IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Желба за болка?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Желба за болка?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 26>
Автор
Порака
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:12
Vo svetot na nadvoresni drazbi postoi mistifikacija na "bolkata" kako sovrsenstvo.Prinesuvanje na zrtvi kon bogovite....vosklik na tolpata vo zanes na samiot cin(sostojba na trans bez soznanie).Bilo toa ili ne bilo,vo nasite glavi se sozdava deluzija na celoto nase bitisuvanje...tuka pocnuva i nasata bitka so nea.
I koga ke pomislime na nea,nasiot mozok sozdava odbramben mehanizam sozdaden od rastot i odgleduvanjeto.Moralnite standardi ne ni dozvoluvaat da gledame na "bolkata"kako pat do prosvetluvanjeto.

Kade bi bile nie da ne e "bolkata"?
Zarem ima drug pat...?

O da...lesni zborovi od tipot:ne mora da ja imame ako znaeme da ja izbegneme,bidi dobra i nema da imas bolka...bla bla bla

...a koga ke dojdeme vo sustinski dopir so realnosta...se se sveduva na nea...


Изменето од Joshua_Tree - 09.Април.2010 во 19:17
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:21
koga kje svatis koja e vistinska pricina na naseto postoenje
tuka na ova planeta, kje ti tekne i za dvizeckata sila za naseto postoenje

големо%20гушкање
големо%20гушкање

Изменето од anakin - 09.Април.2010 во 19:21
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:27
Aj ke si igrame mizi tatara....голема%20насмевка
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:30
ajde

covekot ( i ti i jas ) ima tuka na ova planeta samo edna vistinska cel i toa e
da ja prodolzi vrstata.... ako uspee--- negovata zadaca e zavrsena.....

ako veronautikata ja iskucime kje dojdeme do zaklucok deka covekot tuka na ova planeta se najde slucajno kako i site zivi sustestva koi se tuka slucajno

no za razlika od drugite nie imame sposobnost da se zabavuvame vo megjuvreme dodeka ne ja prodolzuvame vrstata голема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од anakin - 09.Април.2010 во 19:33
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:32
mmmmmmmmmm...PURE NATURE....голема%20насмевка
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:36
ete
som imame samo taa cel... se sveduva na samo edno BORBA ZA OPSTANOK prema prirodata
no postepeno se pojavi i BORBA za osptanok vo svoeto pleme i opstestvo...

na kraj borba za opstanok za pokvalitetno prebivanje dodeka sme tuka


hahahahahah... lele prosto e ko grafce i netreba nit FROM da go citame газење%20од%20смеење


Изменето од anakin - 09.Април.2010 во 19:37
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:37
ako de...malkucka...голема%20насмевка
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:38
даголемо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:39
ete se pravime so taa cel
pa ne bas se
drugoto go pravime za ZABAVA
oti navistina e dosadno samo da ja prodolzuvas vrstata плазење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:50
...i kade zastanavme?
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 20:08

zastanavme na pocetoknecij kraj e na drugiot pocetokeden napusta mesto drugi doagjaatedno mesto dvajca se borat za negoprenaselenostmnogu bre toa ja prodolzuvame vrstata se polni planetata?????nekoi delovi na planetata ne ja ispolnuvaat zadacatasakaat povekje da se zabavuvaat nego da se kotattaka da kinezi i indijci ja prezemaa taa zadaca ko prioritetnemat vreme za zabava breili pak nemaat nokje struja koj da go znae upm? голема%20насмевка


Изменето од Messenger - 09.Април.2010 во 20:28
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 20:17
значи, желбата за сех и желбата за забава се всушност две верзии на нашата несвесна желба за болка ? ?

шифра: ЈМПП (Једна Мала Пегава Плава)
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 20:19
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:

значи, желбата за сех и желбата за забава се всушност две верзии на нашата несвесна желба за болка ? ?

шифра: ЈМПП (Једна Мала Пегава Плава)



или потсвесна ?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 20:19
ете ти како се го решивме голема%20насмевкаголемо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.