IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Бугарија- вести, настани, актуелности
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугарија- вести, настани, актуелности

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 25>
Автор
Порака
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 03:27
od kaj pa ti tekna deka nekoj ke si pomisli deka sakash da gi navredish bugariteизненадување

slobodno postiraj - site znaeme deka imash sosema OBRATNA namera
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 03:30
i nemoj da gledas vakvi raboti pred spiene,
 - sega ke te mislam
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 04:39
Originally posted by да          бе да          бе напиша:

i nemoj da gledas vakvi raboti pred spiene, - sega ke te mislam



Јас веќе се испалшив. Само 50км од Софија во ЕЗ, да има вакви работи?!

Немој ќе те молам, немој мене да ме мислиш. Замислисе како ти ќе можеш да спиеш.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 08:29
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 11:13
Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Емигранти - Гордост бугарска

Страотно!


страотно jа
ама си го копи/пестнал грешно урлто



еве го вистинското
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 11:23
па не е лесно во БГ

survivor non stop

ама им се чудам на емигрантите во клипот - се едно од марс са паднале - леле колки зле во БГ - леле ужас, леле дупки

ами като избегаха 2 000 000 и не плаштат данаци овде ке има дупки

и накраj Платеникот и oн се прави на потресен - вх леле колку са зле во БГ

од астралиjа лесно се правиш на потресен



Изменето од да бе - 02.Февруари.2010 во 11:24
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 11:27
па зле сме- проблем ли е бе Платениче?

ти требе да се радуваш

оти бугарите са ем татари ем са глупи ем са зле ама многу зле

а ептен си е друго да си гордито македонче во Афстралиа или во Канада

македонска диспора е ова не е лукова глава
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 12:06
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=1180D005F871F0439901F3CCE88F4357

мизари маj френд, мизараи

по Нова година, а особено за време на училишниот распуст, во Банско вриеше од Македонциизненадување.

На убавините на овој туристички центар, сместен на преубавата Пирин Планина, на околу 900 метри надморска височина, не му одолеаја и многу познати личности од бизнисот, естрадата, но и политичари. И покрај немањето снег во дел од шпицот на сезоната, Бугарите очигледно најдоа добитна формула: комбинација на спа-центри, добра храна, забава и релативно ниски и флексибилни цени. Тука се и километрите ски-патеки од кои највисоката почнува на 2.600 метри надморска височина.


мизари jаизненадување
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 13:04
Originally posted by да          бе да          бе напиша:


па не е лесно во БГsurvivor non stopама им се чудам на емигрантите во клипот - се едно од марс са паднале - леле колки зле во БГ - леле ужас, леле дупкиами като избегаха 2 000 000 и не плаштат данаци овде ке има дупкии накраj Платеникот и oн се прави на потресен - вх леле колку са зле во БГод астралиjа лесно се правиш на потресен



Еве уште еден, интересн, ама има и други

Човек, вас не ви пука, а ти очекуваш мене да ми пука?!
Ајде те молам, јас само пренесувам кави се состојбите во БГ. За Бугарија не се потресувам, воопшто, ама за Македонија биди сигуре дека сон не ме фаќа.

Слушај и по мигрантските прашања сте назад, тоа во Македонија се случува повеќе од еден век, па пак опстанвме. Само ги гледам тоа мигрантите и им се чудам колку се наивни, барем оние патриотски настроените кога велат дека еден ден ќе се врателе назад. Македонската мигарција е поголема од целокупното македонско население во Македонија, гледам колку се вратиле. Имам информација од прва рака.

Првата генерација ќе тагува, втората само ради првата ќе има некое разбирање, а третата ќе бидат веќе Шпанци, Американци, Австралиајни, Канаѓани....и нема да знаат дали се Словенобугари или туркомонголски Бугари.

Назад ви е зимата, допрва ќе треба да учите.

Како го гледам ова што се случува во Бугарија? Како долго време да биле држени на синџир и одеднаш синџирот се скинал....

Имаше едно време еден виц. Дошла Брижит Бардо на посета кај Тодор Живков и во еден неврзан разговор лобирала кај него да ги отвори границите, народот малку да прошета да се измеша и со други луѓе. Овај ја гледа со недоверие, се мисли што да и одговори, па по извено време и одговара со прашање, Ти сакаш да останеме сами?!

Ти сигурен ли си дека сум во Австралија?





Изменето од Анастеа - 02.Февруари.2010 во 16:57
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 13:25
Originally posted by да          бе да          бе напиша:

па зле сме- проблем ли е бе Платениче?ти требе да се радувашоти бугарите са ем татари ем са глупи ем са зле ама многу злеа ептен си е друго да си гордито македонче во Афстралиа или во Канадамакедонска диспора е ова не е лукова глава



Добро е што сам си признаваш.Ако јас ти го кажам тоа ќе мислиш дека ве мразам.

Нејсе, несакам јас на Вуте да му биде зле, ама кога Вуте сака мене да ми биде зле, тогаш не ми останува ништо друго туку и јас да бидам таков.

Знам дека не е христијански да се тера заб за заб, око за око, ама во вакво балканско опкружување немало и нема да има џентлемени.

Оставија ти македонксата мигарција, гледај ја бугарската, како што реков назад и е зимата. Ќе им треба време, ама и тие нема да се лукова глава, ги имаат сите предизпозиции да небидат тоа. Услови за капење и добра храна секогаш ќе има.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 16:59
Ве молам дискутирајте без навредливи квалификации, личните препукувања можете и на ЛП.

Темата е: Бугарија- вести, настани, актуелности
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 18:47
http://www.ereporter.com.mk/mk-mk/Details.aspx?Title=4544
Лажна банкнота од 20 евра е пронајдена кај бугарска државјанка при обид да влезе во Македонија.

Македонската полиција соопшти денеска дека против Бугарката, идентификувана со иницијали Д.О.А (27) е поднесена кривична пријава за „фалсификување пари“.

Фалсификуванатабанкнота била пронајдена при претрес на Бугарката, во понеделникот попладне на граничниот премин Ново Село, соопшти полицијата./крај/(еР) ег


изненадување
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 18:50
20 евра пари ли са безбунетост
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 23:08
Originally posted by да          бе да          бе напиша:

20 евра пари ли са безбунетост


2 саати работа на еден наемен работник во Грција или еден чистач во Шпанија.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,199 секунди.