IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицови за политичари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицови за политичари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 14>
Автор
Порака
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 19:25
Кога Господ го создадил светот, одлучил на секој народ да му подари по две особини.
- Така Швајцарците ги направил да бидат прецизни и послушни.
- Јапонците работни и стрпливи...

- Италијанците весели и романтични.
- Французите културни и рафинирани.
- Шпанците темпераментни и ритмични.
Кога стигнал до Македонците му рекол на ангелот: Македонците ќе ги направам паметни, добри и врвни политичари.
После завршената работа ангелот му рекол на Господ:
- Господе, на сите им даде по две особини а на Македонците три.
- Хммм, имаш право. Но проблемот е во тоа што не можам да им одземам особина кога еднаш сум ја дал. Вака ќе направам, секој македонец ќе може да користи само по две особини:
- Кој е добар и врвен политичар, не може да биде паметена личност.
- Кој е паметен и врвен политичар, не може да биде добра личност.
- Кој е добар и паметен, не може да биде врвен политичар.
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 20:24
- Како Бранко ќе го победи Грујо на избори?
- Ќе ја стави Шехерезад за носител на листа.

Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 01:01
Zasto Grujo ne ja saka Seherezada?

Pa imala pogolem rejting od nego.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2009 во 02:12
Отишле Херкулес и Квазимодо кај Снежана на гости. И таа им се пофалила дека има огледалце кое ја кажува вистината. Го вади огледалото и вика:

Снежана: „Огледалце, огледалце, кажи ми на светот најубав кој е?“

Огледалцето: „Ти си Снежана, ама веќе си досадна......“

Потоа сакал и Херкулеc:
Херкулеc: „Огледалце, огледалце кажи ми на светот најмоќен кој е?“

Огледалцето: „Ти си бе Херкулеc, што се правиш како да не знаеш, леле аман веќе“.

И на крај останал Квазимодо. Влегува во собата:
Квазимодо: „Огледалце, огледалце кажи ми на светот најгрд кој е?“
И излегува изнервиран: „Која е таа Дора Бакојани, мамето да и е**м?


газење%20од%20смеење
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2009 во 02:13
Додека одел по улицата македонски пратеник во собранието го удира камион и тој трагично загинува.
Неговата душа пристигнува во рајот и е пречекана од Св.Петар.
"Добредојде во рајот", му вика Св.Петар. "Пред да се сместеш, изгледа дека имаме проблем. Ние тука имаме процедура кога ни доаѓа некој "големец" како тебе, така да мора да бидеме многу официјални со вас политичарите, и затоа сега не сме сигурни што да правиме со тебе."
"Нема проблем, само пушти ме внатре", му вика политичаров.
"Па, јас би сакал, но имам наредби од "горе". Она што сега ќе го направиме е следново: ќе те пратиме да поминеш еден ден во пеколот и еден ден во рајот, па после тоа можеш да се одлучеш каде сакаш да ја поминеш вечноста."
"Но, навистина. Јас веќе се одлучив сакам да одам во рајот.", вели парламентарецот.
"Жал ми е, но ние тука си имаме наши правила."
И после ова Св.Петар го испраќа до лифт и парламентарецот оди доле, доле, доле во пеколот. Се отвараат вратите од лифтот и тој се наоѓа на средина од зелен голф терен. Во далечината се гледа клубот за голф играчите и пред неа се застанати сите негови стари пријатели и други политичари кои работеле за него.
Сите се многу среќни и во нивната најдобра облека. Се затрчуваат на кај него за да се поздрават, и се потсетуваат на старите добри времиња кога се богателе на сметка на другите луѓе.
Играат една пријателска игра во голф, и вечераат во ресторанот, со кавијар и шампањ.
Истотака, присутен тука е и ѓаволот, кој е многу пријателски тип, и се забавува играјќи со нив и кажувајќи шеги цело време. Сите заедно поминуваат толку добро време, што пред да осети, веќе е време да оди.
Сите го испраќаат со жално срце, и му мавтаат додека лифтот се искачува нагоре.
Лифтот оди нагоре, нагоре, нагоре до рајот каде Св.Петар го очекува и му вели: "Сега е време да се посети рајот".
И така 24 часа поминуваат со парламентарецот кој е во друштво на други добри души, скокајќи од облак на облак, свирејќи на харфа и пеејќи. И овде има супер дружба и пред да сфати веќе 24 часа поминале и Св:Петар се враќа и му вели: "Ете така. Помина по еден ден и во рајот и во пеколот. Сега одбери каде сакаш да ја поминеш вечноста."
Парламентарецот се замислува една минута и вели: "Па, порано не би ни помислил на ова, мислам, рајот беше супер немојте да ме разберете грешно, но сепак мислам дека пеколот ќе биде подобар за мене."
И така Св.Петар го испраќа до лифтот и тој оде надоле, надоле до пеколот.
Сега вратите се отвараат и тој се наоѓа на сред јалова земја прекриена со измет и ѓубре.
Ги гледа сите свои пријатели, облечени во наметки, како го собираат ѓубрето додека уште ѓубре паѓа одозгора.
Ѓаволот доаѓа над него и ја става раката над неговото рамо.
"Не разбирам", -извикува парламентарецот. Вчера бев овде и се беше прекрасно, со голф терен, шампањ, кавијар, играње и си поминавме прекрасно време. Сега има само земја - отпад, полна ѓубре и сите мои пријатели изгледаат мизаерно. Што се случи?"
Ѓаволот го погледнува, се насмевнува и му вели : "Вчера имавме кампања... А денес? Ти гласаше!"


