IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Охрид
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Охрид

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 30>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 01:08
sto se zanesuvate,koga bi mozelo slobodno da se izleze od drzavava samo glupacite bi odele na odmor vo ohrid!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
dambi5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dambi5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 23:10

Ohrid e raj na zemjava ne bi go smenila za bilo koj drug grad.

ubavini vo bilo koe vreme i na bilo koe mesto

смеењето го продолжува животот
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 01:18
aaa, IZGLEDA  DAMBI 5 NE MRDNALA PODALEKU OD NEJZINIOT RAJ!AMA, IMA VREME SEUTE E MLADA!
Кон врв
judofenka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Февруари.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај judofenka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 12:56
nekoi napisa "samo glupacite bi odmorali vo ohrid". ne znam sto da recam, jas ne mislam deka 10 000 luge every year sa glupaci...
pipilotka
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 21:08
[QUOTE=judofenka]nekoi napisa "samo glupacite bi odmorali vo ohrid". ne znam sto da recam, jas ne mislam deka 10 000 luge every year sa glupaci...  Od tie 10000, 9500 bi otisle nadvor od zemjata koga bi mozele lesno toa da go na pravat!          ;           ;           ;           ;           ;           ;           ;           ;           ;           ;           ;      
Кон врв
Гери Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гери Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 17:05

Охрид и много хубав градр който отнесе моето сърце.

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 12:32

Originally posted by brza brza напиша:

sto se zanesuvate,koga bi mozelo slobodno da se izleze od drzavava samo glupacite bi odele na odmor vo ohrid!

aj ke ti go prostam ova ater za nickot koj dovolno kazuva ...... 

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 21:24
A,da go objasnis toj ater.Nekako ne go razbiram.Osven deka mi prostuvas!Shto mi prostuvash?Toa e TOKMU TAKA(od kavadarci),manje vishe,nekoj procent!!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 21:50
А дали се глупи сите оние странци сто доаѓаат во Охрид за да ги видат неговите убавини,но да повекето Македонци и не ја знаат вистинската убавина на Охрид па нека си останат и неуки и необразовани
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 22:07

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

А дали се глупи сите оние странци сто доаѓаат во Охрид за да ги видат неговите убавини,но да повекето Македонци и не ја знаат вистинската убавина на Охрид па нека си останат и неуки и необразовани

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 22:30

Originally posted by brza brza напиша:

A,da go objasnis toj ater.Nekako ne go razbiram.Osven deka mi prostuvas!Shto mi prostuvash?Toa e TOKMU TAKA(od kavadarci),manje vishe,nekoj procent!!

Да, ке објаснам и тоа како . Најпрво , мојот коментар кон твојот пост беше  една суптилна шега . Сепак како што гледам ке морам да ја објаснам. Во моментов тешко ми е да најдам баланс помеѓу тоа што навистина сакам да ти го кажам и мојот принцип на убедување дека нивото на размена на мислења на форумов треба да е на највисоко ниво на култура и меѓусебно почитување . Како и де е , знаеш велат дека ако сам не се почитуваш ни друг нема да те почитува ..........ако е точна локацијата од каде пишуваш и ако на тоа го додадам твојот коментар кон еден бисер на нашата каква е таква е татковина ни ,не можам да не те посоветувам ,да не си ја потценуваш татковината . И уште нешто , можеби токму тој град на некого му е длабоко емотивно врежан во душата...................те поздравувам со надеж дека еден ден можеби заедно ке пиеме кафе покрај езеро .......   

 

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 01:08
Slusaj,ustvari citaj delfin!Toa sto navistina sakash da mi go kazes kolku sto znam ima nacin nikoj drug da ne go procita.iI pak ke ti ostane tvoeto nivo na ista visina vo ochite na drugite.Ne se vozdrzuvaj!!Stom si do tolku kulturen i vozvisen.Ako site prepiski se vodat samo na toa nivo,ne veruvam deka ke privlecat pogolem broj slushateli,mislam chitateli.A,sto se odnesuva do tvojot Biser ne kazuvam nesto sto ne e zasluzeno.Sum bil jas vo Ohrid nekolku pati ama ne gledam nesto koj znae sto.Pak se fakash za istorijata.Tie sto tuka najmnogu go falat se mnogu mladi,mozebi prvpat odat nekade sami.Tie se vo drustvo kaj i da se ubavo ke si pominat........A sto se odnesuva do strancite,pa tie tamu ne odat poedinecno tuku samo organizirano! Da odime ova leto da vidime kolku ke gi ima sami so svoja kola,kako sto mozes da gi vidis na primer vo grcija.Ne veruvam deka ke najdeme nekoi!Ne fali nikoj tolku, zasto od mnogu pofalbi i slicno tesko deka ke napreduva. Kritikite poveke stimuliraat otkolku falenjata.Ama, samo vo normalni  zemji. Pa, MOZEBI.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 02:02
Се лажеш многу странци има во Охрид,јас невикам дека за младите ја има пирамидата од Ротердам ама од Ротердам доаѓаат во Македонија за да ги видат работите што младите на жалост ке сватат дека ги виделе и тоа кога ке напунат 30 год.Тоа е жалосно еден човек без својата цел е изгубен цел живот а Охрид му пружа на човек прво душевен мир па се останато знаеш не сме ние толку занигде као што ти мислиш има и овде добри типчиња со добри друштва што знаат да си поминат убаво и во Охрид на Плаошник без некоја луда свирка и останати реквизити
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 03:09

AKO TI TAKA VIKAS.....

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.