IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Константин Кајшаров - Тино
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Константин Кајшаров - Тино

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Автор
Порака
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 10:24
Santi јави се прво...Немаше многу чекање, мене веднаш ме примија, сега не знам...
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 10:25
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2012 во 22:49
Originally posted by pHp pHp напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:



pHp, ме интересира, како реагираа лекарите на случајот на соседот, односно како се утврди дека нема ниту една карциномна клетка? Ако тоа било по пат на тумор маркери, тоа не секогаш е веродостоен тест.

Имам другарка која ги посетува сеансите на Тино, вели дека има голема промена кај неа, иако не стануваше звор за органска, туку психичка болест, која се јави како последица на смрт на ближен. Откако се запозна со него, се промени доста. 



Говорам за карцином кој метастазирал и на црн дроб и на желудник, па може дури и со рентген да се види. Ти велам, нема ни трага од карцином. Не знам како утврдиле лекарите дека нема (не сум бил присутен, сепак ми е сосед), но еве го човекот и ден денес е пожив и од мене. А беше на смртна постела.
Искрено, мене не ми се допаѓа Тино, токму поради наплаќањето на услугите. Но, еве не знам дали сте запознаени со www.izue.org.mk.
Моја многу блиска другарка, баш на денот на свадбата, татко и доживеа мозочен удар. Го носеа по лекари, исто, сите го отпишаа, му немало спас, стар човек. По една недела го повтори истиот мозочен удар. Некако, се јави женава, дознала за овие луѓе. Замоли да го однесеме човекот, бидејќи нејзиниот сопруг не беше во земјата во тој момент. Не знам што му правеа на човекот таму, само знам дека се работи за некаков си енергетски трансфер на т.н. универзална енергија. По една недела, еве го човеков пожив од мојот 5-годишен внук, без никакви последици. Е тука, ми се допадна тоа што никој не побара ни денар. Токму поради истите причини, решив јас да пробам што е тоа. Отидов, ништо страшно не е. Само си седиш на столче и човеков прави некакви движења со рацете околу твоето тело. Одкако излегов од таму, прво, боите ми беа многу поживи на се што гледам, многу појасно слушав, едноставно сетилата ми беа многу многу изострени. Второ, чувствував неверојатен спокој и многу , би рекол радост во срцето, како дете кога се радува на животот. Имав енергија следните три дена, како да сум спиел цел месец на Алпите. Храната беше многу повкусна, едноставно некое чудно, тешко описливо чувство на среќа и спокој ме држеше цела недела. Потоа, престана. Никој не ми побара ни денар. Одкако помина се тоа, ми текна дека заборавив да го комплетирам мојот третман на заби. Кога отидов на забар, забарот ме праша што витамини сум користел, паста ли нова, дали сум бил на друг забар... Одкако одговорив на се негативно, ми кажа дека нема потреба да се чисти забот, туку само да го затвори, зошто бил здрав. Повторно, повторувам, никој не ми побара ни денар, а и не ми се ни претстави човекот кој е, самоме праша зошто сум таму и ми рече седни, правеше тоа со рацете, по 5 мин ми кажа готово.
Не разбирам што се случи искрено, ни зошто се случува, знам само дека се случи и дека има ефект. Затоа, би грешел душа, ако го негирам тоа "влијание".

За овие луѓе за кои пишуваш, а за кои прашуваше и пријателот Santijago, можеби нема да верувате, но денес ме информираше една медицинска сестра, која исто така замина кај овие луѓе за помош, а и нас не упати, велејќи дека многу нешта може да бидат подобри.

Php, бидејќи, за жал, се соочуваме со ист проблем како лицето кое имало мозочен удар, освен со разликата дека мајка ми, иако ја чувствува левата страна од телото, не може да ја мрдне левата рака и нога, ме интересира, дали, таткото на другарката беше исто така со последици од ударот и дали истите исчезнаа по посетата на овие луѓе?

Јас сум скептик околу овие нешта, но, тоа што едно медицинско лице ми го препорача ова, ме натера да се замислам, а кога ми кажа дека се работи за луѓето, за кои веднаш се сетив дека и ти пишуваше, ме стави на мисла да го направиме она што го направиле твоите другари. 

Однапред благодарен на одговорот.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2012 во 23:16
С'е е енергија.

С'Е ! Дури и оноа што на прв поглед ни изгледа дека не е тоа.

