IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Шкорпија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шкорпија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
makedonkaaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makedonkaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Шкорпија
    Испратена: 08.Април.2010 во 21:46
dali lugeto rodeni pod znak skorpija navistina se losi loge ili se toa samo tarcevi....sto mislite?
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 22:04
Имам неколку блиски луѓе во моето опкружување  со овој знак и за чудо сите  толку многу се разликуваат меѓусебно.
Тие се емотивни личности ,но тешко им оди покажувањето на емоции,па затоа оставаат впечаток на рамнодушни иако  понекогаш знаат да бидат и себични поставувајќи се себе си пред другите.
Пребирливи се некако во изборот на друштвото,но кога ќе се врзат за некого тоа е за навек.
Понекогаш острината на нивните зборови знае толку многу да погоди во нерв,па затоа добиле епитет Отровни.
Јас вака ги доживувам Шкорпиите.....
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 22:34
Originally posted by renatax renatax напиша:

Имам неколку блиски луѓе во моето опкружување  со овој знак и за чудо сите  толку многу се разликуваат меѓусебно.
Тие се емотивни личности ,но тешко им оди покажувањето на емоции,па затоа оставаат впечаток на рамнодушни иако  понекогаш знаат да бидат и себични поставувајќи се себе си пред другите.

Пребирливи се некако во изборот на друштвото,но кога ќе се врзат за некого тоа е за навек.

Понекогаш острината на нивните зборови знае толку многу да погоди во нерв,па затоа добиле епитет Отровни.

Јас вака ги доживувам Шкорпиите.....


Јас сум Шкорпија...
Иако сум динамична личност пред се - мултитемперамент , 90% од ова е точно.
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
makedonkaaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makedonkaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 22:38
Renatax......falaa :)
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 22:44
Ауууу...зарем добро сум ги оценила шкорпиите?изненадување
Сега фала на тебе Македонкаголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 22:47
Јас сум Шкорпија и многу сум лошаааа голема%20насмевка
Што знам, Шкорпија сум, ама познавам и многу други шкорпии што не се толку лоши, себични или што знам какви поинаку. Не` опишуваат како доста мрачни, таинствени ( што е бар за мене точно ) трепкање и многу љубоморни ( делумно во право ) црвенеење
А да, знаете дека ние Шкорпиите сме најсексипилни од сите други хороскопски знаци?задоволство Е па и да не знаевте - сега знаете среќа




Изменето од Lithium - 08.Април.2010 во 22:48
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 23:00
Мистични да.....понекогаш не знаеш што мислат,затоа што не манифестираат никаков знак на лицето и не секогаш се расположени за мубает,а љубоморни би го заменила со посесивни кон личностите што им значат,од онај друг вид на љубомора кај нив нема ни трага.
А за сексипилот ...како можев да го изоставам,кога  тој на нив им е заштитен знакголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 23:31
Абе ја сум подзнак шкорпија... голема%20насмевка

Другарка ми е шкорпија во хороскоп...

Брзо се лути, сварно е пребирлива, ја интересираат духови и остали ствари... Малку е променлива... А некад знае да биде права душа.

И некад сварно делува ладно...

У главном такви се некако...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 23:33
зависи од личноста еве јас сум скорпија и баш сум душичка и уште 100 пати да се родам пак би сакал да сум скорпија

Изменето од FeaR - 08.Април.2010 во 23:33
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 01:40
Инаетливи,си стојат на своето, ладни
Сакаат да се пред другите,да се докажат
би рекла опасни се,и во никој случај не се наивни
Оние што ги познавам,забавно ми е со нив,ама само кога муабетот е зезање,за дружење за посериозно не.......
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 06:26
Хмм...
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 07:56
dali lugeto rodeni pod znak skorpija navistina se losi loge ili se toa samo tarcevi....sto mislite?
не ма ,тоа се само трачевиплазење
имам една мала шкорпија дома...тифка е,мирна,послушна,ама си има детето свое јас...што ќе науми тоа и ќе си направи...
треба само да се внимава на тонот со кој им се обраќате за да немате последициголема%20насмевка
се што ќе побарам ќе направи...ама ако го повишам тонот...ееее тогаш ќе ме боли главата...тогаш не вредат никакви убедувања,разубедувања,молења...ништо...
ама затоа се страшно харизматични,убави,мили...
кога е во прашање шкорпијата,се што треба е да се држите до „упатството за употреба“задоволство


Изменето од Andjelina - 09.Април.2010 во 07:56
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 12:38
Се уште не сфаќам каква врска има хороскопскиот знак со личноста т.е. како функционира хороскопот...=/
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 18:55
Родените под тој знак луѓе со со силен карактер и многу тежко слушат туѓо мислене........... 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.