IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми со Профили (FB,Myspace и сл)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми со Профили (FB,Myspace и сл)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
natasha-nate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natasha-nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Проблеми со Профили (FB,Myspace и сл)
    Испратена: 05.Август.2009 во 00:48
kako da izbrisam profil na facebook? ako nekoj znaj ve molam za pomos?
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 01:55
Има во подесувања на профил едно Деактивација на профил,па пробај со него.
Најверојатно ќе се избрише или ....збунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 02:01
Originally posted by fiks fiks напиша:

Има во подесувања на профил едно Деактивација на профил,па пробај со него.
Најверојатно ќе се избрише или ....збунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост


Не најверојатно, туку сигурно среќа
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
natasha-nate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natasha-nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 16:21
me interesira dali postoi moznost da se vidi koj ti go posetuval profilot na facebook i kako dokolku postoi?
Кон врв
makportal Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makportal Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 19:19
Originally posted by natasha-nate natasha-nate напиша:

me interesira dali postoi moznost da se vidi koj ti go posetuval profilot na facebook i kako dokolku postoi?

Не постои никаков начин што би ти дозволило да го дознаеш тоа.
Кон врв
Ackoo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ackoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 15:06
You are blocked from making wall posts due to continued overuse of this feature


Znaci ne znam sto se desava,ama na edna drugarka i se desava non stop ova...znaci saka da ostavi comment na slika,kviz nekoj,i non stop i izlaga toa

Dali nekoj znae kako moze problemov da se resi?

Fala
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 02:45
Верувам веќе прочитавте за најновата измама што е активна на Facebook. Доколку не сте, прочитајте повеќе овде: http://it.com.mk/index.php/Vesti/Hak-atak/Privatnost/Zloupotreba-na-18.000+-i-mejl-adresi-i-lozinki-na-Facebook . Во принцип се користат некои дупки и измами за да жртвата се доведе од Facebook до нова страна, која според дизајн е иста како Facebook, каде повторно се бара од вас да се логирате, при што вашиот и-мејл и лозинка се запишуваат.
 
На веб-сајтот: http://it.com.mk има софтвер кој ќе Ви овозможи да проверите дали Вашата е-меил адреса е злоупотребена.
 
Прочитајте ја статијата “Дали сте и Вие измамени на FaceBook
 
 
Прочитајте го постов и препратете го насловниов текст секаде и секому и разгласете секаде.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 03:19
Јас сум во измамените
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 03:38
затоа мене не ми даваше самата мозила да се логирамзбунетост

ме нема во црната листаух
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 03:53
Јас знам кога ме пробија
Ми стаса пост како некој да коментирал на мојот ѕид(јас никогаш не оставам порака што правам во моментот),и постот беше на англиски,а моето fb е македонско
Кликнав на него..........излезе дека врската била ресетирана,но тоа беше моментот
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 17:34
Затоа најубаво не користете фб :) голема%20насмевка
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 12:15
ја не сум измаменаплазење
Кон врв
katica21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katica21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 21:16
zosto nemozam da imam slika na facebook

i prijatelite nemaat sliki

kako da si gi povratam

na listata

i tie sto doagaat nemaat slika
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2009 во 02:23
И јас сум од тие излажаните,не знам зошто им беше мојот профил.

Освем чиповите за покер што ми ги хакнаа а имав тогаш 13 милиони за друго не ми е мака и неколку белешки во профил кои ми ги избришале.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.