А тоа што ова не се учи во официјалните училишта и не го пишува во официјалните учебници не значи ништо друго туку дека официјалната наука, од некои причини, с'е уште не стигнала до таму.

За моето лично искуство со енергијава, нејзиното фотографирање и конкретно експериментирање врз луѓе и растенија пишував порано на овој подфорум.

 



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2012 во 11:57
Originally posted by Македон Македон напиша:


За овие луѓе за кои пишуваш, а за кои прашуваше и пријателот Santijago, можеби нема да верувате, но денес ме информираше една медицинска сестра, која исто така замина кај овие луѓе за помош, а и нас не упати, велејќи дека многу нешта може да бидат подобри.

Php, бидејќи, за жал, се соочуваме со ист проблем како лицето кое имало мозочен удар, освен со разликата дека мајка ми, иако ја чувствува левата страна од телото, не може да ја мрдне левата рака и нога, ме интересира, дали, таткото на другарката беше исто така со последици од ударот и дали истите исчезнаа по посетата на овие луѓе?

Јас сум скептик околу овие нешта, но, тоа што едно медицинско лице ми го препорача ова, ме натера да се замислам, а кога ми кажа дека се работи за луѓето, за кои веднаш се сетив дека и ти пишуваше, ме стави на мисла да го направиме она што го направиле твоите другари. 

Однапред благодарен на одговорот.


Драг пријателе Македон. Навистина е многу жално се ова што се случува, но и самиот знаеш дека ВЕРАТА ВО БОГ е онаа која не воси. Човеков нема никакви последици од ударот. Но, како и што функционира, навистина немам појма. И јас (и покрај ова што го изнапишав и видов со свои очи) сум сепак голем скептик. Но, целосно се согласувам со messenger дека се е енергија, се е вибрација. Тука ја гледам здраворазумската логика, ако здраво тело е енергија, тогаш болеста мора да е дисбаланс на таа енергија.
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2012 во 13:07
Македон, твое е да направиш и пробаш се што можеш, а што од тоа ќе успее ќе видиш.

Конкретно за енергијата, на пример, јас ја осеќам. На пример во затворен простор можем без да видам каде седи биоенергетичарот (скриен позади ѕид или завеса), точно да ти кажам каде седи. Јас не сум скептик за ова, знам дека постои. Скептик сум само тогаш кога за ова се наплаќаат огромни суми пари, затоа што според духовните вредности ова мора да се работи беспари.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2012 во 13:58
Saguaro сите ја осеќаме енергијата, не само на биоенергетичарот, туку сечива енергија. Овде јас сакам да потенцирам дека не се работи за биоенергетичар - се работи за луѓе кои тврдат дека секој, ама баш СЕКОЈ човек на планетава може, како да прима енергија, така и да праќа, да дава енергија.
Сите луѓе осеќаат енергија (колкупати сме почуствувале кога некој ни се приближува, некој не гледа и слично.), само што се уште не сме свесни за тоа, не му обраќаме внимание.
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 00:49
Php, благодарам за одговорот. Ако таткото имал последици по ударот, а сега ги нема, може и навистина некако се влијаело на него. Мајка ми исто така е голем скептик за тие нешта, иако, зрачи со позитивна енергија, независно од се што и се случуваше сиве овие години. Можам да кажам дека е мошне попозитивна од мене.

saguaro, секако дека ќе пробаме да сториме се. Не се откажуваме.

php и saguaro, не сите чувствуваат енергија. Јас сум жив пример за нечувствување ништо такво. Чувствувам кога некој ме гледа, или ми се доближува, но за чувствување некаква енергија или нејзино емитување, не може да стане ниту збор. 

Имам другар кој се занимава и доста проучува лекувања со прана, енергија, или како и да се нарекува тоа. Еднаш, обидувајќи се да ме убеди во постоењето на такви нешта, се обиде да направи емитување на таква енергија, која требаше да ме убеди во ефикасноста на таквата енергија. Ништо не чувствував, буквално ништо, мижев некое време и тоа беше се. Никаква промена, а требало да почувствувам некаква енергија во дланките. Потоа востанови дека се е тоа последица на неверувањето, на мојата затвореност. 




Изменето од Македон - 28.Февруари.2012 во 01:27
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 03:07
Originally posted by Македон Македон напиша:

 Чувствувам кога некој ме гледа, или ми се доближува, но за чувствување некаква енергија или нејзино емитување, не може да стане ниту збор. 

