IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Тинејџери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тинејџери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2010 во 17:26
Како ме изнервираа денес... кубење%20коса
Жими све, да не им бев ќерка ќе им ја учукав една!


Како што татко ми ќе ме изнервира, никој не може. изнервираност
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2010 во 20:50
“Мамо мамичке, може да идам на концерт?“
“Може, ако имаш пари“. 

плачење

Абе јас не работам....тага



You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 08:56
....e pa togash ,...nema koncert!....shtom ne rabotish.голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 13:25
А да работи сега, ко конобарица би работела, ама она има 17 год. па мала е за работа...
И сеа?
И на вас старците не може да ви се погоди...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 15:53
.,..moree,..taman e za nekoi raboti ,...намигнување........голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 17:38
Originally posted by brza brza напиша:

.,..moree,..taman e za nekoi raboti ,...намигнување........голема%20насмевка


Како на пример? Искажи се!
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 18:29
На еден семинар во една од работилниците работевме тема Огледало. Ја пробав тактиката и дома и на училиште. Учениците (децата) се ставаат пред “огледало“ односно другите глумат нивно однесување. Секое дете гледаше со неверување кога другите го прикажуваа неговото однесување. Полека почнаа да ги избегнуваат барем оние ситуации кои предивикуваа најмногу смеење или лутина (негодување).
Симпатично беше кога јас дојдов на ред . Бајаги беше долг списокот на корекции. Посебно оној дома.тага
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 11:23
„Адолесценција е времето кога се нервираш што си попаметен од родителите, а сепак зависиш од нив.“

Драги тинејџери, бивши и сегашни,
Драги соседи, роднини и пријатели на тинејџери,

Имате ли нешто да изјавите?

Забелешка: Веќе постои тема Родители и тинејџерите. Во оваа новата тема, родителите имаат споредна улога

(без навреда)   





Изменето од ПодВодно - 27.Јуни.2010 во 15:42
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 11:33
...a be,...on vika deka jas sum go nerviral ama,...ako e vekje popameten ,...bi trebalo da mu padne na pamet deka ,....i toj mene me nervira,....ushte  povekje!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 13:15
Имам да изјавам дека нејќам више во моето опкружување тинејџери. Незнам, не се понашам типично за едно тин-детиште со X и Y хромозоми (едит: два Х хромозоми, shame on me, јас сум знаела биологија ) во генетската структура. Не блаботам 100 саати на мобилен, не читам списанија, не оговарам, не се фалам дека не учам (ако ми се учи -учам, не е ништо страшно како што многумина го доживуваат тоа ), не се расправам со моите, кај нас има друг поим за тоа, се вика дијалог... Дијалог, ама со повишен глас.    
Едино типично што правам е што не ја раскревам собата (мразам совршено намонтирани соби), пуштам погласно музика и понекад знае мајка ми да види некој градник закачен на столица. Еднаш еден другар кога влезе кај мене во соба го виде и списка. И одтогаш -нема шанси такви “опасни“ работи да оставам така.
Мразам кога некој ќе рече: у пубертет е. Па преку .!. ако сум во пубертет, дали тоа значи дека зборувам што не треба, незрела сум или недај боже немам право на збор?   Боже сачувај, ако ми растат гради не значи дека сум лабилна личност! Или ако слушам “наркоманска музика“ и се облакам нетипично (читај: нешмизлинско) нешто не е во ред со мене. Се облакам како ми е удобно, обично во фармерки и обична маица, можда со натпис на некој бенд или некоја одлепена порака како: my boobs are metallica fan или these are real! на делот кај градите. Мразам тинејџерки во шљокицави облеки со лак на коса и тони тооони шминка. Па побогу, тинејџер си! Само сега можеш да кажеш што сакаш и да се облакаш како сакаш без да речат: недораснат/а.

П.С: Повеќе се плашам од восрасни заглавени во адолесцентност, отколку од самите адолесцентни.

ај 4ао, кис4е. xD

Изменето од Tiggy Vicious - 27.Јуни.2010 во 15:11
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 13:32
Јас пак под Тиги као во старите добри времињаплазење големо%20гушкање


Немам што да замарам бе, зелка сум си...
Или благо кажано, си ужувам во годините на сите можни начини...
Можи ќе ми биди некогаш криво за што се ми беше пред училиштето и процекот ми е таков што можам да се запишам само на ТОФ (трчање околу факултет)плазење

На мобилен.... да .... и секој месец чекам да ми го „конфискуваат“ моиве, ама не е од друго, шо да правам ко никако не можам да се разберам со другариве во последно времеголема%20насмевка

Дијалог... да .... ама сега поретко, сватија дека нема на крај излегување со мене...голема%20насмевка

ДЕЦА БРЕ ПА ТИ, ШТО РАЗБИРААТ...





Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 13:46
Изјавувам и изразувам јавна благодарност на мојата драга братучетка М која е нешто поголема од мене. Таа прва ме воведе во фантастичниот свет на адолесцентите, што би се рекло, го разгазуваше патот пред мене. Многу пати ја ставаа на обвинителна клупа што предвреме ме информира за работи кои тие веројатно ќе собереа храброст да ми ги (по)кажат на мојот триесет и први роденден
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 13:52
Не се расправаме често.
Се додека имам одличен просек на училиште не им е гајле дали се дрогирам и каде сум.
Секогаш сум имал слобода , ретко ми наметнувале политички или религиозни норми.
Понекогаш ме советуваат за одредени животни одлуки , ама на крај , јас си ги носам одлуките.
Совет до родителите , ако имате интелигентно дете, кое има развиена Свест и реално ги перцепира работите , и логички делува  , остајте да си го живее својот живот , не му наметнувајте правила ,или ќе израсне во психопат а најверојатно и во социопат.

Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 14:05
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Имам да изјавам дека нејќам више во моето опкружување тинејџери. Незнам, не се понашам типично за едно тин-детиште со X и Y хромозоми во генетската структура. Не блаботам 100 саати на мобилен, не читам списанија, не оговарам, не се фалам дека не учам (ако ми се учи -учам, не е ништо страшно како што многумина го доживуваат тоа ), не се расправам со моите, кај нас има друг поим за тоа, се вика дијалог... Дијалог, ама со повишен глас.    
Едино типично што правам е што не ја раскревам собата (мразам совршено намонтирани соби), пуштам погласно музика и понекад знае мајка ми да види некој градник закачен на столица. Еднаш еден другар кога влезе кај мене во соба го виде и списка. И одтогаш -нема шанси такви “опасни“ работи да оставам така.
Мразам кога некој ќе рече: у пубертет е. Па преку .!. ако сум во пубертет, дали тоа значи дека зборувам што не треба, незрела сум или недај боже немам право на збор?   Боже сачувај, ако ми растат гради не значи дека сум лабилна личност! Или ако слушам “наркоманска музика“ и се облакам нетипично (читај: нешмизлинско) нешто не е во ред со мене. Се облакам како ми е удобно, обично во фармерки и обична маица, можда со натпис на некој бенд или некоја одлепена порака како: my boobs are metallica fan или these are real! на делот кај градите. Мразам тинејџерки во шљокицави облеки со лак на коса и тони тооони шминка. Па побогу, тинејџер си! Само сега можеш да кажеш што сакаш и да се облакаш како сакаш без да речат: недораснат/а.

П.С: Повеќе се плашам од восрасни заглавени во адолесцентност, отколку од самите адолесцентни.

ај 4ао, кис4е. xD


Добро што на форумов имаме интелигентни тинејџери (младина)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.