IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - КАКО СЕ ПЕРАТ ПАРИ ВО МАКЕДОНИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАКО СЕ ПЕРАТ ПАРИ ВО МАКЕДОНИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 16:17
@lilica...
ти зборуваш за мито и корупција...
од моментот кога така здобиените пари...
некој ќе се обиде да ги прикаже како легално заработени пари...
тогаш зборуваме за перење пари...
е сега,  начинот како ќе се обиде да го направи тоа...
е тема на овој подфорум...да


Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 16:59
ahaизненадување,...shto ke pravime,..da nema koj da ni pojasni,...shto,...kako....zoshto.........................................................na koj nachin!

...ke propadnema nachisto!задоволство
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 18:10
на некои може да им се објасни...
на некои не...
во принцип тоа не е важно за оние кои...
по дефиниција се пропалитети...намигнување
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 19:57
Дали некој ја знае дубарата на Технометел-Вардар,никој не коментира за тоа,сите излегоа на улица за таа фамозна приватизација, а од Технометал-Вардар никој не се пожали,а јас колку што знам над 1500 души од 2000 души останаа на улица, мегу кој сум и јасссссс.....жалосно но вистинито.Ќе дознаам ли најпосле или нешто некој или секој се плаши да каже.Од сите вработани само 3+1 се сега јаки бизнис луге,а тој 1-от беше ситно директорче кој се снајде.Може има повеќе ама јас знам за нив.Се извинувам што бесот го фрлив тука мегу вас,ама незнам каде би да друго место....може некој ќе ми се придружи.Ви благодарам!
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2010 во 13:30
Originally posted by annaja annaja напиша:

Дали некој ја знае дубарата на Технометел-Вардар,никој не коментира за тоа,сите излегоа на улица за таа фамозна приватизација, а од Технометал-Вардар никој не се пожали,а јас колку што знам над 1500 души од 2000 души останаа на улица, мегу кој сум и јасссссс.....жалосно но вистинито.Ќе дознаам ли најпосле или нешто некој или секој се плаши да каже.Од сите вработани само 3+1 се сега јаки бизнис луге,а тој 1-от беше ситно директорче кој се снајде.Може има повеќе ама јас знам за нив.Се извинувам што бесот го фрлив тука мегу вас,ама незнам каде би да друго место....може некој ќе ми се придружи.Ви благодарам!
tesko druze, mnogu tesko, parite se zavrteni, im nema trag oddamna, kjutenje za toa? da, celta im se ispolni, rasprodadeno kjutenjeto im dade vreme da pokrijat tragite na parite, e sega znam site sme pominale preku toa, ili barem povekjeto, no edini spas ti e da SHIBAS napred, zaboravi go minatoto , ne nose prosperitet, naprotiv te koche, srekjnoда
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2010 во 13:35
А што слушам...и Пелагонија ја снајде слична судбина
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2010 во 15:09
Originally posted by konan konan напиша:

Originally posted by annaja annaja напиша:

Дали некој ја знае дубарата на Технометел-Вардар,никој не коментира за тоа,сите излегоа на улица за таа фамозна приватизација, а од Технометал-Вардар никој не се пожали,а јас колку што знам над 1500 души од 2000 души останаа на улица, мегу кој сум и јасссссс.....жалосно но вистинито.Ќе дознаам ли најпосле или нешто некој или секој се плаши да каже.Од сите вработани само 3+1 се сега јаки бизнис луге,а тој 1-от беше ситно директорче кој се снајде.Може има повеќе ама јас знам за нив.Се извинувам што бесот го фрлив тука мегу вас,ама незнам каде би да друго место....може некој ќе ми се придружи.Ви благодарам!
tesko druze, mnogu tesko, parite se zavrteni, im nema trag oddamna, kjutenje za toa? da, celta im se ispolni, rasprodadeno kjutenjeto im dade vreme da pokrijat tragite na parite, e sega znam site sme pominale preku toa, ili barem povekjeto, no edini spas ti e da SHIBAS napred, zaboravi go minatoto , ne nose prosperitet, naprotiv te koche, srekjnoда
Не се 3+1,сршено%20срце малку повеќе се.Но сега се угледни (лопови) луѓе, на кои им одат политичарите на бакни рака.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2010 во 00:25
Жалосно но вистинито......и не се јави некој засегнат.А кој е газда сега на Технометал-Вардар??????
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2010 во 13:43
со PERSIL....кој е препорачан од INDESIT.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2010 во 13:57
ma nema vrska!изненадување
...se ushte ...na raka!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 22:15
А ова со какакабана?
Велат дека било едно мало пералниче?
 За ситни потребштини?ѓавол
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 00:09
Za da postoi perenje na pari, prvo mora da ima nelegalno steknati pari....
Ste gi pomesale vie rabotite so zloupotreba na sluzbena dolznost za steknuvanje protivpravna imotna korist....iliti kradenje...pljacka...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 00:13
...eeheeизненадување...jas toa odma go...tropnav ama,...na koj ke kazesh !.збунетост..vazno e samo da napishesh neshto,..bez razlika shto !да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 00:36
E posle kradenjeto doadja perenjeto na tie pari...Kaj nasite politicari bi islo vaka...Za ilustracija eve edna prikazna ....
 
Go zimame kako primer 'premierot x'....Otkako ce se iznakrade i ispozima provizija problemot mu e kako samo da gi iznese parite nadvor od zemjata...
Tuka dobro mu doadja diplomatskiot pasos ( ne mora da bide negoviot) , najcesto e negov covek od doverba koj ima ludje na Kipar kade se otvaraat smetki vo tamosnite banki, znaeme Kipar e meka na perenjeto pari vo Evropa...stigaat parite tamu , sto vo kes sto preku transakcii na fiktivni off shore kompanii i parite si se mnozat tamu i go cekaat premierot x i gospozata Smeska da se povlecat od politika ...
Za sekoj slucaj mr.x si zima i Bugarski pasos da ne daj boze slucajno nekoj od negovite propee i toj poleka si se zanimava so fiktiven biznis dali tuka dali vo Bg...parite vo mali iznosi mu se prefrlaat na negovata firma za izvrseni 'konsultantski i sovetodavni uslugi' i happy end...
Vlasta okupirana vo borba protiv opozicijata ne se bafta so bivs premier ili minister....Taka mr x , Smeska i Tigarceto si ziveat srecno i veselo do krajot na svojot zivot....намигнување
 
 
Prikaznata e fikcija...Sekoja slicnost so vistinski ludje i nastani e slucajna...all rights reserved...
 
 
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.