IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мали ЏОКИЦА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали ЏОКИЦА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мали ЏОКИЦА
    Испратена: 15.Декември.2009 во 05:12
Барав ама не најдов ваква тема...  Незнам зошто ама секогаш највеќе се смеам на вицевите за МАЛИ ЏОКИЦА...

Па повелете!!!! големо%20гушкање
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:16
Учителката му рекла на учениците да напишат песна со рима.
Другиот ден Мали Џокица ја чита песната
"Риба пеца чика Паја,
а вода му е до јаја"

Учителката се налутила и му рекла: -како не ти е срам бре ѓубре ни заедно !!! Под хитно да си ја преправил!!!
Наредниот ден ја чита преправената верзија
"Риба пеца чика Паја,
а риба му е до колена"

-Па добро бе Џокица кај е тука римата????
-Епа професорке "биче рима кад доџе плима"!!!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:17
Доаѓа контролорна инспекција во школо, и учителката цела избезумена за мали Џокица да не каже некоја глупост им вика на девојчињата кога мали Џокица ќе каже нешто што не треба, овие да почнат да врискаат и да истрчаат низ училница.
Инспекцијата им поставила на децата различни прашања а учениците ги одговориле сите добро.
И на крај инспекторот прашува:
Дали некои од вас, драги ученици, знае што се гради до вашето училиште?
Мали Џокица дига рака:
Јас знам.
Што Џокица?
Јавна куќа.
Девојчињата почнуваат да врискаат и да трчаат надвор, и мали Џокица им вика:
ЧЕКАЈТЕ, к*рвииии, само темелите се ставени!!!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:23
Доаѓа мали Џокица дома и го гледа дедо му како пие пиво. И го прашува:
МЏ:Дедо, дедо дај малце да се напијам од пивото.
Д:А бе внучко да те прашам несто? К*рот ти стига ли до газот?
МЏ:Не
Д:Е па ништо тогаш.
Друг ден мали Џокица пак доаѓа дома и го гледа дедо му како пие вино.И го прашува:
МЏ:Дедо, дедо дај малце да се напијам од виното.
Д:А бе внучко да те прашам нешто? К*рот ти стига ли до газот?
МЏ:Не
Д:Е па ништо тогаш.
Трет ден дедото доаѓа дома и го гледа внукот како јаде чокочадо. И го прашува:
Д:Внучко, дај ми малце да се каснам од чоколадото.
МЏ:А бе дедо да те прашам нешто? К*рот ти стига ли до газот?
Д:Да
МЏ: Е па тогаш е*и се во газ.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:25
Е добро бе сине како доби 3 кеца?!!!
Мали Џокица: Па по македонски пишувавме реченици и Никола напиша: Ана го сака Перо, Марко напиша: Ана го сака Митре и Стефан напиша: Ана го сака Трајче.
Таткото: Е добро бе таа Ана к*рвиште невидено!!!
Мали Џокица: Па и ја тоа го реков...
Таткото: Е добро бе а како по математика доби кец?!!!
Мали Џокица: Па наставничката рече дека 2+3 е 5 и мене ме праша колку е 3+2?
Таткото: Па исти к*р!!!
Мали Џокица: Па и ја тоа и го реков...
Таткото: Е добро бе, а како по веронаука доби кец?!!!
Мали Џокица: Па наставничката викаше дека Господ е насекаде...кај нас дома, надвор...насекаде...и јас ја прашав:
- А наставничке и кај Цветко во подрум? И она ми вика: Да Џоко.
Таткото: Е жими к*ров! Цветко нема подрум!
Мали Џокица: Па и ја тоа и го реков.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:30
Си бил мали Џокица и се возел во такси. Мали Џокица му зборува на таксистот: Мама да беше тигрица тато да беше тигар јас ќе
бев тигарче.Тато да беше мачор мама да беше мачка јас ќе бев маче... На
таксистот му здосадило и му рекол. - Татко ти да беше педер мајка ти
к*рва ти што ќе беше. Овој му рекол. - ТАКСИСТ
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:32
Ги прашува учителката децата дали знаат како се прават деца.....
Прв се јавува Тоше - Јас мислам дека децата ги носи штркот.
Потоа се јавува Милица - Јас мислам дека децата се прават откако мајката и таткото ке се бацат.
По неа се јавува Мали Џоќица и и` вели на учителката - Учителке може ли тие што сме ебале да излеземе надвор и да не слушаме такви глупости.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:36
Го прашува учителката Мали Џокица:
-Ако на гранката има 10 врапчиња, и ти пукаш со пушка, колку врапчиња ќе отепаш?
Се мисли Мали Џокица и вика:
-2.
Учителката надмено одговара:
-ЕЕЕ ниедна нема да отепаш оти коа ќе пукне пушката сите ќе се разотидат.
А Мали Џокица налутен и вика:
-A учителке да ве прашам, ако 3 жени лижат сладолед со десната рака, 1вата го лиже на врвот, 2рата го лиже од страната, 3тата го лиже цел, како ќе познаете која е мажена?
На ова учителката одговара:
-Па таа шо го лиже цел.
Тогаш Мали Џокица одговара:
-Не, таа што има бурма на раката, но ми се свиѓа како размислувате.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 05:39
На час по биологија децата учеле за печурките и учителката ги прашува децата дали знат некои видови на печурки и деца ко деца почнале да креват рака ... 
ПЕЦЕ: јас знам .... лисичарка.
УЧИТЕЛКАТА: браво Пеце .... друг .....
МИЛЕ: буковка ....
УЧИТЕЛКАТА: браво ... друг ...
ЏОКИЦА: јас знам учителке ... ДУПАЧ !!!
УЧИТЕКАТА:па добро бе мали џокица кај имаш видено таква печурка ... како не ти е срам .......
ЏОКИЦА: абе мајка ми и комшивката одат по печурки стално а комшивката и вели на мајка ми „ ајде да одиме по печурки, можи ке најдиме некој ДУПАЧ !!! “



