IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНИЈА...и се е можно!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНИЈА...и се е можно!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 63>
Автор
Порака Обратен редослед
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: МАКЕДОНИЈА...и се е можно!?
    Испратена: 26.Март.2020 во 11:33

во првиот Пост од темава цитиран е напис од Дарко Јаневски во НоМа од 29.11.2009

бидејќи испарил еве го цел повторно ...

[1] http://www.mn.mk/aktuelno/687-Aleksandar-Makedonski-Slovenite-i-Kiro-Gligorov?format=pdf

ова некак се надоврзува на еден случаен абер на фб утрово каде постирајќи коментари за Бездомните Сограѓани налетав и на Инфо за Сестра Марија која е Исчезната од почетокот на Фебруари, Помолете Се И За Неа И За Сите Исчезнати За Господ И Нив и Нам Во Вакви Времиња Да Не Не’ Заборави ...

https://www.facebook.com/NiKoLaKrilatLav/posts/3685465304828595


Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2017 во 18:26
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2017 во 14:12
До кој стадиум (кој овде е „објаснет„) , е стасано во република Македонија!?.

намигнување


Изменето од novace - 20.Февруари.2017 во 14:14
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2016 во 18:21
ВМРО-ДПМНЕ:

ДИК да ги објави резултатите од гласањето на изборите

изненадувањене

Што се случува во ДИК-от НАШ (самоуправен) .....што (и каде ли) заглавиле!?
Времето на местења е одамна поминато , а и ВИЦЕто не прима(л) појке КЕШ.
Само жирално ....велат!?.

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2016 во 12:14
Па нели до тука и ова што го видовме,бидна.
Останува уше клептоманов со црпнатиот коалиција да си направат.
И да си сркаме шо сме си надробиле.
Две работи у целиве избори ме бендисаа.
Конечно дијаспората дигна раце,не џабе и избегале(спасуваааајте,извлечете ме)
И албанциве покажаа поголеми општествени вредности.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2016 во 19:53
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2016 во 07:59
Кон врв
Diogen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diogen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2016 во 08:39
Originally posted by novace novace напиша:

Сестрата, бугарот и клозеточистачот!


ПРОДОЛЖУВА ХАОСОТ ВО ОПОЗИЦИЈАТА: Ферид Мухиќ ги нарече шарените „муви“ и предизвика масовно негодување кај опозицијата!

намигнување

Кога ја читав колумнава ми се наметнаа некои дилеми:
1. Дали може некој да се кандидира за пратеник, ако е кривично осудуван или во текот на кандидатурата е предмет на кривична истрага (можеби е невин, но што ако е избран а испадне виновен)?
2. Дали може некој да се кандидира за пратеник а има двојно државјанство, чии интереси би застапувал, на едната или другата држава?
3. Дали министер може да биде тазе дипломиран(што дипломирал најмалку битно), односно дали министер може да води ресор кој нема врска со стручноста, пр. правник министер за економија или здравство,или доктор министер за правда, или министер може да биде само експерт со “бела глава“, т.е. со поминати најмалку 20 години работно искуство во ресорот за кој е одговорен?
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2016 во 02:22

Сестрата, бугарот и клозеточистачот!


ПРОДОЛЖУВА ХАОСОТ ВО ОПОЗИЦИЈАТА: Ферид Мухиќ ги нарече шарените „муви“ и предизвика масовно негодување кај опозицијата!

намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2016 во 23:58

СЕДНИЦАТА ЌЕ ПРОДОЛЖИ ВО ВЕЧЕРНИТЕ ЧАСОВИ: Какви „ишарети“ си пуштаа Шилегов и Куновска за време на комисиската седница?


намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
spirko Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Јули.2016
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spirko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2016 во 22:14
СКОПСКО И СЕ Е МОЖНО
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2016 во 21:23
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2016 во 07:59

изненадувањенамигнување

http://vecer.mk/makedonija/ivanov-makedonija-e-shkolski-primer-za-neuspeshnosta-i-na-eu-i-na-nato


Изменето од novace - 29.Мај.2016 во 08:00
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2016 во 20:52

Досие:

Маме му е**м кој прв почна...


збунетосттагаизненадување

http://vecer.mk/makedonija/dosie-mame-mu-e*am-koj-prv-pochna
  
ДАЛИ МАКЕДОНИЈА уште од осамостојубањето е КОДИРАНА и планирана како колатерална штета на југословенскиот распад и субјект кој , ПОТОА , кога ќе изврши дефинитивна промена на овој политички простор (и) ќе биде ПЛЕН за поделба на двајца свои соседи и подмирување на нивната соработка во распадот на (поранешната) Југославија!?.

намигнување



Изменето од novace - 24.Мај.2016 во 21:14
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 63>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.