IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Koja поза ја обожаваат девојките
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Koja поза ја обожаваат девојките

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 00:28
Marko mnogu ti teknuva

ovde e naj golemoto zadovolstvo...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2011 во 13:04
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
dvovalentna Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 03.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dvovalentna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2011 во 15:53
Najubava poza e trijagolnata, vo site oblici....FMF, sekako ako se pogodat katetite i hipotenuzata. Mada i kvadratot e dobar FMFM :) Sekako, devojkite da se bisexualni.....
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 01:18
poza, dvovalentna, koja poza se "bara", ne koja kombinacija.
Incredible Blue
Кон врв
dvovalentna Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 03.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dvovalentna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 10:53
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

poza, dvovalentna, koja poza se "bara", ne koja kombinacija.

So ovie kombinacii, site pozi odgovaraat...ama bas site :))
Кон врв
Гаргамел Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гаргамел Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2011 во 01:34
samo neka letaat perduvi pozata ne e vazna moze i stoecki na dizalica da potkrevame
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2011 во 17:12
Originally posted by Гаргамел Гаргамел напиша:

samo neka letaat perduvi pozata ne e vazna moze i stoecki na dizalica da potkrevame


мислам,дај да не претеруваме сега,дизалици ова-онаголема%20насмевка...  само нека летаат пердуви

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2011 во 00:01
dvovalentna kaza...
Najubava poza e trijagolnata, vo site oblici....FMF, sekako ako se pogodat katetite i hipotenuzata...

значи тривалентна..е добар избор.   
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2011 во 15:52
pa...sekoja zena e ...latentno ,....trivalentna... намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2011 во 06:24
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13900
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2011 во 08:53
Originally posted by brza brza напиша:

pa...sekoja zena e ...latentno ,....trivalentna... намигнување

 
 a so racete shto ke pravi=polivalentnaплазење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 17:11


Омилените секс пози може да откријат многу за нашиот карактер и за карактерот на нашиот партнер. Еве што „кажуваат“ четирите најпопуларни пози:

Мисионерска поза: Луѓето кои ја сакаат оваа поза не се многу креативни. Тие се старомодни и едноставно ја сакаат класиката. Тие го сакаат чувството на сигурност и се нежни, грижливи и смирени. Мажите кои ја сакаат оваа положба многу се грижат за својата партнерка и за тоа дали таа е задоволна од нив во кревет.

„Доги стајл“: Мажите кои ја префериаат оваа положба најчесто сакаат да доминираат. Бидејќи не постои контакт со очите, многу жеи во оваа положба се чувствуваат запоставено и исклучено. Некои жени не ја сакаат оваа положба бидејќи имаат чувство дека партнерот не ги почитува.

Жената е одозгора: За разлика од претходната положба, во оваа положба жените се тие кои имаат доминација. Жените кои ја сакаат оваа поза се самоуверени и свесни за својата сексуалност. Исто така жените ја сакаат оваа положба бидејќи им е најлесно да доживеат оргазам. Но доколку тој само лежи и ве остава вие да правите се, тоа не е баш добар знак. Затоа натерајте го да ја смените позата за да биде активен.

Странична поза: Луѓето кои ја преферираат оваа положба најчесто сакаат да бидат близу до партнерот и да ја чувствуваат топлината на неговото/нејзиното тело. Овие луѓе е грижливи за партнерот и за семејството и се одлични животни сопатници.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 18:18
a sto e so drugite pozi?
Incredible Blue
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2014 во 22:25
Кинеска деветка : Нова секс-поза која ги излудува жените

Доколку ви здодеаја мисионерската и кучешката поза, ова е една егзотична секс-поза која може целосно да ви го освежи сексуалниот живот. Се работи за т.н. кинеска деветка која се состои од серија плитки и длабоки пенетрации, а може да се изведе на два начина.

Прв начин: 9:1

Машкото навлегува 9 пати плитко и еднаш длабоко. 10 пенетрации чинат една серија, а треба да се повторат барем 5 пати за да може жената да почувствува неверојатно задоволство што ќе ја доведе до страстен оргазам.

Втор начин: 9:1, 8:2, 7:3…

Вториот начин започнува исто како првиот, со 9 плитки и 1 длабоко навлегување во вагината, после што треба да се продолжи на овој начин: 8:2, 7:3, 6:4, 5:5, 4:6, 3:7, 2:8, 1:9. Ова повторете го 5-6 пати.

Техниката се изведува во состојба на потполна опуштеност на телото и умот. Еден круг од некоја серија можете да го повторите и повеќе пати, а можете да преминете и само на длабоко пенетрирање кога партнерката ќе добие силни вагинални контракции непосредно пред оргазмот.

Исто така, запомнете дека треба да бидете спонтани и нежни, а сексуалното задоволство засилете го со кружна масажа на клиторисот или со ритмичко мрдање на колковите во круг, во двете насоки наизменично.

____________________________________________________

ова ко некој натпревар да се одигрувагазење од смеење

а камо судија кој ќе броисмеење

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.