IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 62>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:17
и да блефира битно тој ке е искрен! нема никого да излаже..значи нема што да му се врати нему. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:19

Добро, затоа рековме дека прво е битно он да си ги преиспита чуствата! Јест да, чим прашува, се знае што е работава!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:22
значи пак сум во право или...? намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:27
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

значи пак сум во право или...? намигнување


Па што да ти кажам, тоа е индивидуална работа!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:28
их што да ми кажеш! никој не треба и не сака да слуша лаги а уште помалку да верува во нив за на крај да дознае дека е лажен. и да блефира девојката сепак машкото ке остане машко цврсто на своето дека сепак не ја излажал и бил искрен со неа што уште повеке ке го направи човек. нема ништо индивидуално овде.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:34

Извини, ама изгледа не се разбираме! Јас не викам ни дека треба да лаже, ниту да блефира, ниту било што слично, само викам дека ВО ОВОЈ СЛУЧАЈ треба да биде малку повнимателен и да ја остави неа да го продолжи она што го започнала!

P.S. Морам да одам, се читаме утре!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:35
Originally posted by james dean james dean напиша:


Мене тоа воопшто не ми е чудно! Јас идев со една од клас у средно А знам за уште неколку такви случаи!

Се согласувам со Blueprayer! Прво преиспитај се убаво какви чуства имаш ти кон неа.
Што и да одлучиш, ти препорачувам при првиот следен контакт да бидеш cool во однесувањето (ама топол спрема неа) и со мала доза на резерва, како божем не ја сваќаш баш сериозно. После остави полека чуствата сами да си ја завршат работата (без разлика во кој правец).
Природно е најубаво!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:49
Ако девојката вреди нема зоштои да не пробате нели
Па ова е не е проблем
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 08:31

LEGIJATE , bakni go devojceto i imaj si ja za devojka :))

stom ti bila drugarka znaes kako disi , plus i ako ti e ubava teraj голема%20насмевка
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 09:53
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by james dean james dean напиша:



, како божем не ја сваќаш баш сериозно. ≠ на лажење, туку = на предострожност за да се купи малку време за ПРИРОДАТА да ја заврши својата работа!


Инаку, јас во мојот случај и кажав најискрено во очи (после 2 год. добро другарство)!
Кон врв
legijate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај legijate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 13:50
Abe super e devojcevo,ako stvarno me saka bas sakam da probam so nea kako ke ni odi..ama problemov e da ne e laga seto ova
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 15:13
Originally posted by legijate legijate напиша:

Abe super e devojcevo,ako stvarno me saka bas sakam da probam so nea kako ke ni odi..ama problemov e da ne e laga seto ova


Па ја цело време тоа зборам, ама Blueprayer некако не ме разбира баш што сакам да кажам!

Како што веќе реков: најдобро е да продолжиш со топлината кон неа, ама опрезно, без "нагли покрети"!
Ти едноставно помогни и да ја "доигра играта" што ја започнала - без разлика во кој правец ќе отиде тоа!

Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 15:21
Originally posted by legijate legijate напиша:

Denes mi stiga mail od mojata najdobra skolska drugarka so koja sto sedam zaedno vo klupa...Mailot glasi "Srcence moe najmilo,veke dolgo vreme ti kazuvam deka se zaljubuvam vo nekoj od naseto skolo,ama ne ti kazav deka jas se zaljubiv vo tebe...Nemoj da mi se smees na mailov,ama jas nemozam da gi kontroliram moite cuvstva kon tebe"... I SEGA AJ VE MOLAM ZA POMOS...KAZETE STO BI NAPRAVILE VIE DA STE NA MOE MESTO????
 
 
pa ako ti se svigja mislam mozete da se muvate onaka bez obvrski sea barem za pocetok...
ako ne,objasni i se ubavo i nadevaj se samo deka ke te razbere
Кон врв
petarpan99 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petarpan99 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:28
mene mi se slui , se zapoznav na mirc so eden tip vo dubai , se dogovorivme da se najdeme , se najdovme , bevme zaedno , sekoj den.Uslovite bea da ne se rasprasuvame eden za drug, ni za iminja ni a raboti , odevme zaedno na ruceci, na setanje se vikavme samo so prvite inicijali taka i se obrakavme i koga zboruvame H i P.Postojano bevme zaedno vo slobodnoto vreme , nemase telefonski razgovori , samo kontakt po messengere , a i na rabota postojano kontaktiravme po msn.Toa traese godina dena , se bese ubo koga me prasa dali sakam da ziveam zaedno so nego i da gi izvadime maskite , toa ne go sakav , ne sakav da mu dadam lazna nada posto ne mozam da bidam samo so m , sakam i z . se razotidovme , se dogovorivme da gi izbriseme mailite i adresie i veke ne se ni vidovme ni najdovme , no ubo ni bese .Sto znam moze sega zalam , no na bunar na koj si pluknal nepij veke voda od nego
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.