IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - 50 Cent во Скопје!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

50 Cent во Скопје!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2010 во 10:48
Kolku bese ubavo znaci, takva atmosvera ne sum videla vo MK do sega na nitu eden koncert...BRAVOS...site ostanavme bez zborovi a i 50 cent isto, se iznenadi covekot kolku mnogu go obozavaat ovde i kako site gi peat negovite pesni...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2010 во 19:28
50 Cent приреди вистински спектакл во Скопје!

Се чувствувам како дома. Ви благодарам што направивте да се чувствувам како број еден хип хоп артист во светот, изјави 50 Cent. Оваа изјава на познатата американска музичка ѕвезда самата по себе говори каков беше синоќешниот концерт во Скопје.

Публиката во преполната арена „Борис Трајковски“ два часа мрдаше, пееше, ги креваше рацете, скокаше, врескаше и се забавуваше заедно со енергичниот рапер и неговата група G-Unit, кои на сцената покажаа што значи вистински да се поврзеш со публиката и притоа истата да ја доведеш до точка на лудило.

Македонската публика, која очигледно е гладна за хип хоп концерти, уште еднаш покажа дека знае да ги респектира светските ѕвезди, кои во последно време сè почесто почнуваат да ја стават и Македонија на нивната концертна мапа.

Концертот започна навреме. За загревање на атмосферата се погрижи нашиот познат рапер Тони Зен, кој овојпат беше придружуван од неколку членови на хип хоп групата Токсикологија. Неговиот 30-минутен настап беше проследен од многу обожаватели, кои очигледно влегле порано во салата со цел да ги слушнат хитовите на Зен.

Атмосферата кулминираше кога на сцената излезе најдобриот и најуспешниот хип хоп изведувач на деценијата деценија, кој веднаш покажа дека е расположен за одлична забава. Неговите другари и колеги од „G-Unit“, Тони Јајо и Лојд Бенкс одлично се вклопија во целата атмосфера и беа едни од најголемите виновници за добриот контакт со публиката кој го воспостави 50 Cent.

Енергичниот рапер го исполни она што го вети во ексклузивното интервју за ИДИВИДИ и за два часа ги отпеа сите големи хитови, но и успешно го промовираше новиот албум „Before I Self Destruct“.

Големите фанови, но и обичните посетители заедно со 50 Cent ги отпеаја неговите песни кои веќе длабоко се врежани во поновата историја на хип хоп музиката. Добро познатите Candy Shop, Just a Lit Bit, Ayo Technology, 21 Question, In da Club, ечеа од арената „Борис Трајковски“ во која и старо и младо играше и пееше заедно со американските ѕвезди кои сигурно не очекуваа дека ќе бидат вака добро прифатени. Сепак, публиката покажа дека добро се подготвила за концертот, па и новите песни како Baby By Me, Do You Think About Me и останатите од новиот албум беа испеени заедно со 50 Cent. Раперот не остана должен и заедно со Јајо и Бенкс, соблекоа дел од својата облека и ја фрлија во публиката. Капчиња, маици, па дури и јакната на 50 Cent завршија во рацете на македонската публиката. Дека ги сака своите фанови, 50 Cent докажа и со потегот кога на бината качи двајца млади обожаватели, кои имаа неверојатна можност да рапуваат и да играат заедно со светската ѕвезда.

Моментот за помнење, кој меѓу другото за прв пат се случи на концерт во Македонија го направија момците од G-Unit кои ја прашаа публиката „Кој од вас пуши трева“, а потоа од својот DJ ја побараа песната One Love од Боб Марли и го запалија т.н. „луле на мирот“.

По двочасовното лудување, обожавателите се поздравија со 50 Cent, кој за крај без музичка поддршка изрецитира неколку стихови и со голема насмевка ја напушти сцената, откако претходно веќе се врати на еден бис. Со овој концерт се докажа дека на публиката во Македонија е гладна за вакви светски спектакли.

По концертот, 50 Cent заедно со својата екипа замина за Белград, каде денес има концерт, кој исто како и во Скопје, е во организација на Авалон Продукција.

Текст: Бојан Бошковски

Фото: Дарко Христов

< = =text/ ="http://www.idividi.com.mk/js/jquery-latest.pack.js"> < = =text/ ="http://www.idividi.com.mk/js/jquery.light.js"> $(document).ready(function(){$(".lightbox").lightbox();});


Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 00:30
Toa bese nok koja ke se pameti
Cel zivot..preubava

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 01:06
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

фали уште слаткар и ајт све у п.м.


Haha slatkar e NAJGOLEM idiot. I 50 ne mi e najomilen, no ne e nekoj idiot (iako ne bi mu odel na koncert). Sakam rap, no old school.
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.