IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Сети се на мене, кога нема никој друг
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сети се на мене, кога нема никој друг

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака Обратен редослед
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 11:30
Sto otislo, otislo, a koj ... sum ja da se zamisluvam deka pak ke mi se vrati, a koja e pa ona .... pa bas na nea da i se vratam, site drugi mutavi se ? Jeste mi odgovara da e taka, ama ne e.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 01:36
Се сети ама многу доцна........
те сакав јас тебе
ме сакаш и ти мене
се сакавме,ама во различно време
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 01:25
Ако нешто еднаш ти избега од рака, тогаш тоа ќе знае секогаш како да ти бега и сепак да те има!
Секој заслужува втора шанса, но не секој треба да ја добие! среќа
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 01:10
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Ne znam.



hehehe e sea me zbuni maksimalno zimi se...ne ja razbrav ja temava ubavo ili?голема%20насмевка
respect my authoritaaa
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 01:08
Ne znam.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 01:01
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Se raboti za kniga Cvekjence.


izvini ama pojma neam so se desava...kakva kniga?
respect my authoritaaa
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 17:58
Se raboti za kniga Cvekjence.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 14:16
seti se na mene koga nema nikoj drug?!more poarno ic neka ne mu/i tekne na mene koga nema nikoj drug...kao demek nemam veke nikoj pa aj da si ja probam srekata i tuka...jas mrazam da sum mu na nekogo posledna opcija...ako saka vtora sansa neka dojde porano...ako znam deka sum ostanala samo jas tesko deka ke prostam...a opsto zemeno treba da se dade vtora sansa,poso ke se osekas ti podobro znaejki deka od tvoja strana e napraveno se za da uspee vrskata megu vas... 
respect my authoritaaa
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 13:41
Originally posted by la fille la fille напиша:

Но, ако дадеш втора шанса, дали го задржуваш и ставот Forgive but don't forget? И дали со давањето втора шанса, нема нему/нејзе низ нос да му/и го извадиш тоа го има направено? Не велам дека тој/таа не заслужува втора шанса. Но дали вреди да се навраќаш на нешто што те повредило? И дали си спремен повторно да поминуваш низ истото страдање низ кое си поминал и првиот пат? Дали после втората грешка ќе дадеш и трета шанса? Колку шанси си спремен да дадеш?Јас, искрено, не знам колку шанси би дала...Понекогаш не дозволувам ни втора шанса. Но, зависи од личноста.

Citash misli ti a? :) Tokmu taa diskusija shto sakav da se razvie, ja ima vo tvojot komentar.
Jas licno bi prostil, prekjutil mnogu raboti (sepak zavisi i od licnosta), za da uspee nekoja vrska, no se dodeka gledam deka i od drugata strana se zalagaat za istata cel. Greskite se neminovni, bitno e da ne gi povtoruvame.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 14:21
Ubavata kniga stanuva del od naseto odnesuvanje
Kako ke ja zaboravime...koga sme nie tamu?
Sekogas po 30 sekundi vo denot...ke odvoime za neaсреќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 14:20
vaznata ako se skrshi ........sluchajno mi se sliznala
a mi znachi........
vednash ke zemam lepak i ke ja zalepam.......
i gledaj chudo isto kako nova e !!!

NO !! губитник
ako vaznata namerno ja skrsham frlajki ja kako rezultat na moja momentalna ljutina......
jas nema nema da zemam vednash lepak da ja zalepam.....
ke ja ostavam na strana......
i ako po nekoe vreme se setam na nea i ajjj ke resham da ja zalepam.....
nitu ke se zalepat parchinjata ..........nitu taa ke bide kako nova.....
vremeto si go napravi svoeto....не%20знам
ja nema veke dobrata vazna..............i ke moram nova da si kupam.....да

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 14:05
Slabost .... citanje na veke procitana kniga .... na koja i se znae krajot ama sepak pusta nadez deka mozeme da go smenime .....
Koj moze da ja zaboravi sodrzinata? .....
Koj moze da ja pisuva odnovo? ....
Koj moze da bide sreken nosejki tovar ? ......
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 14:04
Но, ако дадеш втора шанса, дали го задржуваш и ставот Forgive but don't forget?  И дали со давањето втора шанса, нема нему/нејзе низ нос да му/и го извадиш тоа го има направено?
Не велам дека тој/таа не заслужува втора шанса. Но дали вреди да се навраќаш на нешто што те повредило? И дали си спремен повторно да поминуваш низ истото страдање низ кое си поминал и првиот пат? Дали после втората грешка ќе дадеш и трета шанса? Колку шанси си спремен да дадеш?
Јас, искрено, не знам колку шанси би дала...Понекогаш не дозволувам ни втора шанса. Но, зависи од личноста.
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 13:46
Prosti,izvini,ne bese namerno,ne sakav...zborovi izmisleni od zapadnite civilizacii da ni ja zamatat slikata na ona sto sme nie i sto sakame da bideme!
Postapkite se ubavi....
Izgovorite se slabost!
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,750 секунди.