IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Желба за болка?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Желба за болка?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 26>
Автор
Порака
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 16:59
.....eee toa sto ne tera i ni go para mozokot koga ke pomislime na nea.Za toa se i nasite glasni razmisluvanja vo nasoka na patuvanjeto i samoto procesiranje na bolkata vo nasiot mozok pa posle od nego do dusata.

Mnogu kopja se krsat koga ke se spomne kako takva,a kamoli glasno da se razmisluva za nea...
ne ni ocekuvav deka ke bide poinaku....vo sekoj slucaj konstruktivnite bitki se sekogas patot do soznanieto.


Изменето од Joshua_Tree - 11.Април.2010 во 17:00
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 17:13
желба за болка...????!!!!збунетостзбунетост
која ступидна идеја...
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 17:16
Prviot kontakt so spoznanieto na bolkata sekogas nosi,kojsumjas,rezistentnost vo glavata.Probaj da poglednes na nea od drug agol,pa napisi nesto
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 17:32
а бе не ми е пријатно само да се смеам на ваквите изјави...
реченици кои содржат зборови контрадикторни сами по себе...
мисли во реченици кои следуваат една по друга...
а немаат никаква допирна точка...

за која желба за болка зборуваш ти...збунетост

кој свесно има потреба од болка...???
процесот на осознавање на светот окулу себе...
понекогаш знае да донесе болка...
понекогаш не...
лошите спомени кои ни носат болка...
по некое време ја губат смислата...

менталниот склоп на секоја индивидуа...
носи до различна перцепција на болката, онаа за која ти се обидуваш да зборуваш...

но пак ќе повторам...
тргнувајќи ги настрана моралните норми, во една тема - желба за болка...
се движиме на границата на нормалното човечко однесување...

а види...
некои самонаречени филозофи напишале тони и тони книги...
но нивната најголема вредност...
е само во отпад за хартија...


Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 17:43
Ne mi e jasno od kade ti doagja tolkava zelba za analizi na mojot nacin na pisuvanje i razmisluvanje,no sepak go cenam tvoeto mislenje.Seto toa odi vo nasoka na naseto spoznanie za toa koi sme,zosto sme ovde i kako ponataka...

Znaci ke povtoram,moeto mislenje nikogas ne moze da bide tvoe i obratno.Temata e postavena sekoj da si go kaze svojot odnos kon istata.

Ostanatoto od moja strana e ubavo objasneto,mozebi nerazbirlivo no sepak e moj nacin na pisuvanje i razmisluvanjeсреќа

“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 17:53
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Ne mi e jasno od kade ti doagja tolkava zelba za analizi na mojot nacin na pisuvanje i razmisluvanje,no sepak go cenam tvoeto mislenje.Seto toa odi vo nasoka na naseto spoznanie za toa koi sme,zosto sme ovde i kako ponataka...

Znaci ke povtoram,moeto mislenje nikogas ne moze da bide tvoe i obratno.Temata e postavena sekoj da si go kaze svojot odnos kon istata.

Ostanatoto od moja strana e ubavo objasneto,mozebi nerazbirlivo no sepak e moj nacin na pisuvanje i razmisluvanjeсреќа


Обидувајќи се да ја разберам поентата на поставената тема...
морам да навлезам во некакви си анализи...
искрено, верувам дека многу малку, да не речам никој, не ја разбира твојата основна идеја...
Прочитај ја само твојата последна реченица...
и кажи дека не е контрадикторна...???збунетост

Ostanatoto od moja strana e ubavo objasneto,mozebi nerazbirlivo no sepak e moj nacin na pisuvanje i razmisluvanjeсреќа

ем убаво објаснето..
ем неразбирливо...

у ствари мислам дека и тебе самиот не ти е јасно што всушност сакаш да кажеш...
па затоа и темата е хаос...


Изменето од којсумјас - 11.Април.2010 во 17:54
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 18:15
алелуја...конечно ...ем убаво објаснето,ем неразбирливо...а ја цело време се прашувам-до мене е или до тематазбунетостсмеење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 18:16
Јас знам дека е до менеголема%20насмевка оти мене ништо не ме боли, ниту пак сакам да ме боли. смеење Уствари, страв ми е од болка. грицкање%20нокти
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 18:56
"Seto ona sto nesakame da go rasclenime do posledniot atom,da vidime koja e negovata priroda i celishodnost BILO I KE OSTANE NERAZBIRLIVO"-Marko Aurelije
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 19:02
Дете, ти си имаш мака, барај чаре кај шо можат да помогнат.

Изменето од DragancoLeskoec - 11.Април.2010 во 19:02
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 19:09
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Дете, ти си имаш мака, барај чаре кај шо можат да помогнат.


Tipicen specimen na zelba za bolkaсреќа
Probaj do tri pati da me inspiriras...
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 19:15
Без дофрлања и лични етикетирања ве молам.
 
Драганчо не е твое да судиш за други,ориентирајсе кон темата.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 19:24
....i do kade zastanavme
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 20:15
коментар бр.111 ( )

А зошто се вели pain in the ass ? мислам така рекоа во еден филм
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.