газење%20од%20смеење
Кон врв
misteriozna Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misteriozna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 16:42
Sto ke se sluci ako Nikola Gruevski se preseli vo Bosna?
-Nivoto na intelegencija ke porasne vo dvete drzavi.

Кон врв
Radijator Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Radijator Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2009 во 17:00
Frcko spie, i doaga zena mu da go budi.
- Frle , ajde stanuvaj vreme e za na rabota. Vo MVR cekaat na tebe.
- Ostaj me uste malku ke stanam sam.
Po izvesno vreme zena mu doaga i mu veli:
- Frle brzo razbudi se. Na Kiro Gligorov mu izvrsija atentat.
I Frcko skoka od krevetot i veli:
- Leleeeeeee, pa veke 10 casot pominalo be!!!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 21:17
Комуњарска СМС порака за Нова Година....голема%20насмевка
 
 
Господе....во изминатава 2009 година, ми го зема мојот омилен пејач Michael Jackson, мојот омилен актер Patrick Swayze, мојата омилена актерка Britney Murphy.....
Само да те потсетам Боже...дека мојот омилен политичар е Никола Груевски.....молитва
 
 
 
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 21:24
Ninja bre......газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 16:38

Пратеник!Ало, дали е тоа Парламентот?
 
Да, повелете...
 
Сакам да станам пратеник. Кој е условот за тоа?
 
Ти бе, будала да не си?
 
Да. А друго нешто треба??? голема%20насмевка
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 20:01
Се јавува човек по телефон во сдсм.
-Ало, сакам да бидам ваш член. Кои се условите за тоа?
-Ти луд си? Вакви ли прашања се поставуваат по телефон?
-Да луд сум. Некој друг услов?

газење%20од%20смеење
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 20:52
Важната одбаниранатрепкањеголемо%20гушкање

Се соблекуваат работник, шеф и пратеник во сауна...
И кога, што ќе видат...На тројцата им висат!

На работнико рацете, на шефот стомакот, а на пратеникот-јазикотплазењенамигнување
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 20:54
Originally posted by ВАЖНА ВАЖНА напиша:

Се јавува човек по телефон во сдсм.
-Ало, сакам да бидам ваш член. Кои се условите за тоа?
-Ти луд си? Вакви ли прашања се поставуваат по телефон?
-Да луд сум. Некој друг услов?

газење%20од%20смеење
важничч.... ќе се карамееее
Ова е виц за влада, сигурно знаештрепкање фраерот сака да биде пратеник
Немој да ги менуваш вицовитенамигнување
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 21:38

ВАЖНА
Сениор
Сениор
Лик
Оптимист
Регистриран: 09.Јануари.2009
Локација:
Macedonia
Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 1630
Цитирај ВАЖНА Одговорbullet Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:44
Ако Бранко и Бучко во исто време скокнат од 20 катница, кој прв ќе падне долу?
- А важно ли е кој прв ќе падне???

-Ало, штаб на СДСМ?
- Да.
- Сакам да станам ваш член? Кои услови треба да ги исполнам?
- Ти луд ли? Вакви ли прашања се поставуваат по телефон?
- Да, луд сум. Некои други услови?

Го прашале циго дали е сдсм-овец?
-Не бе јас сум ситен лопов
Последна изјава на црвенкоски: државата ни е на раб од провалија ако се вратиме ние на власт ќе направиме чекор напред.
А ова на што ти личи? среќа
Ај погледни ја датата - 05.Ноември.2009 во 17:44
А постот на бијонсе е напишан на Денес во 16:38
Хммм...чиј виц е попрво напишанзбунетостнамигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.