IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мали ЏОКИЦА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали ЏОКИЦА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака Обратен редослед
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 20:42
Мали Ѓокица го прашува татко му Блажо: „Тато, зошто служи средниот прст на раката?

- Па види сине, палецот ти е за автостопирање, показалецот ти е за да покажуваш кон нешто или да се закануваш на некого. Средниот прст, ќе ти кажам кога ќе бидиш полнолетен, бидејќи сега не би разбрал. Прстот помеѓу малиот и средниот (некои го викаат инвалид) служи за носење прстен, а малиот прст служи за чепкање на носот.

Наполнил Ѓокица 18 години и тогаш го потсети татко му да му објасни зошто служи средниот прст.

Блажо: „добро се сети, тоа ти останав должен. Види, сега веќе имаш девојка, но не знам да сте имале сексуален однос.“

Ѓокица: „па сеуште не, но тоа е прашање на денови.“

Блажо: „Е добро, кога тоа ќе се договори, ќе ви се допадне тоа, па после првиот секс малку ќе одморите, па повторно ќе повторите.

Млади сте, па после неколку одмори пак ќе го повторите (сексот).

И потоа после неколку пати, ти сине, ќе бидиш помалку уморен, а твојата женска може ќе посака уште еднаш, а ти нема да бидиш разположен за тоа.

Епа сине, тогаш ќе го употребиш средниот прст.

Ќе го исправиш од шаката и ќе почниш со него да се удараш по челото велејќи:

ПА ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛНА!??

Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2010 во 16:54
Учителката ја прашува Марица кој дел од телото може да се зголеми за седум пати при големи возбудувања.Малечката Марица поцрвенела од срам,а мали Џокица скокнал и одговорил:
-Зеницата на окото !
-Браво Џокице,а ти Марице многу ќе се разочараш понатаму во животот !

Изменето од sanja-a - 08.Јули.2010 во 16:54
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 15:08
Учителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст.
Џокица одговара:
- Прво, јас не сум Џокица, јас сум Џорџ.
- Како второ, за распустот бев во Америка и супер си поминав. Цело време се качував на веранда, па се симнував од веранда, па јадев, па пак се качував на веранда, па се симнував, па спиев, па пак се качував на веранда и така цело време.
- Добро, седи. Ајде ти Верице кажи ни како си помина.
Верица одговара:
- Прво, јас не сум Верица, јас сум Веранда.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 00:39

МалиЏокица го прашува татко му:
- Тато, тато како настануваат малите слончиња?
- Е па сине, малите слончиња...
- Пред да ми кажеш, само да те потсетам дека штрк слон не може да дигне!

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 00:35

Мали Џокица доцнел за училиште, и кога стигнал наставничката го прашува:- Зошто доцниш бе?- Касно тргнав, наставничке.- А зошто не тргна порано?- Касно беше да тргнам порано.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 19:34
Mali Dzokica mu vika na tatko mu:
-Tato, aj da ja prodademe mama...
-Zoso, be kopilj?
-E sea, zoso...Od ekonomski pricini.
-Kakvi ekonomski pricini?
-Pa jas ne cicam vekje, ti ne ja ebes, ja ranime samo za komsiite...
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 18:00

Uchitelkata im kazala na uchenicite da napishat psnichka vo koja kje ima rima. Prv krenal raka mali Dzokica i koga nastavnichkata go skornala toj pochnal da chita : " Trpe vleze vo moreto bez majca , a vodata mu e do jajca". Nastavnichkata pochnala da mu vika : " Kako ne ti e sram be? Uchilishte e ova ili shto? Ajde vednash da napishesh druga pesna". I misli mali Dzokica , misli, misli i pak kreva raka. Koga nastavnichkata go skornala toj pochnal : " Trpe vleze vo moreto bez majca , a vodata mu e do kolenici". I nastavnichkata mu rekla : " Aman be Dzokica , pa kade e rimata tuka?" I Dzokica i odgovoril : " Eeeee nastavnichke , kje ima rima koga kje dojde plima"



СО МАКЕДОНСКА ПЕСНА... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 18:35

Зошто мали џокица кога оди кај семафор игра танго?
зошто мисли дека е во диско.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 14:11
Мали Ѓокица ја прашува учителката дали знае
три типа на цигари.Таа вели дека знае и набројува: Партнер,родео,бос. Браво и вели Мали Ѓокица , а дали знаеш три типа на к*ртони? Учителката се налутува и го избркува од часот.
На излегување Мали Ѓокица и вели: Знаев дека ти неси по ебењето туку по пушењето и излегува надвор.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 14:09
Мали Џокица ја прашува мајка му како дошол на овој свет?
Мајка му: Штркот те донесе.
Џокица: А Миле од долниот кат?
Мајка му: И него штркот го донесе
Џокица: А Кате од горниот кат?
Мајка му: И неа штркот ја донесе.
Џокица: Па добро бе мамо се ебе ли некој во зградава?
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 14:08
Учителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст. 
Џокица одговара:
- Прво, јас не сум Џокица, јас сум Џорџ.
- Како второ, за распустот бев во Америка и супер си поминав. Цело време се качував на веранда, па се симнував од веранда, па јадев, па пак се качував на веранда, па се симнував, па спиев, па пак се качував на веранда и така цело време.
- Добро, седи. Ајде ти Верице кажи ни како си помина.
Верица одговара:
- Прво, јас не сум Верица, јас сум Веранда.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:39
На час по биологија децата учеле за печурките и учителката ги прашува децата дали знат некои видови на печурки и деца ко деца почнале да креват рака ... 
ПЕЦЕ: јас знам .... лисичарка.
УЧИТЕЛКАТА: браво Пеце .... друг .....
МИЛЕ: буковка ....
УЧИТЕЛКАТА: браво ... друг ...
ЏОКИЦА: јас знам учителке ... ДУПАЧ !!!
УЧИТЕКАТА:па добро бе мали џокица кај имаш видено таква печурка ... како не ти е срам .......
ЏОКИЦА: абе мајка ми и комшивката одат по печурки стално а комшивката и вели на мајка ми „ ајде да одиме по печурки, можи ке најдиме некој ДУПАЧ !!! “



Се цапнав од смеење...
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

Изменето од Omar - 15.Декември.2009 во 05:40
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:36
Го прашува учителката Мали Џокица:
-Ако на гранката има 10 врапчиња, и ти пукаш со пушка, колку врапчиња ќе отепаш?
Се мисли Мали Џокица и вика:
-2.
Учителката надмено одговара:
-ЕЕЕ ниедна нема да отепаш оти коа ќе пукне пушката сите ќе се разотидат.
А Мали Џокица налутен и вика:
-A учителке да ве прашам, ако 3 жени лижат сладолед со десната рака, 1вата го лиже на врвот, 2рата го лиже од страната, 3тата го лиже цел, како ќе познаете која е мажена?
На ова учителката одговара:
-Па таа шо го лиже цел.
Тогаш Мали Џокица одговара:
-Не, таа што има бурма на раката, но ми се свиѓа како размислувате.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:32
Ги прашува учителката децата дали знаат како се прават деца.....
Прв се јавува Тоше - Јас мислам дека децата ги носи штркот.
Потоа се јавува Милица - Јас мислам дека децата се прават откако мајката и таткото ке се бацат.
По неа се јавува Мали Џоќица и и` вели на учителката - Учителке може ли тие што сме ебале да излеземе надвор и да не слушаме такви глупости.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.