IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 62>
Автор
Порака
molly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај molly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 20:59

ajde brzo ke se zaboraat eden so drug i ke si produzat so zivotot.

koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 21:36
E da de , drugi nema, koga ke ja lupnat drugi jajca po g'z monumentalno ke go zaboravi
Кон врв
ekica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 11:45
toa ke i ostane edno sekavanje so ke se smee po nekoe vreme!a za da go zabraa e u momentov potrebno i e samo zamena!!!ke si najde nekoj koj ke ja privlece sigrno ima nekoj takov ke pocne na nego da misli i GOTOVO stranecot e zaboraven!!!!
ece
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 20:39
Originally posted by superbaby superbaby напиша:

ako vistinski se sakaat nisto nema da gi razdeli! A ako on se vraka od stranstvo nekogas... ne mora da go zaboravi moze da go 4eka  



eeeee superbaby toa NEKOGAS kojznae koga ke bide...a ako se vrati ne veruvam deka ljubovta ke bide tolku silna kako so bila nekogas...намигнување
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 23:35
Moze, ako se iznaskokaat na strana so drugi uveruvajki se deka takva e*acina nema na drugo mesto i taka pak ke si se soedinat
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 21:58
VREDI,zatoa sto ako i vie samite se stavite vo slicna ituacija togas sfakate...deka nema da vi bide seedno..
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 11:06
?????...sigurno vredi na onoj koj vodi inat...
zoshto inaku bi se inaetel..????
Ili ke pogreshi ili ke si ja ostvali celta

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 12:46
Zivotot e kratok za vodenje inaet ili bilo kakvi drugi negativni custva ,ne vredi da se paga tolku nisko poso na kraj kraeva samo sam se povreduva coek...
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
legijate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај legijate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 20:50
Denes mi stiga mail od mojata najdobra skolska drugarka so koja sto sedam zaedno vo klupa...Mailot glasi "Srcence moe najmilo,veke dolgo vreme ti kazuvam deka se zaljubuvam vo nekoj od naseto skolo,ama ne ti kazav deka jas se zaljubiv vo tebe...Nemoj da mi se smees na mailov,ama jas nemozam da gi kontroliram moite cuvstva kon tebe"... I SEGA AJ VE MOLAM ZA POMOS...KAZETE STO BI NAPRAVILE VIE DA STE NA MOE MESTO????
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 20:53
прво преиспитај се и ти да не имаш некој чуства кон неа. не избрзувај размисли и ако заклучиш дека не би бил со неа пробај барем утре едно здраво да имате, значи убаво објасни  и, а ако си за да бидеш со неа знаеш што да направиш.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 23:58

Мене тоа воопшто не ми е чудно! Јас идев со една од клас у средно А знам за уште неколку такви случаи!

Се согласувам со Blueprayer! Прво преиспитај се убаво какви чуства имаш ти кон неа.
Што и да одлучиш, ти препорачувам при првиот следен контакт да бидеш cool во однесувањето (ама топол спрема неа) и со мала доза на резерва, како божем не ја сваќаш баш сериозно. После остави полека чуствата сами да си ја завршат работата (без разлика во кој правец).
Природно е најубаво!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:00
Члену јас не се согласувам целосно со тебе...тој дел каде велиш божем ....зашто да глуми дека не ја разбира??????????? нека биде тоа што е, чим таа ко таков го засакала нема гајле. а и да не е так аникогаш не треба да ставаме маски и да се правиме не те слушнав не те разбрав...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:15
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Члену јас не се согласувам целосно со тебе...тој дел каде велиш божем ....зашто да глуми дека не ја разбира??????????? нека биде тоа што е, чим таа ко таков го засакала нема гајле. а и да не е так аникогаш не треба да ставаме маски и да се правиме не те слушнав не те разбрав...


Од кај знаеш дека малата не блефира! Се се случува у тие години! И после детево да се излета и да дојде у незгодна ситуација.
Работава мора да се изигра пажљиво!
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:17

P.S. И зашто ме викаш член? - Си имам јас име!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.