IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Како ја замислувате иднината и Вие во неа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како ја замислувате иднината и Вие во неа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 16>
Автор
Порака
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2005 во 12:24
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

iskreno, nikako ne ja zamilsuvam idninata, edinstveno sto moze kaj mene da se sluci vo idnina e da se omazam i da sozdadam semejstvo, drugo nisto posebno
kako mozes da bides tolku sigurna deka nisto povekje od toa nema da ti se sluci vo idninata mnogu me interesira?
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2005 во 11:33

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

iskreno, nikako ne ja zamilsuvam idninata, edinstveno sto moze kaj mene da se sluci vo idnina e da se omazam i da sozdadam semejstvo, drugo nisto posebno
kako mozes da bides tolku sigurna deka nisto povekje od toa nema da ti se sluci vo idninata mnogu me interesira?

 

e dobro de, moz edno dete poveke ke imam....zdravje boze....

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2005 во 13:15
Sekogas pravam planovi za idnina , razmisluvam unapred za posledicite od neokj raboti , sto moze da izleze najdobro a sto najloso. Jas kade se gledam vo idninata , pojma nemam
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2005 во 13:21
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

iskreno, nikako ne ja zamilsuvam idninata, edinstveno sto moze kaj mene da se sluci vo idnina e da se omazam i da sozdadam semejstvo, drugo nisto posebno
Ова да.Но што и како планираш по завршувањето на твоите студии.Па работата е таа која е дел од те*е, па во неа треба да се пронајдиш.Да си успешна како во домот како мајка и сопруга така и како успешна жена на работно поле.Работата ќе те направо во животот СВОЈА И НЕЗАВИСНА.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 21:07

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Zarem tolku be nemate razmisluvano za idninata i toa kakvo mesto bi imale vie vo nea ajde ne me razocaruvajte
nemat niso razocaruvacki ovde, site sme bezcelni skitnici koi tragaat samo po ona sto e nevozmozno, ne gledajki ja realnosta koja ne sledi na sekoj cekor

ama to e so da prajme site se razocarani od nekogo

 i jas se nadevav deka na forumcevo moe zlatno, kako so si go narekuVAV ke sretnam novi, optimisticki raspolozeni i ljuge so zacrtan stav, ama za zal tie se malku

 se ostanato e kako i sekade; povrsnost, samo da gledame pred nosot i nikade podaleku, a ne daj boze pak da ti recit nekoj neso protiv, ko da si mu naprajl nesto najloso, ama aj nemat vrska

Точачиња.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 21:12
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

iskreno, nikako ne ja zamilsuvam idninata, edinstveno sto moze kaj mene da se sluci vo idnina e da se omazam i da sozdadam semejstvo, drugo nisto posebno
Ова да.Но што и како планираш по завршувањето на твоите студии.Па работата е таа која е дел од те*е, па во неа треба да се пронајдиш.Да си успешна како во домот како мајка и сопруга така и како успешна жена на работно поле.Работата ќе те направо во животот СВОЈА И НЕЗАВИСНА.



da maja taka e.....eve bas razmisluvam i za zivotot po zavrsuvanje na studiite....imam vreme uste 2 godini, zdravje ama vremeto leta
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2005 во 15:35
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Zarem tolku be nemate razmisluvano za idninata i toa kakvo mesto bi imale vie vo nea ajde ne me razocaruvajte
nemat niso razocaruvacki ovde, site sme bezcelni skitnici koi tragaat samo po ona sto e nevozmozno, ne gledajki ja realnosta koja ne sledi na sekoj cekor

ama to e so da prajme site se razocarani od nekogo

 i jas se nadevav deka na forumcevo moe zlatno, kako so si go narekuVAV ke sretnam novi, optimisticki raspolozeni i ljuge so zacrtan stav, ama za zal tie se malku

 se ostanato e kako i sekade; povrsnost, samo da gledame pred nosot i nikade podaleku, a ne daj boze pak da ti recit nekoj neso protiv, ko da si mu naprajl nesto najloso, ama aj nemat vrska

kolku deprimiracki zvucev vcera, straf ne fakat

a ko sme kaj idninata, sebesi se gledam kako  milionerka, pejacka najverojatno, turbo slang i mnooogu srekna

...mozda ova trebese da go stam vo RAZNO  vo AJ DA SE FILMAME

Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2005 во 15:40

 joki me iznasmea

vo idninata se gledam kako hipik koj seta po svetot....se gledam sekade vo site mesta na svetot kaj so ucam se za niv.....i posle 10 hipicki godini se gledam omzaena srekjna....vo kukja pod alpite so ogromen ranc i mnogu konji....itn.....joki definitivno trebase i jas ova vo Ajde Da Se Filmame....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2005 во 16:03

jas pak mojata idnina ja zamisluvam kako raspolagam so finasiite na nekoja golema i uspesna kompanija ili kako profesoraka po finasii ili accounting.Ako stanuva zbor za brak-ke imam mnogu deca nekoi moi a nekoi posvoeni.Obozavam deca taka da sakam mojata kuka da bide polna so deca.

i da ne se sluci toa jas pak bi prodolzila da sonuvam.

Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2005 во 18:02
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

 joki me iznasmea

vo idninata se gledam kako hipik koj seta po svetot....se gledam sekade vo site mesta na svetot kaj so ucam se za niv.....i posle 10 hipicki godini se gledam omzaena srekjna....vo kukja pod alpite so ogromen ranc i mnogu konji....itn.....joki definitivno trebase i jas ova vo Ajde Da Se Filmame....

definitivno sme samo za reziseri, ma kakov spilberg, voda mozit da ni nosit, ne voda, vino mojt da ni nosit

Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2006 во 14:26
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

 joki me iznasmea

vo idninata se gledam kako hipik koj seta po svetot....se gledam sekade vo site mesta na svetot kaj so ucam se za niv.....i posle 10 hipicki godini se gledam omzaena srekjna....vo kukja pod alpite so ogromen ranc i mnogu konji....itn.....joki definitivno trebase i jas ova vo Ajde Da Se Filmame....

definitivno sme samo za reziseri, ma kakov spilberg, voda mozit da ni nosit, ne voda, vino mojt da ni nosit

joki te obozavam!!!! ZAKON SI!!!!! :)))))

aj kazi koga da pominam od doma ti....dens, utre....:))) da ti go donesam poklonot:)))

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
rebeka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2005
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 347
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebeka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2006 во 12:17
ZA MENE KAKO I DOSEGA DOBRO MI E VAKA.SKROMNOSTA E MOJA DOBLES


Изменето од rebeka

mnjkl
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2006 во 00:15

ma kakva skromnost

kamo da bev tolku skromna, samo fantazii sum celava i sekogas baram neso pojke i pojke

vo sekoj slucaj bravo rebeka

Точачиња.
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2006 во 18:09

za onaj so ja otvori temata: ja so metla u racite,ti cistes konec u konfekcija...ako ne se faneme za ak'l skoro...

a onaj carnation ke go vrabotat u metrorex-ke pee u metro ili ke ja smene tipkata so gi kazuva stanicite(atentie se inchid usile)

mos nema da go razberete ova ama toa e...

respect my authoritaaa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.