IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - ''Плејбој'' во Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

''Плејбој'' во Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ''Плејбој'' во Македонија
    Испратена: 02.Декември.2010 во 07:07

Невидов да има таква тема тука и затоа реков да отворам голема%20насмевка 

После Каролина Гочева се појави и првата гола Македонка на првата страна на популарното мажко списание
 

Прва Македонка гола за "Плејбој"

"Кога се јавив дома да соопштам, мајка ми инсистираше да се соблечам, кога веќе се појавувам во "Плејбој". Татко ми без збор ја подржа мојата идеја. На фотосесијата бев топплес, не сосема гола", открива Миа



ТВ водителката Миа Костова е првата Македонка која се сликаше топлес за декемвриското издание на македонскиот "Плејбој". Во кабаретскиот амбиент на театар МНТ "Центар", седната во црна фотеља, Миа вели дека за време на фотосесијата со голи гради ниту еден момент не почуствувала непријатност или нелагодност.
Секспилната водителка на Тв естрадниот магазин "Бекстејџ", смета дека е смешно што Македонките бегаат од оган кога некој ќе им каже да се соблечат за јавност. Таа вели дека нејзните родители, па дури и баба и гордо ги покажуваат фотографиите.



- Веднаш ја прифатив понудата, без многу размислување. Потекнувам од едно ултра современо семејство, што ми беше олеснителна околност. Кога се јавив дома да соопштам, мајка ми инсистираше да се соблечам, кога веќе се појавувам во "Плејбој". Татко ми без збор ја подржа мојата идеја. Секако дека и хонорарот имаше удел во целата приказна. Но искрено, бев навистина среќна што добив понуда од списание за кое со години сум мислела дека нема шанси да сум на неговата насловна. Фотосесијата одеше многу брзо, одлично соработувавме со екипата . Бев топплес, не сосема гола. Но, кога си во друштво на професионалци, се однесуваш професионално. Ниту еден момент не почуствував непријатност или нелагодност", открива Миа.
Таа очекува и позитивни и негативни реакции, но сигурна е дека повеќето ќе бидат позитивни. Миа се радува дека фотографиите се светски, и задоволна е како целиот производ изгледа.
"Важно ми е дека кругот на моите најблиски луѓе е презадоволен. Моите родители, па дури и баба ми гордо ги покажуваат фотографиите. На крајот на краиштата, мене ми е смешно зошто само ние Македонките се однесуваме како да имаме нешто посебно во градите, па бегаме како од оган кога некој ќе ни каже да се соблечеме за јавност. А тоа е така нормално секаде во светот", вели Миа.
На дел од фотографиите таа е сликана со пријателката Маја Ангеловска, која по професија е економист. Миа, освен како водителка на "Бекстејџ", заедно со Маја работи како менаџер на еден скопски ноќен клуб

 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 07:10
Браво на девојката и со нетрпение ќе чекаме и останатите убавици во Македонија по цицки голема%20насмевкааплауз 
 
п.с.само ми е чудно тоа црнокосо плашило што прави на сликата збунетостизненадување
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 11:17
Овие двете ако се девојки и убавигубитник

кај ги најдоа не ми е јасно....катастрофа се  и двете....Никаков авторитет немаат во Мк...заљубени една во друга....
Какви девојки убави има во Македонија...кога би сакале да се сликаат ќе има што да се види...среќа

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 11:31
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Овие двете ако се девојки и убавигубитниккај ги најдоа не ми е јасно....катастрофа се  и двете....Никаков авторитет немаат во Мк...заљубени една во друга....Какви девојки убави има во Македонија...кога би сакале да се сликаат ќе има што да се види...среќа

samo tie prifatile da se soblecat za paricka
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 12:52
Originally posted by емил емил напиша:

 
Баш е убава девојкава... само малце требаше да се насмевне... среќа
 
Сега ги очекувам и преостанатите водителки на ,,Бекстејџ,, да се покажат... големо%20гушкање
 
голема%20насмевка
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 12:55

Ли само да не се изначекашхи,%20хи...

Нема секој храброст да се слика за Плејбој, посебно во Мк.  Но некои за пари се ќе направат.

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 12:56
Originally posted by емил емил напиша:

Браво на девојката и со нетрпение ќе чекаме и останатите убавици во Македонија по цицки голема%20насмевкааплауз 
 

п.с.само ми е чудно тоа црнокосо плашило што прави на сликата збунетостизненадување


ам нели прочита Емиле...дека таа и е пријателка
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 12:58
третта смена..ете тоа е!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 13:00
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Ли само да не се изначекашхи,%20хи...

Нема секој храброст да се слика за Плејбој, посебно во Мк.  Но некои за пари се ќе направат.

 
Гарантирам дека во текот на 2011 сите четири (толку беазбунетост?) ќе бидат сликнати за ,,Плејбој,, (не мора скроз голи) голема%20насмевкатрепкање
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 13:01

Помислив дека мислиш на истиот начин како Миатрепкање тешко дека сите 4 ќе се појават топлеснамигнување

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 13:04
А што и фали на Миа?Само една насмевка....
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 13:07
 
А некој да не ги видел фотките на Каролина, ако ги најде некој на НЕТ, бујрум тука нека ги постира... голема%20насмевка
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 13:14
  
 
 
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 13:16
Originally posted by емил емил напиша:

А што и фали на Миа?Само една насмевка....




Кога ќе дојдеш во Мк и ако излегуваш навечер прашај некој нека ти ги покаже..Двете ќе бидат заедно сигурно ....после тоа ќе сватиш...дека се бљак во живо...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.