IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ГАРАЖА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ГАРАЖА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 29>
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 09:07


Инаку да се пофалам сега имам ново ауто!!! Audi A4 1.8 T Quattro 180 hp.!!! Го начекав многу ефтино со оглед на годината (2004) и бројот на поминати километри (38000 км.)!!! Ме кошташе 10200 еврејчиња!!! Малце повеќе троши од Тојотата, ама затоа овој звер колку пишува толку оди (фабрички е блокиран на 250). Тојотката ја продадов, така да сега си возам AUDI.
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 09:37
Со здравје да си ја возиш душичко и многу убави работи да ти се случуваат со колата ти..
Прекрасна е колата, ауди батка си е ауди...
Со среќа нека ти е срцуш Hug
Кон врв
SURFAC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SURFAC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 22:47
hehehe
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 20:41
Originally posted by SURFAC SURFAC напиша:

ХАХАХА НЕЛИ ГЛЕАЈ ЈА МОЈАТА АЛФА


SURFAC јас оваа Алфа никогаш во животов во Македонија не сум ја видел, а камоли во Скопје!!! Нешто чудно ми паѓа!!! ConfusedConfusedConfused

Уствари кој е овој модел на Alfa Romeo?!?!?


Изменето од NRGMKD - 15.Декември.2006 во 20:41
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 18:00
Yugo 45ka koe sea denovive kje go sreduvam vnatreTongueTongueTongueTongue
Кон врв
SURFAC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SURFAC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 21:06
ABE NE MI E OD MK TUKU OD ITALIJA
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 21:45
Surfac..posto jas sum vo Italija i mnogu cesto gi posetuvam avto salonite, vakov model nemam zabelezano.Kazi koj model e i koe proizvodstvo.

Mojata drugarka(taa vozi sosem drugo ) odnosno nejziniot soprug ima alfa romeo 166, ja zemaa pred da se vencaat nekade vo maj ovaa godina, a gi fati nekade okolu 30.000 evra so toa sto vo toj period avto salonot na alfa nudeshe moznost staro vozilo da odnesesh(znaci alfa stara) da ja procenat i so toa dobivash pospust.Taka i tie dobija popust od okolu 8.000 evra.

E sega velish tebe ti e nabavena od Italija potocno od kade ja nabavi preku avtosalon ili kako ??
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 13:57
Ova e mislam, Alfa 8 C, kolku sto procitav na net promovirana e vo Pariz vo 2006, i ne znam koga imala vreme da signe u MK.. Confused
 
Eve sliki:
 
 
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 14:22
Znaev deka e taa alfa, zosto se promovirashe tocno taka ovaa godina i se pravi samo po porachka, kako vo slucaj so ferrari, lamburgini itn.....No drugo mi bese poentata, no nema veze sega

Изменето од maja - 21.Декември.2006 во 14:23
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
The Duke Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2007
Локација: Greece
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The Duke Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 18:49
Volkswagen Polo Classic 1.4i 16v (tuning:K&N,Sparco,Scorpion exhaust)
и Ford Ka Sport 1.4i.
I do not see why man should not be just as cruel as nature...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2007 во 00:06
Honda HRV-crna

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2007 во 00:39
EEE sto ti e burzoazija! I posle Makedonija bila siromasna zemjaCool abe site postovi gi procitav i ... masalaWink
btw Jas vozam Seat Cordoba 1.9 2005-ta crvena, ne se zalam ama sakam nesto boljeBig%20smile sonuvam za Mercedes ML-serija bilo koj model...mmm...Cry
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2007 во 05:21
bevte li na saemot za koli vo belgrad?ako ne da otidete jas bev pred nekoj den ludnica se 5 saata ke ti trebaat za da se proseta...ali nema so nema...Smile
speed
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2007 во 05:28

jas go odbiv tatkomi da mi kupi kola eeeeeee sea ke mikupi kola i ke me fati za jajca ke mi popuva dodeka studiram, si kupiv sam so moi pari kola 101-zastava i mnogu mi e slatko so e onaka moja i so moi pari si ja kupiv...sea mirna mi e glavata od tatkomi ...ali dobro ponekogas i na tatkomi ja vozam golf-4

speed
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.