IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Се ближи најавуваното “рушење на владата“?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Се ближи најавуваното “рушење на владата“?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Се ближи најавуваното “рушење на владата“?
    Испратена: 04.Јули.2009 во 10:22
Se najavuvashe od Vladata a i drugi shush-bush, neoficijalni izvori deka dotichnata opozicija sprema "Septemvrisko scenario rushenje na vladata" - eve go veke e tuka;
 
 
"Најголемата владејачка партија ВМРО-ДПМНЕ, но и опозиционата СДСМ ја отфрлија иницијативата на опозиционата НСДП за формирање влада на национално единство , која денеска ја претстави пратеникот Тито Петковски.

ВМРО-ДПМНЕ коментирајќи го предлогот на Петковски, побара опозицијата да помогне, а не да одмага во создавањето поволна атмосфера за побрза евроинтеграција на Македонија. Пратеникот Илија Димовски ги повтори обвинувањата дека СДСМ заедно со други партии-партнери работи на дестабилизација на државата преку нарушување на меѓуетничките односи.

Меѓутоа, иницијативата ја одби и СДСМ, нарекувајќи ја „крајно несоодветна и несериозна“.

„ВМРО-ДПМНЕ е носител на апсолутната власт во оваа држава и тоа на сите нивоа и во овој период таа, а не опозицијата мора да изнајде начин за излез од оваа сериозна политичка и економска криза во која се наоѓа Република Македонија. Било какви дебати за влада на национален спас се контрапродуктивни и залудно трошење на време“, рече потпретседателот Зоран Заев.

Петковски претходно порача дека доколку премиерот Никола Груевски ја отфрли иницијативата за влада за национално единство, следната недела ќе започне консултации со опозицијата за гласање за доверба на владата. изненадување изненадување изненадување

Претседателот на НСДП идејата ја образложи со цел интензивирање на напорите за евроинтеграција на земјата, како и за справување со домашните проблеми.
http://www.makfax.com.mk/mk-mk/Details.aspx?itemID=6424

Predlogov e podnesen samo kako provokacija/povod da izdejstvuvaat nekoi si  "консултации со опозицијата за гласање за доверба на владата". Tie znaat deka nema da se soglasat na toa....a i zoshto bi, NARODOT im dal niv celosna poddrshka a ne na SDSM ili nekoja si unija od niv ili bilo koj drug. намигнување Znachi so ovoj povod "nie predlozhivme vie odbivte" a "cel intenziviranje na naporite" ма%20ајде , KE PROBUVAAT DA JA SRUSHAT VLADATA, koga veke ne im uspea narodot da go nagovorat protiv Vladata. голема%20насмевка

E sega se prashuvam KOJ LI NEMU (Tito i ostala rodbina)  mu dava pravo da se izjasnuva za ili protiv "doverba na Vladata" koga taa doverba koja sega Vladata ja ima, NE im ja dal toj, nitu Frchko i Shekerinska ili bilo koj drug od opozicijata......збунетост збунетост збунетост
 
 


Изменето од anastea - 04.Јули.2009 во 10:52
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 10:23
najgolema laga i izmislica .......... vladata nema NIKOJ da e rushi .... taa vekje pocna da se RASPADjA samata голема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 10:23
Секој има право да се обиде, колку ќе успее тоа е веќе друго прашање?!
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 10:25
Da se obide da, ama NE i da izmisluva "zakoni" koi mu go dozvoluvaat toa, neli? намигнување
 
 
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 10:27

kolku znam , toa " rusenje " e samo ideja na petkovski , ideja koja nikoj od opozicijata ne e prifati ......

Меѓутоа, иницијативата ја одби и СДСМ, нарекувајќи ја „крајно несоодветна и несериозна“.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 10:27
Се изнагледавме и изнаслушавме ние за овие 20 години многу нешта. Ама и научивме дека се е ’’Сјаши Мурто, да узјаше к*рто’’. 
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 10:32
licno smetam deka treba da se ostavi ovaa vlada da si go " odraboti " ona sto najpovekje go barase ..... OPSTOJUVANJE na cvrstiot stav vo pregovorite so grcija i NIKAKOV KOMPROMIS  povrzan so imeto .........
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 10:39
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Се изнагледавме и изнаслушавме ние за овие 20 години многу нешта. Ама и научивме дека се е ’’Сјаши Мурто, да узјаше к*рто’’. 
 
Ne mislam deka i neshto ste nauchile, celo vreme ISTATA politika ja vodat SDSM i nivnite "partneri" i seushte ne nauchija deka  tie NE se tamu za obezbeduvanje na svoja sopstvena "prestolnina" tuku ZA DOBROBIT NA DRZHAVATA I MAKEDONSKATA NACIJA! намигнување
 
A i sega duri vo najteshkite momenti na Makedonska istorija (posle mnogute drugi) edinstvenata PREOKUPACIJA na opozicijata e "1,000, nachini kako da se srushi Vladata na MK".
 
E pa ako OVA ne e DESTRUKCIJA NA DRHZAVATA, togash jas ke se prekstam vo Fata. голема%20насмевка
 
 
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 11:08
Originally posted by Popi Popi напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Се изнагледавме и изнаслушавме ние за овие 20 години многу нешта. Ама и научивме дека се е ’’Сјаши Мурто, да узјаше к*рто’’. 
 
