IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - 50 Cent во Скопје!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

50 Cent во Скопје!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 15:02
абе глупости, од толку многу музичари на светов, донесоа некој кој пропаднал пред толку многу години...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 17:43
Боли ме к.... за фифти цент. трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:36
50 Cent два дена ќе престојува во Скопје

Најдобриот рапер во последниве неколку години кој на 31 март ќе има концерт во Скопје, пристигнува денес со својот приватен авион и во главниот град на Македонија ќе остане два дена. 50 Cent, кој во четвртокот даде ексклузивно интервју за читателите на ИДИВИДИ побарал посебен третман од Авалон Продукција, од каде открија дека меѓу другото, богатиот хип хоп изведувач побарал блиндирани џипови и обезбедување.

- 50 Cent доаѓа денеска со свој приватен авион. Мора да признам дека ова е реткост, бидејќи не се случува често светска музичка ѕвезда да дојде еден ден пред концертот и да остане два дена во градот каде што ќе настапува. Подготовките се во тек и гарантираме дека концертот ќе помине одлично. Сепак, ги замолуваме сите обожаватели да дојдат со време во Арената, Борис Трајковски, бидејќи не сакаме да се направи гужва на влезовите. Вратите ќе бидат отворени во 19:00 часот, изјавија од Авалон.

Како домашна поддршка за 50 Cent ќе биде домашниот рапер Тони Зен, кој во последно време е еден од најбараните домашни музичари.

- Ова е остварување на мојот животен сон. Да настапувам пред голема ѕвезда не е мала работа, а 50 Cent во моментов е можеби најголемиот и најпознатиот комерцијален рапер. Морам да признаам дека од хип хоп музиката сон ми е да настапам пред легендарните The Roots, кои ги слушав во Скопје пред неколку години. Сепак, и ова не е лошо, 50 Cent e големо име кое треба да се испоштува, изјави Тони кој откри дека ќе има получасовен настап кој ќе започне точно во 20:30 часот.

Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:42
фали уште слаткар и ајт све у п.м.
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:45
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

фали уште слаткар и ајт све у п.м.
 
 
Ако мама го пушти веројатно Слаткар ќе биде во првите редови и ќе рапува диво голема%20насмевка
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:50
како он да не оди кај својот идол

Изменето од sanja-a - 30.Март.2010 во 15:50
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 17:34
Originally posted by Flix Flix напиша:

Не ми е омилен, и гратис да имам незнам дали би одел :)
 
И јас исто такада
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 17:45
син ми ќе оди на концерт, јас ќе му бидам личен шоферда
убав тој на мајка
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 18:07
не идам на тоа бе    и онака нема се да разберам од текстот, а и онака не идам по концерти многу. поише сакам да слушам музика на звучки
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 11:05
Jas ke odam vecer na 50 cent, i znam deka ke si pominam preubavo EDVAJ CEKAM.
 Neznam zosto citajki podolu samo citam kako nekoi kazuvaat pari da mi davat ne odam, ili pak propadnat peac i slicno..Mislam koj ne saka da go slusa ne mora da ode i da go slusa, a deka e propadnat peac toa e golema greska.. Toj e THE BEST raper vo poslednite godini i za toa ima milioni obozavateli, pa dali nekolku luge plus ili minus ke go sakaat ne e bitno..I uste poveke se raduvam sto ke pee Toni Zen, i za ova nekoj rece "golemo cudo pred grupa na 50 cent"... E pa malo li eзбунетост uspeh e za nego sto ke pee na ista bina so 50 cent, sigurno toa e sonot na Toni Zen da uspee i eden den da pee na ist koncert so takva zvezda, kako sto site nie sonuvame za nesto......
  I nema veza aj koj sto saka neka komentira jas  pesnite od Toni odamna gi znam od 50 gi ucev ovie denovi novite i vecer ideme na zabavaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 11:29
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Jas ke odam vecer na 50 cent, i znam deka ke si pominam preubavo EDVAJ CEKAM. Neznam zosto citajki podolu samo citam kako nekoi kazuvaat pari da mi davat ne odam, ili pak propadnat peac i slicno..Mislam koj ne saka da go slusa ne mora da ode i da go slusa, a deka e propadnat peac toa e golema greska.. Toj e THE BEST raper vo poslednite godini i za toa ima milioni obozavateli, pa dali nekolku luge plus ili minus ke go sakaat ne e bitno..I uste poveke se raduvam sto ke pee Toni Zen, i za ova nekoj rece "golemo cudo pred grupa na 50 cent"... E pa malo li eзбунетост uspeh e za nego sto ke pee na ista bina so 50 cent, sigurno toa e sonot na Toni Zen da uspee i eden den da pee na ist koncert so takva zvezda, kako sto site nie sonuvame za nesto......  I nema veza aj koj sto saka neka komentira jas  pesnite od Toni odamna gi znam od 50 gi ucev ovie denovi novite i vecer ideme na zabavaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


За пропаднат не е , добар си е во тоа што го прави, ама мене не ми е омилено :) , јас повеќе преферирам електронска музика .
Плус таму ќе биди газ преку гла , гужви гарант премногу ќе има , од кој 90 % ќе се форсират да си поминат најубо :)
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 12:42
Jas vo posledno vreme mnogu obozavam da slusam rab i hip hop muzika. Isto taka mnogu sakam i elektronska muzika pa taka obozavam da otidam i na nekoja tavka zurka na primer astral projektion, bev i na infected mushroom i na tiestoголема%20насмевка  i na mnogu drugi dj i super si pominuvav...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 18:13
не ми се оди на концерти... ем гужва ем глупо ми е да урлам на цел глас и да рипам и да викам 50 CENT 50 CENT ...
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 18:14
а иначе ако има пренос на ТВ морам да глеам пошо обожавам рап
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.