IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - ЕНЕРГИЈАТА ЗА ИДНИНАТА ЌЕ ПРОТЕЧЕ ОД МАКЕДОНИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕНЕРГИЈАТА ЗА ИДНИНАТА ЌЕ ПРОТЕЧЕ ОД МАКЕДОНИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 16>
Автор
Порака
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 19:43
Originally posted by anakin anakin напиша:

e vojo vojozemav 1500 evra za neaa taa na saem vo spanija cinela 45 OOO HAHAHHAHAHAKO MAKEDONEC NE NAPRAVI UPAD VO SISTEMOT ENE Adenes znaes so mi se sluci,, mi dojde tip koj prodava softver za 1000 evraa jas takov go davam za 150 -200,, kje puknel od mukano jas ne gledam kolkava mu e cenata nego kolku jas kje zarabotambudaliov go prodal 10 komada za 4 godinijas 16 za mesec i pol pa ti turi matematiku ,,,,hehehe.. se e do krajnata cifra
Браво ,абе шо зборам јас ,математиката ти оди,ама може и газда да станеш еден ден па пгледни некогаш и накај нас ,оти оваа печалба ти е од некој иноватор шо сија лупал главата некогаш.ЕЈ знаеш што слушнав на вести ама на крај , РЕК-БИТОЛА се жали многу било тешко да се произведува Е.Енергија,па нели ги правдате и фалите вашите ФИЗИЧКИ закони ама изгледа бргу ќе крахирате,ама може да е и некоја шема,на нас ние -демек-се тешко за да се направи некоја ујдурма па да чекаме се на готово ама може и да не апнат ако сме толку мрзаливи,наводно-мрзеливи.Се сеќавам едно време ни викааше сме немале рачун да произведуваме многу работи ,но дојде денот кога почнавме да го јадеме,ама ај вие сте млади ќе ја оправите.Кажи нешто за вашата продуктивна ФИЗИКА оти не можам многу да ја разберам ,ама ја осеќам на моја кожа,мет и млеко ни тече од неја,многу цврсто да ја чувате оти ако ве ставам под рака тешко ви се пишува.ПОЗДРАВ
Кон врв
Petkovsky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Petkovsky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 20:05
Originally posted by Војо Ушевски Војо Ушевски напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

e vojo vojozemav 1500 evra za neaa taa na saem vo spanija cinela 45 OOO HAHAHHAHAHAKO MAKEDONEC NE NAPRAVI UPAD VO SISTEMOT ENE Adenes znaes so mi se sluci,, mi dojde tip koj prodava softver za 1000 evraa jas takov go davam za 150 -200,, kje puknel od mukano jas ne gledam kolkava mu e cenata nego kolku jas kje zarabotambudaliov go prodal 10 komada za 4 godinijas 16 za mesec i pol pa ti turi matematiku ,,,,hehehe.. se e do krajnata cifra
Браво ,абе шо зборам јас ,математиката ти оди,ама може и газда да станеш еден ден па пгледни некогаш и накај нас ,оти оваа печалба ти е од некој иноватор шо сија лупал главата некогаш.ЕЈ знаеш што слушнав на вести ама на крај , РЕК-БИТОЛА се жали многу било тешко да се произведува Е.Енергија,па нели ги правдате и фалите вашите ФИЗИЧКИ закони ама изгледа бргу ќе крахирате,ама може да е и некоја шема,на нас ние -демек-се тешко за да се направи некоја ујдурма па да чекаме се на готово ама може и да не апнат ако сме толку мрзаливи,наводно-мрзеливи.Се сеќавам едно време ни викааше сме немале рачун да произведуваме многу работи ,но дојде денот кога почнавме да го јадеме,ама ај вие сте млади ќе ја оправите.Кажи нешто за вашата продуктивна ФИЗИКА оти не можам многу да ја разберам ,ама ја осеќам на моја кожа,мет и млеко ни тече од неја,многу цврсто да ја чувате оти ако ве ставам под рака тешко ви се пишува.ПОЗДРАВ


