IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што научив од родителите...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што научив од родителите...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 20:41
@pagane, се сложувам, во право си, но тие ми дадоа како да кажам, фрлија искра за да започне таа љубов. Понатака се „надоградував“ сам
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 20:45
да, во право си... искра требе да има.среќа
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 21:38
Ме научија да ги сакам и почитувам другите луѓе,да бидам одговорна,упорна во она што сакам да го постигнам,да бидам реална,толерантна,внимателна,да бидам човек и да помогнам кога на некој му треба помош,ме научија како да се справам со многу стравови во животот..се на се,ми дадоа одлично воспитание и одлична основа за тоа како да продолжам да се градам како личност..им благодарам за се што направија до сега за мене..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2009 во 18:23
da se ligavam, hahahaha

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2009 во 18:50

да не бидем нахален и да почитувам останатите луге

Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 16:09
дека....најбогат си кога имаш мнооооооогу пријатели.......
МИР со сите
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 22:17
се што научив научив од мајка ми... да бидам одговорна, точна, пристојна и учтива спрема секого,... да имам свое јас, да правам она што е најдобро за мене... и уште еден куп други работи...

а од човекот кој се нарекува мој татко, не научив ама баш ништо... освен тоа како да бидам идиот....
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 17:57
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

се што научив научив од мајка ми... да бидам одговорна, точна, пристојна и учтива спрема секого,... да имам свое јас, да правам она што е најдобро за мене... и уште еден куп други работи...

а од човекот кој се нарекува мој татко, не научив ама баш ништо... освен тоа како да бидам идиот....

potpolno isto
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 03:00
Nauchiv koi se nivnite kriterijumi na zhivenje i koi se nivnite zhivotni vrednosti.

Nivnite.

Jas trebashe da gi najdam moite.

Za srekja, toa mi tekna na vreme...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 10:05
Da ne davam pari na zaem
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 10:36
можеби ќе бидам малце офтопик, ама во научено од родителите, морам да ги спомнам и моите баба и дедо,... бидејќи додека бев мала, а мајка ми студираше,... тие ме исчуваа... секој што ме знае и ме познава, знае колку се тресам над нив

значи, од баба ми научив некои женски манири,... дефинитивно не научив малограѓанско однесување како што некои баби се... баш напротив... од неа ми е всадена и навиката да читам се што ќе ми се најде пред мене ,... иии... со тоа што секогаш ми мести за јадење ако речам дека сум гладна, научив дека не е потребно многу да усреќиш човек   

а од дедо ми, научив многу математика ,... да бидам дарежлива спрема другите како што е тој спрема сите нас, ( внуците ),... да бидам издржлива,бидејќи од кога е дијабетичар благо јаде само на мојот роденден ,... кога правам нешто да направам правилно и како што треба, а не колку да се рече... да бидам пријател со сите, гледајќи го како минејќи на улица се поздравува со сите, без разлика дали е ром, турчин или некоја друга националност... и една навика за која му симнувам капа, е навиката на еден многу кутар,стар човек... секогаш кога ќе дојде кај него, да му даде некое тегло ајвар, слатко, сок или пак некоја пара за која не очекува да му се врати....

затоа и не е чудно што толку многу време сакам да поминувам кај нив... а и плус се млади
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 11:03
Deka rodninite se za pogrebi, svadbi i koga im treba nesto.
Кон врв
MaRgRini Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaRgRini Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 18:12
Gospo da te cuva od rodnini i prijateli
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 18:24
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Deka rodninite se za pogrebi, svadbi i koga im treba nesto.
 
Така де, за кворум да имасмеење за што друго
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,688 секунди.