IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - НАСА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НАСА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2005 во 22:25

тоа не е вистина, се што прават таму, е лично за доброто на човештвото...

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2005 во 23:56
pravilo za neprotivrecnost.Ke go pocituvam
Точачиња.
Кон врв
TEMPLAR Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TEMPLAR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2006 во 18:33
Ima edna makedonka od ohrrid so raboti tamu!
Neznam da li ja znaete  ja pisuese u vesnici!


Изменето од TEMPLAR
TEMPLAR
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2006 во 18:35
a kaj rabotit?
Точачиња.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2006 во 14:20
Наса, оние што земаат милијарда милиони за да ни кажат дека Марс е црвен? Тие? Па они не можат ни времето да го предвидат како што треба, а не да те пратат на Марс!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2006 во 15:35
Кажува и АЛИ, ама не значи дека е точно. Наса би требало да ги отвори сите истражувања достапни за јавноста, па да видат сите кај се трошат толку големи пари!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 19:57
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Дали мислите дека НАСА има развиено таква технологија која што ние и ден денеска ја гледаме во научно фантастичните филмови??? Затоа што и ден денеска гледаме како оние стари научни филмови подоцна стануваат реалност токму од оваа агенција која што рабноти точно со оваа проблематика....



Поврзи се со dogi и пишувајте на истата тема, оти тој е мајстор за оваа тема.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 18:11
денешната технологија како што ние ја знаеме како,,најнова,, катинг еџ технолоџи наса ја имала пред 20 години и повеке 
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Haker_mk_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Haker_mk_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 15:26
Од наса се очекува се. Јас сум сигурен дека кријат многу работи вклучувајќи и податоци за вонземјани можда кријат и технологија каква што има во филмовите. Ако кријат срам да им елутина
G.G. King
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 15:45
pa svetov ne znae so se da rakuva ako im se kaze za se ke se ispoubijat sami site
Кон врв
Pistolero123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pistolero123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 20:46
NASA= National Aeronautics and Space Administration e formirana na 29juli, 1958 godina,nejzinoto moto e educiranje za covekovata idnina.Nasa kako agencija ja socinuvaat grupa na experti od koi nikogas nemozeme da stigneme do nivnite podatoci i slicno.NASA ima formirano ogromna tehnologija no nikoj nemoze da ni kaze od sto se sostoi bidejci samata agencija ne go kazuva toa,a i nikoj ne bi se osmelil toa da go napravi bidejci nikoj ne ja znae nejzinata lokacija.Jas mislam deka tie gi krijat prvite NLO DOKAZI i postoenjeto na vonzemjani.Tolku od mene..

Изменето од Pistolero123 - 22.Март.2009 во 20:47
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 18:53
наса отсекогаш била мистична и таинствена, крие многу работи, повеќе од колку што си мислите.....!
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 23:42
Originally posted by Pistolero123 Pistolero123 напиша:

NASA= National Aeronautics and Space Administration e formirana na 29juli, 1958 godina,nejzinoto moto e educiranje za covekovata idnina.Nasa kako agencija ja socinuvaat grupa na experti od koi nikogas nemozeme da stigneme do nivnite podatoci i slicno.NASA ima formirano ogromna tehnologija no nikoj nemoze da ni kaze od sto se sostoi bidejci samata agencija ne go kazuva toa,a i nikoj ne bi se osmelil toa da go napravi bidejci nikoj ne ja znae nejzinata lokacija.Jas mislam deka tie gi krijat prvite NLO DOKAZI i postoenjeto na vonzemjani.Tolku od mene..


Posle nesrekjata na Challenger spejs shatlot, NASA se preimenuva...
Need Another Seven Astronauts...

Kolku za up to date
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 13:48
Не мора нови седум нови астронаути,може да испратите сопствена слика по Спејс Шатлот Дискавери,кој ќе биде лансиран на 16 Септември  или пак по Ендевор во Ноември.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



nasa-face-to-space-260Може е малку доцна за да станете астронаути, но благодарејќи на НАСА барем вашата фотографија може да биде испратена во вселената.

Едноставно, аплоадирајте ваша фотографија на Face in Space страницата на Интернационалната Вселенска Станица за сликата од вашето лице да биде испратена на една од двете преостанати вселенски мисии пред да биде завршена оваа програма. Face in Space ја следи долгата традиција на испраќање лични податоци во вселената. Ова не е прв пат да се носат податоци од од ваков тип во вселената, Војаџер I, на пример, со себе понесе фонографска снимка на бакнеж, снимка од првите зборови на мајката кон своето дете и мозочните бранови на сопругата на Карл Саган, помеѓу другите снимки од звуци од Земјата, додека на другите мисии на Марс и Месечината шатлите носеа микрочипови и ДВД-ија со имиња и пораки до вонземјаните од „обичните смртници“. Меѓутоа, ова е прв пат пошироката јавност да има можност да го испрати својот портрет во орбитата. 

Доколку сте постари од 13 години, сѐ што треба да направите е да аплоадирате ваша фотографија (или доколку сте срамежливи, можете да го испратите само вашето име) и да изберете на која од последните две вселенски мисии би сакале да летате. Спејс-шатлот Дискавери ќе биде лансиран на 16-ти септември, а Ендевор во ноември. По нивното враќање, можете да испринтате „сертификат за летање“, потпишан од командантот на мисијата. [How to Send Your Face to Space]


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.