Што им фали на физичките закони пак сега?
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 21:06
Originally posted by Petkovsky Petkovsky напиша:

Originally posted by Војо Ушевски Војо Ушевски напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

e vojo vojozemav 1500 evra za neaa taa na saem vo spanija cinela 45 OOO HAHAHHAHAHAKO MAKEDONEC NE NAPRAVI UPAD VO SISTEMOT ENE Adenes znaes so mi se sluci,, mi dojde tip koj prodava softver za 1000 evraa jas takov go davam za 150 -200,, kje puknel od mukano jas ne gledam kolkava mu e cenata nego kolku jas kje zarabotambudaliov go prodal 10 komada za 4 godinijas 16 za mesec i pol pa ti turi matematiku ,,,,hehehe.. se e do krajnata cifra
Браво ,абе шо зборам јас ,математиката ти оди,ама може и газда да станеш еден ден па пгледни некогаш и накај нас ,оти оваа печалба ти е од некој иноватор шо сија лупал главата некогаш.ЕЈ знаеш што слушнав на вести ама на крај , РЕК-БИТОЛА се жали многу било тешко да се произведува Е.Енергија,па нели ги правдате и фалите вашите ФИЗИЧКИ закони ама изгледа бргу ќе крахирате,ама може да е и некоја шема,на нас ние -демек-се тешко за да се направи некоја ујдурма па да чекаме се на готово ама може и да не апнат ако сме толку мрзаливи,наводно-мрзеливи.Се сеќавам едно време ни викааше сме немале рачун да произведуваме многу работи ,но дојде денот кога почнавме да го јадеме,ама ај вие сте млади ќе ја оправите.Кажи нешто за вашата продуктивна ФИЗИКА оти не можам многу да ја разберам ,ама ја осеќам на моја кожа,мет и млеко ни тече од неја,многу цврсто да ја чувате оти ако ве ставам под рака тешко ви се пишува.ПОЗДРАВ


Што им фали на физичките закони пак сега?
Уште што не,сите ние на опако а она на терсене,ама за кризи и бељи е тата мата.

Изменето од Војо Ушевски - 28.Јуни.2009 во 21:07
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 21:24
Originally posted by Војо Ушевски Војо Ушевски напиша:

Originally posted by Petkovsky Petkovsky напиша:

Originally posted by Војо Ушевски Војо Ушевски напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

e vojo vojozemav 1500 evra za neaa taa na saem vo spanija cinela 45 OOO HAHAHHAHAHAKO MAKEDONEC NE NAPRAVI UPAD VO SISTEMOT ENE Adenes znaes so mi se sluci,, mi dojde tip koj prodava softver za 1000 evraa jas takov go davam za 150 -200,, kje puknel od mukano jas ne gledam kolkava mu e cenata nego kolku jas kje zarabotambudaliov go prodal 10 komada za 4 godinijas 16 za mesec i pol pa ti turi matematiku ,,,,hehehe.. se e do krajnata cifra
Браво ,абе шо зборам јас ,математиката ти оди,ама може и газда да станеш еден ден па пгледни некогаш и накај нас ,оти оваа печалба ти е од некој иноватор шо сија лупал главата некогаш.ЕЈ знаеш што слушнав на вести ама на крај , РЕК-БИТОЛА се жали многу било тешко да се произведува Е.Енергија,па нели ги правдате и фалите вашите ФИЗИЧКИ закони ама изгледа бргу ќе крахирате,ама може да е и некоја шема,на нас ние -демек-се тешко за да се направи некоја ујдурма па да чекаме се на готово ама може и да не апнат ако сме толку мрзаливи,наводно-мрзеливи.Се сеќавам едно време ни викааше сме немале рачун да произведуваме многу работи ,но дојде денот кога почнавме да го јадеме,ама ај вие сте млади ќе ја оправите.Кажи нешто за вашата продуктивна ФИЗИКА оти не можам многу да ја разберам ,ама ја осеќам на моја кожа,мет и млеко ни тече од неја,многу цврсто да ја чувате оти ако ве ставам под рака тешко ви се пишува.ПОЗДРАВ


