IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - ОРУЖЈЕ - колекционерство, потреба, луксуз...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ОРУЖЈЕ - колекционерство, потреба, луксуз...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
fischer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fischer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 21:41
Ima i malce poslaba verzija (i poeftina) RWS 34P (P e za panther,crna izvedba) ama isto zadovolitelni rezultati dava.rabotata e sto ovie puski mnogu retko projavuvaat problemi,epten se pogodeni,sepak e germanska izrabotka vo prasanje :))) eve sliki od 34kata
Кон врв
fischer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fischer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 21:42
A za barut sekako,ama natamu,onaka poveke lovdziski mislam da se orientiram..ama toa za postari godini e malce :)
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 21:52
Ти си знаеш,јас повеќе војнички ќе се ориентирамгазење%20од%20смеењесамо да фатам 18воздивнување
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 21:54
 
Прв ми е на листата-Ругер Марк III .22 муниција(малокалибарски)
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
fischer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fischer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 22:06
a jas imam 18..imam i 21 i 22 uste malce ama nekako ne mi se brza so dozvola sea,poveke sum na fakultet a i samiot kako sto kaza,ovie nenormalnite epten ja imaat zakoceno rabotata so dozvoli,nogu e tesko sea i taka da ne mislam da se molam nekade za nesto sto ne mi e itno..vo idnina sekako ke minam na barut :)   
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 23:00
Подолго време имам мерак на еден добар Самострел....ама кај нас се уште се скапи...тага
 
 
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 08:25
 
 "Мерцедес"  меѓу пиштолите...
 
израелскиот Desert Eagle  ...голема%20насмевка
 
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 08:37
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Подолго време имам мерак на еден добар Самострел....ама кај нас се уште се скапи...тага

Зш бе скапи?голема%20насмевкаКај мене во прилеп што сум видел околу 150еур. се-не се многу,додуша за тие пари пушка се зема...
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 08:37
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 08:39
А дезертот можеби....
Ама многу е масивен плус многу моќна муниција(.50АЕ),прилично тежок,широка рачка,многу гласен.
Цената на оружјето а богами и муницијата да не ја коментирамголема%20насмевкаеден шаржер ќе те банкротира...
Како дизајн одличен,перфекција...
Ама сепак би го одбрал ,,бејби игл-от,,Џерихо оти е многу по компактен...


Изменето од Zajcef - 29.Април.2010 во 08:41
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 08:40
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Подолго време имам мерак на еден добар Самострел....ама кај нас се уште се скапи...тага

Зш бе скапи?голема%20насмевкаКај мене во прилеп што сум видел околу 150еур. се-не се многу,додуша за тие пари пушка се зема...
 
 
 
Зборам за модели како Barnett ....кај нас тие што се нудат се стари по 7-8 години...а коштаат околу 250 евра....
 
а во Бугарија се поефтини за 30-40% ....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 08:45
Абе и тие вршат работа,секако со тетивно оружје нема на ,,лонг рејнџ шутинг,,да одишголема%20насмевка
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 08:52
Еве го дезертот само во .357 калибар,цд за споредба

Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 23:46
 
Гордоста на американските војници во Афганистан и Ирак...
 
 
М-240
 
 

SPECIFICATION

M240B

Weight

25.63 lb (11.1 kg)

Length

1105 mm

Muzzle Velocity

853 m/s

Rate of Fire

Cyclic 650-850 rds/min

Effective Ranges: Point

800 m

Area

1100 m (Tripod)

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.