IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Хаг: Косовската независност е легална
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хаг: Косовската независност е легална

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 23:28
само да ми поjасниш стратегичките српски интереси баш во таа географска точка на Балканотзбунетост

оти ако е од сентимент...и емоционална повезаност кон историската памет...ма%20ајде


Изменето од pagane - 27.Јули.2010 во 23:31
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 00:02
Originally posted by pagane pagane напиша:


само да ми поjасниш стратегичките српски интереси баш во таа географска точка на Балканотзбунетостоти ако е од сентимент...и емоционална повезаност кон историската памет...ма%20ајде


Нема што да ти објаснувам се се знае... Косово и Метохија е стара Српска земја од памтвек... Уште кога славните витези Лазар и Милош се бореле за неа, а и многу пред нив...
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 00:31
bila od pamtivek
no sega ne e
si gi bombardiraa Nato im ja zemaa
moze taka samo mitrovica da si ja povratat голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 01:18
Originally posted by anakin anakin напиша:

bila od pamtivekno sega ne esi gi bombardiraa Nato im ja zemaamoze taka samo mitrovica da si ja povratat голема%20насмевка
   

Дибро бе сега не е и што...??? Ама пак ќе биде... Срби се тоа ееејјјј...!!!   
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 02:16
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:


Кога тогаш Српска војска и српска чизма повторно ќе гази на Косово и Метохија... Турците и по 500 години не успаеле да го задржат, па нема ни Америка, бидејќи и на неа еднаш ќе и дојде крајот...!!!



Најпаметно и прагматично за Србите ќе биде да се прилагодат на реалноста колку и да не им се допаѓа (и мене како и на многумина Македонци не не’ воодушевува фактот што Косово стана независно), но реалноста е таква каква што е: Косово се здоби со статус на независност и тоа е тоа! Судот во Хаг ја потврди легалноста на таа независност, што ќе отвори врати за нови признавања...
А за членството во ОН, НАТО и ЕУ како што вика LiDivio - никогаш, па јас не би се осудила да бидам толку категорична кога е во прашање светската политика.
Никогаш не вели никогаш - посебно не во политиката.


П.С. Морам да констатирам, со голема жар на темава ги браниш српските интереси, додека на соседната тема со иста таква жар го негираш Александар Македонски и неговата поврзаност со македонската историја.  тага

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 02:25
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:



Кога тогаш Српска војска и српска чизма повторно ќе гази на Косово и Метохија... Турците и по 500 години не успаеле да го задржат, па нема ни Америка, бидејќи и на неа еднаш ќе и дојде крајот...!!!


Е па ајде....здрави - живи до тогаш....Има доста до 500 год...е сега кои се помоќни - Османлиите тогаш или НАТО денес ? збунетост
Да не случајно треба чекање повеќе од 500 години сега...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 02:25
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Кога тогаш Српска војска и српска чизма повторно ќе гази на Косово и Метохија... Турците и по 500 години не успаеле да го задржат, па нема ни Америка, бидејќи и на неа еднаш ќе и дојде крајот...!!!
Најпаметно и прагматично за Србите ќе биде да се прилагодат на реалноста колку и да не им се допаѓа (и мене како и на многумина Македонци не не’ воодушевува фактот што Косово стана независно), но реалноста е таква каква што е: Косово се здоби со статус на независност и тоа е тоа! Судот во Хаг ја потврди легалноста на таа независност, што ќе отвори врати за нови признавања... А за членството во ОН, НАТО и ЕУ како што вика LiDivio - никогаш, па јас не би се осудила да бидам толку категорична кога е во прашање светската политика.Никогаш не вели никогаш - посебно не во политиката.П.С. Морам да констатирам, со голема жар на темава ги браниш српските интереси, додека на соседната тема со иста таква жар го негираш Александар Македонски и неговата поврзаност со македонската историја.  тага



Види... Јас сум проклето болен по вистината и секогаш ќе ја бранам и ќе бидам од нејзина страна, ПА МАКАР ТОА ДА Е И НА МОЈА ШТЕТА...!!! Јас сите работи ги гледам објективно, а не субјективно... Јас не сум крив што правдата е на страната на Србија и затоа со толкав жар и се борам за неа... А истото и за темата за Аце велики... Неможам да ја сварам таа лага дека ние имаме врска со него па тоа ти е...