Тоа е ТОА. Ти ја примаш и ја чувствуваш енергијата пратена (свесно или несвесно) од другиот. 

Интенцијата (намерата) при гледањето или доближувењето е фокусирање на енергијата од човекот кој го чувствуваш. среќа


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 11:32
Originally posted by Македон Македон напиша:


Јас сум жив пример за нечувствување ништо такво. Чувствувам кога некој ме гледа, или ми се доближува, но за чувствување некаква енергија или нејзино емитување, не може да стане ниту збор. 




Пријателе драг, не ме сфаќај во погрешна смисла, но многу луѓе имаат стереотипи за тоа што е енергија. Сите мислиме дека е тоа некаква мистика, некаков транс надприроден, нешто необично, дека луѓето што имаат 6 сетило се врачари некои, волшебници, ѓаволи и слично. Целосно ја потврдувам изјавата на messenger.
Originally posted by Македон Македон напиша:

... Чувствувам кога некој ме гледа, или ми се доближува,..
ТОА Е ЕНЕРГИЈА! ТОА Е т.н. 6 СЕТИЛО!! Поентата е што сите го имаме , само, или не му обраќаме внимание, или не сме свесни за неговото постоење. Тоа е она чувство што го имаш кога разговараш со некој, и покрај тоа што разговорот е сосема нормален, или ти е пријатно, или непријатно во присуство на таа особа. Колкупати сме се нашле во состојба да запознаеме личност и да си кажеме "Абе фин/а е, културен/на, ама нешто не ми се допаѓа". Или обратно "Абе може се глупира и е несериозен/а, ама барем е пријатно во негово/нејзино друштво". Тоа е токму енергијата што ја шири лицето... и сите ние ја чувствуваме.
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 11:41
Како вонземјани да ми изгледате сите што чувствувате нешто или имате некаква енергија дадена од небото .
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 11:43
Originally posted by pHp pHp напиша:

 Поентата е што сите го имаме , само, или не му обраќаме внимание, или не сме свесни за неговото постоење. Тоа е она чувство што го имаш кога разговараш со некој, и покрај тоа што разговорот е сосема нормален, или ти е пријатно, или непријатно во присуство на таа особа. Колкупати сме се нашле во состојба да запознаеме личност и да си кажеме "Абе фин/а е, културен/на, ама нешто не ми се допаѓа". Или обратно "Абе може се глупира и е несериозен/а, ама барем е пријатно во негово/нејзино друштво". Тоа е токму енергијата што ја шири лицето... и сите ние ја чувствуваме.
 

за мене тоа се вика преценка .Ништо повеќе .
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 11:50
Originally posted by емил емил напиша:

Како вонземјани да ми изгледате сите што чувствувате нешто или имате некаква енергија дадена од небото .


Никогаш не си почуствувал?

Originally posted by емил емил напиша:



за мене тоа се вика преценка .Ништо повеќе .


Не говорам за проценка врз здрав разум. Говорам, на пример, кога чекаш ред на каса во маркет и кога позади или пред тебе има човек кој ете никогаш не си го видел, не сте прозбореле, ама нешто ти е пријатно или непријатно во врска со таа личност. Она чувство што го добиваш во градите и стомакот, суптилното. Што си проценил тука? Само го гледаш првпат, само изгледот можеш да го видиш. За чувство говорам, не за мислење и логика. Сите сме почуствувал, само не сме обратиле внимание. Проценка е логичен процес, говорам за проценка врз основа на онаа изјава "Нешто ми кажува дека...".
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 11:57
Originally posted by pHp pHp напиша:

 

 Говорам, на пример, кога чекаш ред на каса во маркет и кога позади или пред тебе има човек кој ете никогаш не си го видел, не сте прозбореле, ама нешто ти е пријатно или непријатно во врска со таа личност. Она чувство што го добиваш во градите и стомакот, суптилното. Што си проценил тука? Само го гледаш првпат, само изгледот можеш да го видиш. За чувство говорам, не за мислење и логика. Сите сме почуствувал, само не сме обратиле внимание. Проценка е логичен процес, говорам за проценка врз основа на онаа изјава "Нешто ми кажува дека...".
 

штом еден човек кој не си го видел никогаш и ти е непријатен говори лошо за самиот тебе 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.