Што им фали на физичките закони пак сега?
Уште што не,сите ние на опако а она на терсене,ама за кризи и бељи е тата мата.


jak akademsko pandurski odgovor na fizickite zakoni
abe F=m*a
e eden zakon go vikaat Njutnov silata e pogolema ako masta i zabrzuvanjeto e golemo
taka izmislija udaren cilidar pneumatski,, se dobiva super impulsna sila od 4000 Njutna samo so pritisok od 6 bari

prekrasni se zakonite

a znaes so e najubavo na niv... deka tie vazat sekogas i sekade kade sto ima gravitacija hehehe


Изменето од anakin - 28.Јуни.2009 во 21:24
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 21:38
A da se vratevte na diskusijata za energijata koja treba da potece od Makedonija.збунетост

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 21:50
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

A da se vratevte na diskusijata za energijata koja treba da potece od Makedonija.збунетост



ubo e da se vratime na temata.. no za zal mamamd e utopija
povekje treba da se misli na alternativni modeli kako soncevi kolektori, zagrevanjena voda od podlabokite delovi na zemjata
iskoristuvanje na topla prirodna voda
i vetrovi vo istocna makedonija..... tuka da se izmislat aftini masini da
PROTECE ENERGIJA VO VO VO MAKEDONIJA


Изменето од anakin - 28.Јуни.2009 во 21:50
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 23:16


Линк

Изменето од Andjelina - 28.Јуни.2009 во 23:47
иноватор-уживајте во животот и настојувајте секогаш да бидете при себе.
Кон врв
Gogo Energy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gogo Energy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2009 во 06:29
Ubavo e toa sto se zanimavate so nauka i inovacii ,samo taka moze da opstoi edno opstestvo koe bi se baziralo na zdrava osnova ,no vo celata sustina ima pozitivni i negativni raboti .Masinite vi se interesni ,kolku dobro funkcioniraat,toa ne go znam,no najbitno e esto ste se trudele,barem so etuzijasticki cekori,ste napravile nesto,sto nekoj sto za toa ucel cel zivot,voopste ne se ni potrudil da go napravi,pa makar i da razmisli .Se nadevam deka kje uspeete vo vasite nameri,so toa sto kje si pomognete prvo samite na sebesi,a potoa i na covestvoto,bidejki vo denesno vreme,kaj povekjeto licnosti se izgubeni i opstite elementarni eticki i moralni osobini koi treba da gi poseduva edna licnost,pa taka da sve se zasnova na edno edinstveno,Profit...Naukata vo svetot e premnogu,napredna,ali vo zastoj,bidejki toa e i osnovata na konfliktite sto se slucuvaat pocesto,pomegju licnosti,drzavi i taka nataka...Blagodarenie na fenomenot Nikola Tesla nie denes,gi uzivame povekjeto blagodeti sto ni gi nudi elektricnata energija i drugite propratni elektricni aparati,so sto si go olesnuvame zivotot,bidejki sekojdnevno se srekjavame i gi koristime vo sekojdnevniot zivot .Taka da nikogas ne se znae koj se moze da pomogne na covestvoto.Vistinski naucnik se bazira na edna osnova,bidejki sve sto kje izraboti,prvo go proektira licno od svoe zadovolstvo,a potoa profitot sam po sebe si doagja.Poentava na tekstot e,deka kako inovatori,treba da si pomagate,a ne da se karate i kritikuvate,bidejki sekoj od sekogo moze nesto da nauci,sto bi mu posluzilo vo ponatamosnite istrazuvanja...
Golem pozdrav do site,i samo napred Makedonci,barem vo nesto da se dokazeme vo svetot,po sto kje mora da ne ceni i pocituva...
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2009 во 20:54
ЈАС ЛИЧНО КАКО ВОЈО УШЕВСКИ ОД МАКЕДОНИЈА-МОРАЛНО И МАТЕРЈАЛНО СТОЈАМ ПОЗАДИ МОИТЕ ИНОВАЦИИ А КОЈ МОЖЕ ДА ГИ ОБОРИ СЛОБОДНО НЕКА ПРОБА.А СЕ БЛИЖИ И ДЕНОТ НА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ИСТИТЕ. ПОЗДРАВ
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 16:06


