IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Телевизии во соседството
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Телевизии во соседството

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
ARTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ARTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Телевизии во соседството
    Испратена: 05.Мај.2011 во 19:30


LiDivio bravo taka e se sto kaza nema sto da se kaze. a ovde ne se raboti za toa sto ti se sviga nesto nego sto e kvaliteto stavrno od profesinalna strana i na itelektualno , kretivno obarzvno   nivo itn...i kako treba da bide a ne sto ti se dopaga tebe mene i na drugiot neznaci nesto ako ne ti se dopaga tebe deka ne e kvalitetno ili obratno ako ti se dopaga daka e kvalitetno , vredno, profesionalno na nivo , kreativno itn..
A inace ako zemenete total tv satelicki paket ke gledate i rts 1 i 2 zemskite kanali i rts sat se razbira a naskoro i rts digital.pa i samo rts sat ima mnogu sto da se vidi a kamo li na drugive kanali sto dobri kultiri umeticki i obrazovni progami zportcki i zabavni ali na nivo progami ima i stranski otkupeni produkcii od filmovi pa natamu ne samo rts produkcija koja e bbc kako sto kazav   da ne praime muabet.A inace sekoj javni servis treba da bide Ние на народот не му пуштаме тоа што сака да гледа, туку тоа што треба да гледа... janiot sevis treba da go obrazuva vkusot na narodot.e sega sto nie ovde sme izgubile kriterumi za se vo ovaa nasa propadnata drzava vo sekoj pora od opstestvoto pocuvajki od obazovanie pa natmu i do propadat javni servis a bogami i radio difuzija   toa e za zaleneje.
taka da jas najmnogu gledam rts na total tv.nekogas nemozam da se odlucam sto da gledam na prmier ima dve dobri stvari vo isto vreme na razlicnite rts kanali.


na ovie prostori.

http://www.rts.rs/


Изменето од ARTE - 05.Мај.2011 во 19:57
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 13:30
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

па најмногу следам discovery, national geographic, tv1000, vh1..
ами толку се.


изненадување овие да ти биле од соседството, а јас не сум знаелахипнотизиран
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 13:28
Ок, ќе те послушамголемо%20гушкање
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 13:27
Оди на сајтот rts.rs и разгледај ја програмата за странство (РТС сат) сигурно нешто ќе ти се допадне... големо%20гушкањесреќа
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 13:24
Изгледа јас во погрешно време сум налетувала на Ртс...изненадување
следниве денови ќе седнам да погледам, може нешто ќе ме фати окоголема%20насмевка
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 13:09
среќа
 
Најмногу сакам да ги гледам сериите што ги снимаат РТС од сценаристот Синиша Павиќ (и од други писатели), има доста документарни емисии од сите области (музика, историја, географија, култура, спорт, уметност...), доста забавни емисии (дури и политичките емисии им се забавниголема%20насмевка), преноси од спортски натпревари, играни филмови (претежно српски и екс ју...) едукативна школска програма (и повозрасните можат нешто да научатсреќа) и тако то... големо%20гушкање ако ми текне нешто повеќе ќе пишам... голема%20насмевканамигнување
 
ПС: Во споредба со овие балканскиве (освен ХРТ), РТС е БиБиСи на Балканот (што вика Арте подолу) голема%20насмевка


Изменето од LiDivio - 31.Март.2011 во 13:11
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 13:00
Едно прашање до сите, не само до тебе Ли...
што најмногу гледате на Ртс, баш ме интересира што ве влече да
се задржите на таа програмазбунетост
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 12:59
Ех ме потсети кога ги имав сите 3 на кабловска,
а сега остана само Хрт1тага
навистина сите 3 беа суперда
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 12:56
На РТС паролата е:
 
Ние на народот не му пуштаме тоа што сака да гледа, туку тоа што треба да гледа... да
 
Затоа е јавен сервис. среќа Ми се допаѓа и ХРТ ... намигнување, повеќе ХРТ2... но ми ја укинаа ... изненадувањекубење%20коса
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 12:49
B92да
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 12:48
Едноставно нели не ми се допаѓа програмата на ртс, не знам ни на
кој канал ми есреќа
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 12:46
изненадување Ја прекина низата... голема%20насмевка
 
 
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 12:40
HRTда
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 19:32


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.