IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Предбрачен договор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предбрачен договор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2011 во 13:22
Прво погрешно ја проценив репликата на Анја, ама како што читам сваќам дека е во право затоа што зад тоа за кое зборува стои невероватна причина за нестабилност (пари...). Сепак, различни сваќања се во прашање....
Анја никого не потценува и не е случајот само за мажот. Може и за жената да станува збор.... безразлика.... (конкретно за што зборувате: ако се најде во ситуација партнерот да не биде полошо ситуиран од неа). Ист принцип, нелизбунетостголема%20насмевка
Искрено , досега никогаш не сум сакал да земам остатоци од нешто. Ме прават да се чувствувам морон и губитник...  Ако не сум успеал да го одржам во живот тоа крупното, тогаш ситници нема да ми помогнат да се чувствувам подобро .... поготово не пар столици, дел намештај и сл глупости...    Овде запирам во врска со делбата, затоа што ако продолжам тогаш има да напишам цел реферат.
Ако се ограничуваш Оп12ех на една страна , си свршил работаизненадување  Има ограничени луѓе што прават проблем од ништо , има секакви лудаци и од сешто можат да направат проблем... .Затоа , ако мислиш дека може да се измени партнерот или има некоја очигледна мана која може со тек на време да прерасне во проблем вистински - тогаш предбрачниот договор и не е толку лоша работа намигнување
Кон врв
op12eh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај op12eh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2011 во 01:56
Абе ограничен еден.........читај таму.......поубаво...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2011 во 02:05
Plitko ... Se igra na karta da se zastiti materijalnoto vo holivudski stil bez da se obrne vnimanie na vistinskata zaguba ..... tipicno filmski ...... nema sto ....
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2011 во 07:12
Originally posted by op12eh op12eh напиша:

Абе ограничен еден.........читај таму.......поубаво...
Јас повеќе од добро прочитав и разбрав што сакаш да кажеш.... Само ти изгледа не знаеш што да кажиш попаметно, па пиша колку да си минеш на ред....не
 Ај без џиткање многу многу... намигнување

@Blue.... преку филм ни дојде Америчкото.
Глеај сеа, 2ца млади (заљубени демек) стапуваат во брак и зад сето тоа стои: Ако некогаш се остајме, да си знајш - Шифоњерот го купи татко ми, а брачниот кревет дедо ми од Тополчани, додека масата , куњата и 3 гајби пиво се од баба ти од Забрчани..изненадувањесмеење Мизерна работа...
А камо бре занес? Некогаш ќе речат „ние ко млади, заљубени, неоти знаевме што прајме“...? Па нели треба орловски канџи да стават на семејството за да го заштитат , а не да си мафтаат пред нос еден на друг со некакво писменце


Изменето од volkswagen - 17.Јули.2011 во 07:25
Кон врв
Guilty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Guilty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2011 во 12:47
смеењекакви столици какви шифоњери, некој нешто се има побрканп со тој договор.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2011 во 08:29
aj sea ., zarem i ovoa e spored ramkoven pa vie mladive morate i vakvi dogovori da skluchuvate.,   ..смеење a nemoj taka folksi.. a ako ima nekoe nivche.. e togash i dva i toa na notar .,., ami kakoплазењенамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.