IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - “Силата“ на подарената моќ!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

“Силата“ на подарената моќ!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: “Силата“ на подарената моќ!
    Испратена: 08.Септември.2009 во 10:41
....zoshto na nekoi lugje, vlasta,( bilo koja, so koja shto mozat i imaat vlijanie vrz drugi lugje), ...im go svrtuva pametot za ..360°? збунетост...poinaku kazano...im  udira vo glavata!....eklatanten primer imame i tuka...od pregolemata narcisoidnost i samouverenost..."slavnite" pochnaa da  delat i avtogrami naokolu. Samo....ne e toa najstrashnoto...postrashno e toa shto ima  takvi koishto sobiraat i takvi "raboti"..............primer ima...milion...vo zemjava....

pa?....shto e toa shto nekoi  gi tera,..koga ke ja "dochepaat" silata...da gi tormozat istite tie koishti mu ja...dale?....?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 10:48
можеби бесгласноста која им била основна карактеристика пред да се дочепат до власта
можеби задоволството од  моментот дека сега можат да ги исполнат сите свои хирови
можеби глупавоста
не%20знам

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 11:02
arno vikash!...moze sekoja poedinechno,..a , moze i se toa vo edna...persona!...koj da znae?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 21:36

не бадијала рекле дека доколку сакаш да видиш каков е , ДАЈ МУ ВЛАСТ ...... било каква само да е ВЛАСТ ........ мирисот на надмоќност во однос на “ обичните смртници “ во многу влијае и во односот кон нив ....... а згора на се , доколку е и некое исфрустрирано суштество , таа ВЛАСТ станува толку сериозно сватена да не верувам и дека спие од среќа што има прилика да се “ истури “ некому па макар и само виртуелно голема%20насмевка

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 22:57
Ne mi davaj da imam se sto ke posakam zosto se sto e pogano vo mene, a bilo potisnuvano zaradi ova ili ona, ke ispliva na povrsina.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 11:23

Со тој чин се активираат сите центри за самозадоволување кај овие егомани, зашто само таквите трчаат по престиж па кога ќе се докопаат сите можни дизни им се отвараат.

Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2009 во 06:44
Ne mozete da diskutirate na ovaa tema dodeka ne dojde Anakin, toj znae se za silata!!!голема%20насмевка
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 19:15
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Со тој чин се активираат сите центри за самозадоволување кај овие егомани, зашто само таквите трчаат по престиж па кога ќе се докопаат сите можни дизни им се отвараат.



Нажалост...тоа е суровата вистина.
Нe sекој знае да каже....''.Не ми давај власт,зошто знам каков ѕвер лежи во мене.''
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 19:22

Po toj nachin si go izbivaat kompleksot na niska vrednost..mozebi bile tretirani kako losho pred toa i posle toj kompleks pod formata na vlasta se pretvora vo egocentrizam i egoizam,tiranija,eksploatacija na poslabite i tn..kako shto kazaa Glenn i Renatax...
If you are reading this, get a life!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 21:21


СИЛАТА
КОЈА ИДИ ОД ГОРЕ ...
ТРАЕ ВЕЧНО ...

А СИЛАТА КОЈА ИДИ ОД ДОЛУ ...
ТАКА ДА СЕ КАЖЕ ...
ТРАЕ 4 ГОДИНИ ...

1. ГОДИНА ЌЕ СЕ ПРИЛАГОДУВААТ
2. ЌЕ ПОЧНАТ ДА РАБОТААТ
3. ЌЕ ПОЧНАТ СО ГЛУПОСТИ И
4. ЌЕ ИМА ИЗБОРИ - И ЌЕ ГИ СМЕНАТ !!!

ЕТЕ ЗАТОА ИМА ИЗБОРИ НА 4 ГОДИНИ ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 21:23
Nikoj,nikade i nikako nemal podarena mok.....taa e samo percepcija na onie sto ja nemaat
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 21:29
Originally posted by brza brza напиша:

....zoshto na nekoi lugje, vlasta,( bilo koja, so koja shto mozat i imaat vlijanie vrz drugi lugje), ...im go svrtuva pametot za ..360°? збунетост...poinaku kazano...im  udira vo glavata!....eklatanten primer imame i tuka...od pregolemata narcisoidnost i samouverenost..."slavnite" pochnaa da  delat i avtogrami naokolu. Samo....ne e toa najstrashnoto...postrashno e toa shto ima  takvi koishto sobiraat i takvi "raboti"..............primer ima...milion...vo zemjava....

pa?....shto e toa shto nekoi  gi tera,..koga ke ja "dochepaat" silata...da gi tormozat istite tie koishti mu ja...dale?....?


не се криви тие што го jадат бурекот , туку тие што им го дават!!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 23:52
Vo povekjeto sluchai pogore iznesenite komentari ja reflektiraat vistinata na zhivotot, no ima ushte edna rabota...

Imeno, postojat lugje koi se rodeni lideri, a ne sledbenici, lugje koi imaat jasni vizii i idei i koi znaat shto treba da se napravi za tie da se ostvarat. Vakvite lugje obichno ne se konformisti i ne prifakjaat nikakva opcija koja bi go dovela ostvaruvanjeto na idejata vo prashanje. Tie obichno taka se odnesuvaat i vo sekojdnevniot zhivot, no rabotata e shto dodeka ne se na pozicija koja im dava na nivnite akcii poshirok i poznachaen efekt, nivniot odnos ne e tolku zabelezhitelen.

Onie koi se so niv i koi sakaat da imaat vlijanie vo rabotata i odnesuvanjeto na gore spomnatite lugje, obichno nekonformistichkiot stav go gledaat kako samobendisanost i despotizam.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 09:45
Се согласувам со ставот дека има луѓе кои се родени да бидат лидери и  респект за нив ,но има такви кои во својот животен концепт си зацртале дека мора да станат лидери,без оглед на нивната немоќ за лидерство , а функцијата ја стекнале на беден полтронски начин.....е тие,тие  најдобро да не ти се во непосредна близина!тага
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,314 секунди.