Ne mislam deka i neshto ste nauchile, celo vreme ISTATA politika ja vodat SDSM i nivnite "partneri" i seushte ne nauchija deka  tie NE se tamu za obezbeduvanje na svoja sopstvena "prestolnina" tuku ZA DOBROBIT NA DRZHAVATA I MAKEDONSKATA NACIJA! намигнување
 
A i sega duri vo najteshkite momenti na Makedonska istorija (posle mnogute drugi) edinstvenata PREOKUPACIJA na opozicijata e "1,000, nachini kako da se srushi Vladata na MK".
 
E pa ako OVA ne e DESTRUKCIJA NA DRHZAVATA, togash jas ke se prekstam vo Fata. голема%20насмевка
За жал и од другите не видовме ништо арно (не велам з аовие сега, рано е ). Ние гласавме и за патриотите кои ке не носеа во Солун на конгрес, ама не упатија кон Благоевград тага
 
 
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 11:14
Originally posted by Popi Popi напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Се изнагледавме и изнаслушавме ние за овие 20 години многу нешта. Ама и научивме дека се е ’’Сјаши Мурто, да узјаше к*рто’’. 
 
Ne mislam deka i neshto ste nauchile, celo vreme ISTATA politika ja vodat SDSM i nivnite "partneri" i seushte ne nauchija deka  tie NE se tamu za obezbeduvanje na svoja sopstvena "prestolnina" tuku ZA DOBROBIT NA DRZHAVATA I MAKEDONSKATA NACIJA! намигнување
 
A i sega duri vo najteshkite momenti na Makedonska istorija (posle mnogute drugi) edinstvenata PREOKUPACIJA na opozicijata e "1,000, nachini kako da se srushi Vladata na MK".
 
E pa ako OVA ne e DESTRUKCIJA NA DRHZAVATA, togash jas ke se prekstam vo Fata. голема%20насмевка
 
 
 
 
ova " Ne mislam deka i neshto ste nauchile " samo go potvrduva ona sto podolgo vreme se nasetuva .... uste eden od " jastrebite " na TOJ , 24/7 , onie koi se podgotveni i nespieni da ostanat vo odbrana na negovite  ( ne ) dela kon drzavata i gradjanite a osobeno kon Makedonskiot narod ...... inaku , e poddrzuvam opozicijata vo stavot za NERUŠENJE na " vladata " i ne sega koga treba da go ispolni vetenoto od predizborieto .... inaku , ona so referendumot i molbite za rusenje na vladata od negova strana kje go svatam kako " bezis k***o kad te dasa keca " ............. ocigledno svati deka politikata ne e samo lazenje i kradenje i zloupotreba na funkcijata tuku ponekogas i ISPOLNUVANJE NA VETENOTO ..... NEMA KOMPROMIS ZA IMETO .......голема%20насмевка


Изменето од miroslav_g8 - 04.Јули.2009 во 11:14
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 11:25
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

[QUOTE=Popi][QUOTE=mamamd]Се изнагледавме и изнаслушавме ние за овие 20 години многу нешта. Ама и научивме дека се е ’’Сјаши Мурто, да узјаше к*рто’’.
 
Ne mislam deka i neshto ste nauchile, celo vreme ISTATA politika ja vodat SDSM i nivnite "partneri" i seushte ne nauchija deka  tie NE se tamu za obezbeduvanje na svoja sopstvena "prestolnina" tuku ZA DOBROBIT NA DRZHAVATA I MAKEDONSKATA NACIJA! намигнување
 
A i sega duri vo najteshkite momenti na Makedonska istorija (posle mnogute drugi) edinstvenata PREOKUPACIJA na opozicijata e "1,000, nachini kako da se srushi Vladata na MK".
 
E pa ako OVA ne e DESTRUKCIJA NA DRHZAVATA, togash jas ke se prekstam vo Fata. голема%20насмевка
_______________________________________________________

За жал и од другите не видовме ништо арно (не велам з аовие сега, рано е ). Ние гласавме и за патриотите кои ке не носеа во Солун на конгрес, ама не упатија кон Благоевград тага
 
Ne sum bash sigurna vo toa NIE, deka ve ima i VAS, megutoa vo red e toa da se zboruva vo mnozhina kako del od fintata za "rushenje na Vlada". голема%20насмевка Nema granici i sredstva toa. (taka rekoa tie samite) голема%20насмевка
 
 
 
 
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 11:32
Попи, кои се тие НИЕ и ВИЕ, ВАС ве има, НАС не нема???!!


Изменето од anastea - 04.Јули.2009 во 11:32
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 11:38
Originally posted by anastea anastea напиша:

Попи, кои се тие НИЕ и ВИЕ, ВАС ве има, НАС не нема???!!
 
E pa ubavo si pishuva tamu de, celo vreme zboruvame za SDSM i VMRO...i ostanatata opozicija a ne za neshto drugo? збунетост
 
Pa koga eden privrzanik na opozicijata zboruva deka glasale za VMRO togash voopshto ne mi se veruva deka treba da upotrebuva mnozhina...zatoa shto toa ne e svatlivo ne?
 
 
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 11:41
А ти сигурна си за тој некој (било кој) дали е приврзаник на позиција или опозиција?збунетост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.