѓаат со визија.
Од дистанца на дваесет и шест години,тој јасно знаел каде ќе биде денес светотизненадување


Изменето од Орка - 08.Декември.2011 во 22:44
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2011 во 18:01

Ништо посебно ко за новогодишен број,барем за читање и мој вкус.

Може ќе соберам воља за ретро интервјуто со Френк Синатра.

Околу симпатиите ќе си останам на Касија Даниш...Кој ќе оди сега до Бразил(таму се направени фотографиите) за Ирис Мулејплазење



Изменето од Орка - 24.Декември.2011 во 18:04
Кон врв
jordanloko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jordanloko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2012 во 10:36
Некой да продава половни или нови македонски PLAYBOY?
за контакт е-майл или лична порака
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2012 во 16:13

Да не пребарувам сега...Но во еден број имаше акција од редакцијата, 

за продажба на пакет од застарени три броја по поевтина цена...

Јави си се таму  најубаво.

Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 14:26
Текстов не се однесува на списанието во Македонија, туку за моделите на Playboy. Зборува за тоа дека иако стигнале на насловната страна и финансиски привремено ќариле моделите, не мал број од нив завршиле во рубриката „жална вест„.

Проклетството на плејбоевите зајачици (српски)

Изменето од Majkl - 17.Јануари.2012 во 14:27
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2012 во 04:31
Totalno sranje e Makedonskiot plejboj..bar mislam na prviot broj so Karolina sto go kupiv..Da se razbereme,jas ne ni ocekuvav da go vidam Kurolinceto nase ko od mama rodena (neli mama uste ne ja pusta)..ama toa sto go vidov,bese SRAMNA GROTESKA,i navreda za sekoj ljubitel na PLAYBOY...bidejkiznam deka Kurolinata ima stilist,onaa sestra i na None po visina..Caci Pakos(t)ka,moram daja prasam..sto bese fintata so dvata para gakji na Kurolinata,i na 2 sliki dva para gradnici-(eden vrz drug???)...Se do Makedonskovo izdanie mislev deka celta na PLAYBOY e da gi soblece ubavite zeni,a ne da im oblece po nekolku para g`sti....Bogami prviot broj ne vredese ni za 50,a kamoli za 250 denari!
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.