IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - Облакодери и висококатници
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Облакодери и висококатници

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2013 во 09:39
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:


Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Скопјепур?збунетост


Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Ne se ovie kulite vo Aerodrom?

голема насмевка
Прво сакав да видам коментари од некого за тоа дали се убави или не.
Сега, штом се знае дека ќе бидат градени кај нас, претпоставувам дека нема да се убави бидејќи ... се разбира, се што е наше не чини!Mene mi se ubavi...cicko Zlatnik
Jas bi zemama stan negde pogore, samo sto moite finansieri vikaat deka ke sum zborela samo so pticite tolku visoko
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2013 во 12:34
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Mene mi se ubavi...cicko Zlatnik
Jas bi zemama stan negde pogore, samo sto moite finansieri vikaat deka ke sum zborela samo so pticite tolku visoko

Искрено и за мене се убави.да
А што се однесува до комшиите - не бери гајле, јас ќе бидам на 33-от катнамигнување, таму кај широките тераси, за да си правиме седенки
Леле, леле кој не’ гледа тогаш - чичко и баба ! Така да ... кажи им на твоите финансиери дека ќе немаш комшии птици* и побргу нека купуваат.


*- Додуша, во некоја рака може да се рече дека со женчево моељубов сме си како гулапчиња - еден ден јас летам низ прозорец, друг ден таа!
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2014 во 22:52
1. Лахта центарот во Санкт Петерсбург... на око не е којзнае што, ама да седнеш да прочиташ каква иновација и дизајн се вложени во објектот, ќе доживееш архитектонски оргазам


2. Кулата Намасте во Мумбаи... да не се бунат сите дека облакодерите биле досадни коцки-стакленки трепкање  

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2014 во 22:59
Мене ми се допаѓа дизајнот на Kingdom Tower во Саудиска Арабија. Ми изгледа како чепкалка за забихи, хи...
Викаа ќе биде повисока од онаа во Дубаи, кој знае...

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2016 во 22:35
City of capitals - Москва... фин елемент на деконструктивизам на московскиот скајлајн


размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.