пс. знам дека ова е ван темата, ама сакав да ти пообјаснам кој сум јас у ствари...
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 14:38
DelijaSkopje toa sto sakas e druga rabota, a pravdata na koja strana e pokaza sudot, a i ne mi kazuvaj prikazki za mali deca tuka Kosovo nikogas vece nema da bide Srpsko ajt pozz
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 16:33
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

DelijaSkopje toa sto sakas e druga rabota, a pravdata na koja strana e pokaza sudot, a i ne mi kazuvaj prikazki za mali deca tuka Kosovo nikogas vece nema da bide Srpsko ajt pozz


Судот покажа се само не правда... А ти живеј сега во бајките убаво ти е знам, ама живеење на туѓо никогаш не е вечно... И во бајките на крај добриот и правдината победуваат...
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 17:43
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

DelijaSkopje toa sto sakas e druga rabota, a pravdata na koja strana e pokaza sudot, a i ne mi kazuvaj prikazki za mali deca tuka Kosovo nikogas vece nema da bide Srpsko ajt pozz


Колку чинеше ,,правдата,,?? 1000000 евра??
Жално...
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 18:25
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

DelijaSkopje toa sto sakas e druga rabota, a pravdata na koja strana e pokaza sudot, a i ne mi kazuvaj prikazki za mali deca tuka Kosovo nikogas vece nema da bide Srpsko ajt pozz


Судот покажа се само не правда... А ти живеј сега во бајките убаво ти е знам, ама живеење на туѓо никогаш не е вечно... И во бајките на крај добриот и правдината победуваат...

Јас живеам во реалноста, а тоа е дека Косово е нова држава во балканот, ако вие можете да сонувате нема проблем
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 19:02
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

DelijaSkopje toa sto sakas e druga rabota, a pravdata na koja strana e pokaza sudot, a i ne mi kazuvaj prikazki za mali deca tuka Kosovo nikogas vece nema da bide Srpsko ajt pozz


Судот покажа се само не правда... А ти живеј сега во бајките убаво ти е знам, ама живеење на туѓо никогаш не е вечно... И во бајките на крај добриот и правдината победуваат...

Јас живеам во реалноста, а тоа е дека Косово е нова држава во балканот, ако вие можете да сонувате нема проблем


Мене најголем проблем ми е што ВИЕ сонувате за Голема Албанија.

Изменето од LiDivio - 28.Јули.2010 во 19:03
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 19:03
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:


само да ми поjасниш стратегичките српски интереси баш во таа географска точка на Балканотзбунетостоти ако е од сентимент...и емоционална повезаност кон историската памет...ма%20ајде


Нема што да ти објаснувам се се знае... Косово и Метохија е стара Српска земја од памтвек... Уште кога славните витези Лазар и Милош се бореле за неа, а и многу пред нив...


Kosovo i Metohija, kako i Makedonija do neodamna, nikogash ne bile srpski teritorii "od pamtivek" kako shto postojano trubi srpskata propaganda, tuku stanale srpski teritorii od momentot koga srbite gi osvoile doagjajkji od severnite slavijanski teritorii.

Srbite ne naidoa na nenaseleni mesta koi od pamtivek strplivo chekale tokmu na nivno doagjanje, tuku gi osvoija so silata na mechot. Kratko i jasno - tie se okupatori na tugji teritorii. Ushte povekje, kako okupirani zemji, srbite postojano gi gubele i povtorno gi osvojuvale obiduvajkji se da gi zadrzhat i da ekspandiraat na Balkanskiot poluostrov. Vo nivnata nikogash sopirliva zhelba da vladeat nasekade do kade shto mozhat da stapnat, tie ja izmislija maksimata "Srbija e do tamu do kade shto zhivee i posledniot srbin", pa duri kako najgolemi pobedi gi slavat i svoite najgolemi vojni porazi, kako onaa Kosovska bitka.

I toa e realnosta. Seto drugo se sonishta i propaganda.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 20:47
za nas vo prilog...mir vo kuka
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.