IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - ''Плејбој'' во Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

''Плејбој'' во Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 16:17
Без плачење кај и да е ќе се фати некоја зацрвена македонка на орото
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 12:45
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

почнаа странски теткици во МК списание (оти кај нас нема ку рвишта) само домаќинки имаме газење%20од%20смеење
 
 

токму ради тоа е славите како најгостоприемниот народ даголема%20насмевка


титулата,т.е. пехарот е .....преоден!

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2011 во 23:54

Се изнасмеав на вицон...само во тоа вицовине божјата правда стигнува...присетувајќи се на случајот со нашиот поп на масажахи,%20хи...

Девојка на исповед:"Попе,вчера на еден му реков копиле!"
Попот:"Зошто?"
Девојката:"Па ме фати за гради..."
Попот:"Како јас сега?"
Девојката:"Да"
Попот:"Тоа не е  страшно."
Девојката:"А после за задникот..."
Попот:"Како јас сега?"
Девојката:"Да."
Попот:"Тоа ич не е страшно"
Девојката:"И ме соблече гола"
Попот:"Ако било како што јас сега те соблекувам,ни тоа не е
лошо"
Девојката:"Па, ме обљуби..."
Попот:"Како јас сега?"
Девојката:"Да"
Попот:"Ништо страшно."
Девојката :"И ми кажа дека имал СИДА..."
Попот:"Ах,копиле..."хи,%20хи...
 
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 22:51
Интересно од овој двоброј да се спомне,интервјуто со Игор Џамбазов
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2011 во 08:46
голема%20насмевка конечно и Македонка гола во Плејбој...
 
 
 


Изменето од LiDivio - 04.Октомври.2011 во 13:45
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2011 во 08:55
не%20вреден 
 
p.s. сега одма ли ќе и ставите етикета дека е мрсулка или ќе почекате да разберете колку пари е земала за овие слики и ако сумата е повисока ќе ја етикирате како мрсулка на коцка ?
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2011 во 11:47
Па оваа НИНА па ич не е за сликање или гледање, ГРОЗОТА!!!.Па со фотошоп можеле нешто да и разубават......еее, па неможе така......што да гледам сега?????
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2011 во 21:43
Плаќаат ли данок разголените модели? Како е тоа регулирано во Р.Македонија со закон?
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 12:09
Македонката Нина Костова во хрватски Playboy
 
Девојката која ја красеше насловната страница на летниот двоброј на македонскиот Playboy стана актуелна кај хрватските фанови на овој елитен машки магазин
 
 

Првата плејмејт Македонка Нина Костова се најде на страниците на хрватскиот Playboy. Девојката која ја красеше насловната страница на летниот двоброј на македонскиот Playboy стана актуелна кај хрватските фанови на овој елитен машки магазин. За неа Хрватите пишуваат:

Убавата и храбра скопјанка е првата Македонска на дуплерката во македонскиот Playboy, со што го осигура своето „место во историјата“. Самоуверената Нина знаела дека со овој пикториал ќе издејствува остри коментари од се уште, како што вели, многу конзервативната македонска јавност. „Зборува љубомората“ – смета Нина и додава „јас сум горда на овој пикториал“.

__________________________________________________
 
и нормално на септемврискиот ''Плејбој' на насловната страна ..........нема полугола македонка газење%20од%20смеење.А всушност зошто и да има ?Ако ја видат мама и тато и ја искарат ?изненадување
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 13:51
Девојкава е храбра, но мора да се признае и дека е ружна. Кај баш оваа се најде да го скрши мразот??? изненадувањетага
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 14:40
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

уф Здравкицеееееееее љубов

прекрасни очи има голема%20насмевка

плазење

а и лото грл (Маријана) не е лоша

и таа е набилдана



Здравкица? збунетост
Маријана...

Абе вие машки врска сте немале што е убава девојка... ох

http://zazabava.com/katarina-ivanovska-victorias-secret

Ката за Плејбој да





Изменето од Kali - 04.Октомври.2011 во 17:53
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2011 во 20:58
Кали

во плејбој не бараат лепотици колку шо гледам од сликата погоре (нина)
туку бараат некоја само да се слечи

а шо и фали на Здравкица? уба жена е а и плус има гоооолеми очи голема%20насмевка

а сега за Маријана

и таа има ептен гоооолеми очи и има тело гром ама фаца лом (иако не е битна фацата толку барем за плејбој) т.е не сум сигурен дали е во фацата лом оти гледај сега

овде е уба а овде е некако мажествена т.е како некој трансвестит и не знам зошто ме потсеќа на Владо Јаневски од 90-те

и не знам сега која е вистинската маријаназбунетост дали таа на 1 та слика или оваа на 2 та која ми личи на кокошка искубана

п.с Ката е кукла среќа

Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2011 во 00:02
Абеееее....не сфаќам како фацата не е битна за плејбој голема%20насмевка

Ааа, ако збориме за цицки, ако мене ме прашаш, најубави цицки од Македонките има глумицата од Сенки, пишав мислам веќе за неа!

Здравкица нема везе, ни е убава ни е згодна тага
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2011 во 00:06
pa, onie najubavite ,..ne sakaat da se soblechat ,pa....daj shto .....ke dadesh, e rabotata!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.