IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Банкарство!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Банкарство!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
blue_eyes Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue_eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Банкарство!!!
    Испратена: 15.Ноември.2009 во 22:15
дали ке можи некој кој има материјал или сли4но некоја информација за `развојот на банкарството во република македонија` нека напиши... зошто заглавив на проектната за матура

Изменето од blue_eyes - 15.Ноември.2009 во 22:16
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 12:30
ovaa izgleda stvarno ...se zaglavila!....ostana samo na 1 poraka.тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 15:26
zemi si kniga od ekonomski fakultet...pari i bankarstvo..ima cela tema za Republika Makedonija, ubavo e se objasneto..a dopolnutelno ima i za centralna banka (do detali) kako nositel na bankarskiot sistem kaj nas.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2009 во 02:57
blue_eyes ај ако го посетиш форумов пиши ми приватна порака имам една проктна на тема Историски развој на банкарството, во светот и во Македонија...ако ти заврши работа...
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2009 во 02:58
еве што опфаќа

1. Вовед
1.1. Науката за банкарството: развој, содржина и цели
2. Поим, појава и историски развој на банкарството
2.1. Поим и дефиниција на банката
2.2. Банкарството пред новата ера
2.3. Кралот финансиер
2.4. Појава на парите
2.5. Процвет на банкарството во Рим
2.6. Мрачна фаза во банкарството
2.7. Господ банкар
2.8. Пламенче на исток
2.9. Ерата на Темпларите
2.10. Најава на банкарска ренесанса
2.11. Најстарите банки во светот
3. Банкарството во Македонија од античко време до денес
3.1. Развој на банкарството до првата светска војна
3.2. Банкарството меѓу двете светски војни
3.3. Банкарскиот систем во рамките на повоена Југославија
3.3.1. Банкарскиот систем во административно – централистичкиот период
(1945 -1951)
3.3.2. Банкарскиот систем во услови на самоуправувањето (1952 – 1971)
3.3.3. Организација на банкарскиот систем врз основа на уставните амандмани ( 1972 – 1976)
3.3.4. Трансформација на банкарскиот систем врз основа на самоуправно здружување на трудот и средствата (1977 – 1989 )
3.3.5. Организација на банкарскиот систем врз основа на принципите на пазарната економија (1990 – 1992)
3.4. Банкарскиот систем на Република Македонија по монетарното осамостојување во 1992 година
3.5. Народна банка на Република Македонија
4. Заклучок
5. Користена литература
Кон врв
Radijator Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Radijator Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 04:04
Bi ti preporacal , ako mozes nekako da ja najdes BANKITE VO MAKEDONIJA I STOPANSKIOT RAZVOJ od Prof. d-r Kiki Mangova-Ponjavich. Knigata ja procitav pred 6-7 meseci. Tamu ke najdes informacii od Opstestveno-ekonomska uslovenost za pojavata, razvojot i ulogata na bankite do Proces na prestruktuiranje i osnovanje na banki vo Makedonija.

Изменето од Radijator - 04.Јануари.2010 во 04:08
Just because i see the world with my own eyes, that doesn't make me a sinner !!!
Кон врв
Refika.S Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Refika.S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 11:54
Ve molam ako moze da mi ja pratite temata "Bankarstvo",mi treba za proktna maturska zadaca.Odnapred Vi Blagodaram,ocekuvams sto poskoro,bidekji za utre mi treba! Pozdrav
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 01:36
Originally posted by Radijator Radijator напиша:

Bi ti preporacal , ako mozes nekako da ja najdes BANKITE VO MAKEDONIJA I STOPANSKIOT RAZVOJ od Prof. d-r Kiki Mangova-Ponjavich. Knigata ja procitav pred 6-7 meseci. Tamu ke najdes informacii od Opstestveno-ekonomska uslovenost za pojavata, razvojot i ulogata na bankite do Proces na prestruktuiranje i osnovanje na banki vo Makedonija.
А колку е цената и каде може да се набави?
Кон врв
sunflower Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunflower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2010 во 01:33
a dali moze da mi posluzi za diplomska rabota "bankarskiot sistem vo RM"
Кон врв
sunflower Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunflower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2010 во 01:35
A dali moze da posluzi za diplomska rabota na tema "bankarskiot sistem vo RM"
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2010 во 02:41
Тема: Банкарство!!!
    Испратена: 15.Ноември.2009 во 22:15


Тешко дека на некој му треба....сеуште
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2010 во 14:02
babo ti bo mozela da pomognis malku okolu plasmanite, em nie ke imame korist em ti ke dojs do izrazголема%20насмевка tamu si ekspertда
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 12:24
Originally posted by konan konan напиша:

babo ti bo mozela da pomognis malku okolu plasmanite, em nie ke imame korist em ti ke dojs do izrazголема%20насмевка tamu si ekspertда



...ти не беше во сектор банкарство... ..каков пласман ти треба ...да те средам...овај..да ТИ средам..нешто
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 14:50
bankarstvo = lihvarstvo!

nishto drugo !да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,220 секунди.