Се цапнав од смеење...
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

Изменето од Omar - 15.Декември.2009 во 05:40
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 14:08
Учителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст. 
Џокица одговара:
- Прво, јас не сум Џокица, јас сум Џорџ.
- Како второ, за распустот бев во Америка и супер си поминав. Цело време се качував на веранда, па се симнував од веранда, па јадев, па пак се качував на веранда, па се симнував, па спиев, па пак се качував на веранда и така цело време.
- Добро, седи. Ајде ти Верице кажи ни како си помина.
Верица одговара:
- Прво, јас не сум Верица, јас сум Веранда.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 14:09
Мали Џокица ја прашува мајка му како дошол на овој свет?
Мајка му: Штркот те донесе.
Џокица: А Миле од долниот кат?
Мајка му: И него штркот го донесе
Џокица: А Кате од горниот кат?
Мајка му: И неа штркот ја донесе.
Џокица: Па добро бе мамо се ебе ли некој во зградава?
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 14:11
Мали Ѓокица ја прашува учителката дали знае
три типа на цигари.Таа вели дека знае и набројува: Партнер,родео,бос. Браво и вели Мали Ѓокица , а дали знаеш три типа на к*ртони? Учителката се налутува и го избркува од часот.
На излегување Мали Ѓокица и вели: Знаев дека ти неси по ебењето туку по пушењето и излегува надвор.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 18:35

Зошто мали џокица кога оди кај семафор игра танго?
зошто мисли дека е во диско.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 18:00

Uchitelkata im kazala na uchenicite da napishat psnichka vo koja kje ima rima. Prv krenal raka mali Dzokica i koga nastavnichkata go skornala toj pochnal da chita : " Trpe vleze vo moreto bez majca , a vodata mu e do jajca". Nastavnichkata pochnala da mu vika : " Kako ne ti e sram be? Uchilishte e ova ili shto? Ajde vednash da napishesh druga pesna". I misli mali Dzokica , misli, misli i pak kreva raka. Koga nastavnichkata go skornala toj pochnal : " Trpe vleze vo moreto bez majca , a vodata mu e do kolenici". I nastavnichkata mu rekla : " Aman be Dzokica , pa kade e rimata tuka?" I Dzokica i odgovoril : " Eeeee nastavnichke , kje ima rima koga kje dojde plima"



СО МАКЕДОНСКА ПЕСНА... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.