IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми/багови на MAX серверите,објаснувајте ОВДЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми/багови на MAX серверите,објаснувајте ОВДЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Проблеми/багови на MAX серверите,објаснувајте ОВДЕ
    Испратена: 11.Јуни.2009 во 19:51
Оваа тема нека биде за сите проблеми/багови со кој ќе се сретнете на серверите, секој проблем/баг убаво објаснете го овде! Ќе се потрудиме најбрзо да го решиме.


P.S НЕ ОТВАРАЈТЕ ЗА СЕКОЈ ПРОБЛЕМ/БАГ НОВА ТЕМА!


Поздрав.
Кон врв
terminator4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај terminator4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 16:59
Вака Figgy секогаш кога ќе влезам на Макс Зомби неам многу голем пинг имам околу 30-40 а некогаш и 20, но има еден проблем кога ќе почне нова партија не ми се отвара менито за Оружје или кога некој друг ќе има пинг од 120 - 130 мене ме кика серверот и ми кажува Reliable Chanel Overflied така некако ај ако може овај проблем со пингов да се реши (знам дека зомби модот за да се игра бара добар нет)
Фала однапред
terminator4e
(•̮̮̃•̃)iF u c@n'т r3@d thi3 тh3n y0u'r3 n00b(•̮̮̃•̃)
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 18:47
За да ти се отвори менито треба да напишеш на say:/guns, а за пингот неможам да ти помогнам.Поздрав.
Кон врв
terminator4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај terminator4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 19:00
ne figgy mislev otvoreno mi e menito ama koga ke pocne nova partija ni energija ne pokazuva ni nisto zatoa ti vikam , ke zgoleme nekoj ping i odma jas zgolemuvam i kik
(•̮̮̃•̃)iF u c@n'т r3@d thi3 тh3n y0u'r3 n00b(•̮̮̃•̃)
Кон врв
Nikolasr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikolasr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2009 во 01:36
na awp,cs maps,24/7 dust nemozam da se konektiram neznam so e problemot..ne gi dodava vo favorites
Кон врв
MartinMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MartinMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2009 во 14:32
Сакам да прашам кога ке се реши проблемот со AWP Arena и Max CS Maps серверите (и другите што нон-стоп паѓаат). Ова стварно станува проблем, зашто не можам да играм на раат. CS Maps серверот има сериозни проблеми, зашто освен што многу често паѓа, мапите се заглавуваат, и ако не дојде админ со право да смени мапа, би се играла една мапа цел ден.
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2009 во 15:06
Се работи на отстранување на проблемот поради кој серверите паѓаат, доколку постојат мапи кои заглавуваат убаво би било тие да ни ги кажеш за да ние ги отстраниме од серверот.


Поздрав. 
Кон врв
losotilak Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај losotilak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2009 во 14:37
Поздрав, барам начин да решиме еден проблем.Безмалце 4год. сум на MAX Arena и никогаш ама баш никогаш не сум користел cheat.Имам помал брат и тој одвреме навреме игра со мојот ник = од ист pc.Денес предпладне со свое другарче (мангуп) пуштиле cheat на zommbe и најверојатно се банирани, и сега неможе да ја играм оваа стаза.Всушност јас и не ја играм zommbe,таа му е нај интересна на братми. Барам разбирање и начин да му дадам втора шанса на помалиот брат,верувајте ми тој нема да ја повтори својата грешка. Чао!
Кон врв
ThePuNiShEr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThePuNiShEr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2009 во 10:49
Ej imam problem so so serverive.
koga ja stavam IP adresata odam Ok i nisto.
Imam cs 1.6 i koga odam ok pisuva nes "refreshing server list" i nisto nema server......
daj pomognete mi se igra cs eeej
pls

          ty
Кон врв
Vlatce6 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatce6 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2009 во 14:42
ZDR Figgykoga igrav na MAX HNS serverot edno dete pocna da zboruva sramni raboti za majkami i jas mu rekov so sum ti zgresil za da me pcues i pocna on uste tolku da pcue i jas mn se iznervirav i jas go opcuv i za 1 min me baniraa od serverot i mi pisuvase: TeLe ; Ban Permenetly ) i ako moze da me odbanirate od serverot oti ne mozam da ziveam bez HNS
Кон врв
ThePuNiShEr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThePuNiShEr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2009 во 19:35
zdr.zs deneska nemozam da se uklucam na max serverive ???
v4era se bese ok ama deneska ne biva..
pisuva establishing conection to server ili taka nes sli4no i posle retrying(1)(2)...i se gasi..
so e problemot pls help me fast ..

        TNx.
Кон врв
tomislav96 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomislav96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 12:18
Figgy daj uklucise da vidis kakov ti e Max HnS Serverot !! Katastrofa celiot e veke edna nedela takov !!!
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2009 во 16:01
Средено.


Поздрав.
Кон врв
tomislav96 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomislav96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 09:09
Abe Figgy, imate bug vo eden plugin za spec. Glej koa si ziv ako napises /spec odis vo ziv spectacor. Na hide n seek CT te dor se odbrojuva do 10 ke otidat spec i ke gi kill CT te, TOTTI samo gi ban ama ne e dovolno , zemete isklucete go toj i stavete drug plugin, i ve molam stavete sv_airaccelaraite 100 , site sakame :) aj PozZ

I <3 Insomnia Team
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.