ЕНЕРГИЈА ...
СОНЦЕТО ВО ЕДНА СЕКУНДА ПРОИЗВЕДУВА ТОЛКАВА ОГРОМНА ЕНЕРГИЈА ШТО НИЕ ТОА НЕ МОЖЕМЕ ТУКА ДА ГО ПРОИЗВЕДЕМЕ И ИСКОРИСТИМЕ ...

НЕ Е ПРОБЛЕМ ВО ЕНЕРГИЈАТА ...
ТУКУ ДО НАШЕТО РАЗМИСЛУВАЊЕ ...
ДО НАЧИНОТ НА НАШЕТО РАЗМИСЛУВАЊЕ ...

ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ТЕМАТА ...
МНОГУ ЕНЕРГИЈА ЌЕ СЕ ПОТРОШИ ...
И МОЕ МИСЛЕЊЕ Е ДЕКА ОД ОВА НЕМА НИШТО ДА БИДЕ ...
ЗА ЖАЛ, ВОЈО ТОА Е ТОЧНО ...

ТОЧНО РАБОТАМ ВО ЕНЕРГЕТИКАТА ВО МАКЕДОНИЈА ...
ШТО СЛУШАМ НЕКОИ ПРОФЕСОРИ ВИКААТ ПРЕКУ 30 ГОДИНИ СЕ ЗАНИМАВАЛЕ СО ЕНЕРГЕТИКА ...

НО ТОА НЕ Е ВАЖНО ...

ВАЖНО Е ДЕКА ТРЕНДОТ Е ВО НАНО-ТЕХНОЛОГИЈАТА ...
НЕ ВО ГРАВИТАЦИОНИ МАШИНИ,
НЕ ВО ПЕРПЕТУУМ-МОБИЛИЊА ...
ТУКУ ВО НАНО-ТЕХНОЛОГИЈАТА ...

ЕНЕРГИЈА ...
ИМА ПРЕМНОГУ ...
ВО НЕОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ ...
ДА СЕ СОВЛАДА ФУЗИЈАТА ....
ДА СЕ КОНТРОЛИРА ...

ТАКА ДА НЕ Е ТОЈ ПРАВЕЦОТ НА КОЈ ШТО ТРЕБА ДА ДЕЛУВАМЕ ...

А СЕ СЛОЖУВАМ СО ВОЈО,
ВО ТОА ШТО ЕНЕРГИЈТАТА ЗА ИДНИНАТА ЌЕ ПРОТЕЧЕ ОД МАКЕДОНИЈА,
ТОА Е ТОЧНО,
БЛИСКУ Е 2012 ГОДИНА ...
И ОД ТУКА ЌЕ ПОТЕЧЕ НОВА ЦИВИЛИЗАЦИЈА ...
НОВА ЕНЕРГИЈА ...
НОВ НАЧИН НА МИСЛЕЊЕ ...

ЗАТОА ШТО НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ ...
НАЈПОВЕЌЕ ПРОПАТИВМЕ ...
И УШТЕ ПАТИМЕ ...
АМА СО ТОА СЕ ПРОДУХОВУВАМЕ ...
НЕМОЖЕ ЧОВЕК ВО КАФАНА СО ЌЕБАПИ ДА СЕ ПРОДУХОВИ ...
НЕМОЖЕ ЧОВЕК ДА СЕ ПРОДУХОВИ АКО ИМА СЕ ...
ТРЕБА ДА ПАТИ ...
ДА ПАТИ ...
КАКО СПОРТИСТИТЕ ...

