IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Матичен лекар за животни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Матичен лекар за животни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Матичен лекар за животни
    Испратена: 28.Ноември.2005 во 20:57
Дали како што тоа е пракса низ современиот свет, треба и кај нас да им се определат матични лекари на нашите љубимци, и ако е тоа така, дали би се одлучиле да им ја овозможите сета потребна здравствена редовна контрола барем еднаш месечно на вашите цакани миленичиња без разлика колку и да е скапо???  И она што најмногу ме интересира, колку од вас ги носат своите миленици кај дипломирани доктори специјализирани за здравјето на животните, а не кај вашите комшии, баби и дедовци или пак што ти знам каде на друго место???
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 18:07
а да ја заклучевте темава????
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 18:47
ренат прво па машко а?  дали би го лекувала твоето љубимче иако се поребни некои екстра скапи лекови во случај да е заболено од некоја сериозна болест???
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 19:16
те подджувам, иако немам домашно милениче бидејќи условите каде што живеам не ми дозволуваат да имам едно, но сепак и јас стојам зад нив, само ми е страв да не стојам многу пошто знаеш де, може да напраат некоја беља
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 22:28
Редовно ги носам моите љубимци на преглед.Имам одличен ветеринар кој се грижи за нив.Не чекам да имаат некоја промена кај нив за да го посетам ветеринарот, значи редовен преглед.:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2005 во 00:27
ауууууууу маја, па јас бре не идам толку често на прегледи жими мајка
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2005 во 01:08
Духче, па тие мораат, не знаат да кажат што им е
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2005 во 17:19
абе да де, го сфаќам тоа, али постојано?????? добро тоа му доаѓа два пати месечно мислам така???? леллеллелееееееее богами тие не само што се здрави како дрен, туку осеќам дека ќе надживеат многу луѓе
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 14:12
Да Мачорот мој имам матичен лекар кој редовно барем сега и онака е малечок од кога го земав пред 7 месеци го измерија прегледаа, боцнаа, па поле на контрола па пак боцнаа и така редовна консултација играчки посебни миење запчиња која и не му е многу интересна страна и буквално целосна нега и консултација.
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 14:34
so store mojot macor kaj mene samo na domasna nega e
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
ThE wItCh Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThE wItCh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2006 во 16:36
[QUOTE=renat] ako nekoj odluci da ima lubimec,naka mu ja pruza i soodvetnata griza.Lubimecot ne e po negova volja kaj tebe,zelbata e tvoja da go imas,zatoa pazi go i cuvaj go kako sto treba.i ne gi razbiram nekoi koi gi maltretiraat zivotnite,niv bi gi kaznuvala so maximalna kazna.na strana na zivotnite sum
I've lived a life that's full.
I've traveled each and ev'ry highway;
But more, much more than this,
I did it MY WAY...
Кон врв
EVGENIJA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EVGENIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2006 во 09:26

MATICNIOT LEKAR ZA MOETO KUCENCE E DOKTOR HARI.PREZADOVOLNA SUM OD NEGO I NEGOVATA USLUGA.NE E SKAP A VOEDNO DOBRO LECI ZA RAZLIKA OD PERO BOZINOVSKI MATERIJALISTATA STO BITNO MU E SAMO DA ZEME PARI A DALI POMOGNAL NA ZIVOTINCETO NE E VAZNO.HUMANOST TREBA KAJ SEKOJ DOKTOR.SO POCIT KON SITE VETERINARI EVGENIJA.

ZDRAVO
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2006 во 10:38
Мојот се вика Перо и Жарко.. Прекрасни ветеринари од Пет Вет..
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 13:41
Mene Toni Kondarko mi e veterinar, a so site drugi si sedam i si pijam kafe.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.