КЕ СЕ СПРЕМА 4 ГОДИНИ ....
И НЕМОЖЕ ДА ЗАМИНЕ ...
ГО ИСТЕГНАЛ МУСКУЛОТ ...

ПАК ВЕЖБА УШТЕ 4 ГОДИНИ ...
ВЕЖБА И ПАТИ ....
И ТАМАН ДА ЗАМИНЕ ...
НЕМА ДА МОЖЕ ....
НЕМА ПАСОШ ... ОД ОВИЕ НОВИТЕ ...

И ПАК ЌЕ ПАТИ ... И ЌЕ ВЕЖБА ...
И ЌЕ ОТИДЕ ...
И ЌЕ ДОБИЕ ПРВА НАГРАДА ...

ЕТЕ ТОА Е СО НАС ...

ПАТИМЕ ... СЕ ПРОДУХОВУВАМЕ ...
И ЌЕ ПОТЕЧЕ НОВА ЦИВИЛИЗАЦИЈА ...

САМО ДА СТИГНЕ 2012 ГОДИНА ...

ЗА ВОЈО,
НЕКА НЕ ГУБИ ЕНЕРГИЈА НА ПЕРПЕТУУМ-МОБИЛИ ...
НЕКА ГЛЕДА КОН НАНО-ТЕХНОЛОГИЈАТА ...

ПОЗДРАВ!!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 18:03
ЗДРАВО-Слушај едно нешто да ти кажам.Се согласувам за твоето мислење што го презентираш овдека,но за НАНО ТЕХНОЛОГИЈАТА не-како нај прво што не ја познавам а како фторо и не продуктивна штом не ме влече да ја разработувам.А по современо и по јако од тоа што јас го презентирам,мислам дека друг по јака варијанта нема-но науката е отворена и нека ги прибира нај добрите работи но без пардон за никого.Не сакам до крај да зборувам за моќноста на МАШИНИТЕ што јас сум на нив иноватор бидејќи верувам дека и косата ќе ти се наежи.Многу луѓе знаат што значи ПЕРПЕТУММОБИЛЕ или со тие машини нема играчка и истите се закон за движење и производство на ЕНЕРГИЈА во просторот а не само во атмосверата.Знам дека многу ме разбираат но се прават дека не ги разбираат моите машини но ќе видиме до кога а од после нека се држат јако бидејќи ќе нема пардон за никого бидејќи со години сам настапувам а многу мина се прават глуви и сум подложен на без аргументна критика но позади грб а пред мене дремат како млади невести. ПОЗДРАВ
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2009 во 13:25
...ova pronajdokot sigirno bi bil interesen da e pred 100 godini..sega e ,ili pocnuva erata na NANO tehnologijata...taka da Vojo,ti so tvoeto trkalo....не%20знам....вртење%20со%20очи
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2009 во 13:49
.....zarem ushte ne....potekla?изненадување.........збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2009 во 17:58
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ova pronajdokot sigirno bi bil interesen da e pred 100 godini..sega e ,ili pocnuva erata na NANO tehnologijata...taka da Vojo,ti so tvoeto trkalo....не%20знам....вртење%20со%20очи
ЕРАТА НА ТРКАЛОТО НИКОГАШ НЕМА ДА ЗАВРШИ.Е сега некои почнале да се двојат од тркалото ама ТРКАЛОТО се врти и пак ќе го завземе своето место во машинството и во ЕНЕРГЕТИКАТА.А што е нај важно никакви согорливи ЕНЕРГЕНСИ веќе нема да го движат ТРКАЛОТО во идното ново време на живеење.
иноватор-уживајте во животот и настојувајте секогаш да бидете при себе.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.