IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Скопје најубавиот град во светот!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Скопје најубавиот град во светот!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 32>
Автор
Порака
DemonHunter Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DemonHunter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2006 во 20:38
skopjeee!!!! the most beautifull sity in the world--OD POZADI NAPRED:D
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2006 во 20:41
navistina e najubav?
            sigurno ne e
                       no e nas
                                   hahahhahahhhahhaha

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2006 во 22:20
So anakin se slozuvamTongue
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 11:26
Najubav e zosto e moj grad. Ponatamu da nabrojuvam nema smisla zosto bi bilo subjektivno. Nema najubava arhitektura, tradicija, klima, kultura, no seedno. Mene mi e najubav.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 12:26
Originally posted by SINO SINO напиша:

Хууууу-лааааа ....

Одамна ме нема на форумов, не дека не сакам да пишувам ама многу работа овие денови.

И сега немам многу време но, за СКОПЈЕ, хм-хм-хм-хм, еве наоѓам.

СКОПЈЕ е дефинитивно град по моја мерка.
Го сакам.
Најмногу заради луѓето и заради можностите кои ги нуди (секој паметен човек ги КОРИСТИ можностите до максимум наместо да се жали дека му фали ова или она, дека му смета ова или она, дека ова или она неваља, наместо да оговара, кука и очајува, паметниот го користи и умее да ужива во она што му се нуди, колку што му се нуди, паметниот е таков баш поради тоа што умее од тоа што му се нуди да направи повеќе).

Не сакам да го споредувам со другите градови од Македонија или со другите градови од светов во кои сум била ...

затоа што ...

Скопје е мојот ДОМ.
Скопје е мојата независност.

Тоа се вредности кои, за мене, се непроценливи.

Каква забава, какво одлично поминато време покрај кејот на Вардар, на падините на Водно, на Матка, во кафанчињата во Дебар маало ... и што уште не.

Баш го сакам Скопје.

Имам истомисленици?

Би сакала да ги прочитем нивните искуства од прекрасното СКОПЈЕ.

(За останатите ... има малку, збор-два, погоре во постов!)
 
 
Clap Sekoja cest, eve jas go delam mislenjeto so tebe. Skopje e nas grad, kade ziveeme, rabotime i so eden zbor egzistirame.Wink Go obozavamTongueTongue
   DIJANA
Кон врв
Arm'nj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arm'nj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 09:48
i beduinon ja obozava pustinataWinkLOLLOLLOLLOL
Кон врв
kolenas Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Локација: Isle Of Man
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kolenas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 14:50
Abe aj ne tropajte gluposti!   skopje hm abe aj!!!!!
KOLE NAS ,e*ac VAS
Кон врв
aktiv Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2006
Локација: Greece
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aktiv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2007 во 20:53

bez da se navredat skopjani, gradot si e dobar ima navistina sto da  ponudi ali skopjani kako luge se katastrofa.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2007 во 21:01
SKOPJE E NAJUBAVIOT GRAD VO CELIOT SVET
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2007 во 01:06
skopje e kako NEWYORK,...kosmoplitski,....ete ...vo newyork ima konji sred manhattan,i na times sqware....i vo skopje ima,....kaskaat po bulevarite okolu centarot vo sekoe vreme na denot i nokta,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2007 во 11:13
Skopje nekogas bese ubav grad, sega e bezvrska. Ima ubavi gradbi no kako celina e nikakov. Za sreka se uste ima mnogu ubava okolina, dodeka i nea ne ja unistat...
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2007 во 11:39
Originally posted by aktiv aktiv напиша:

bez da se navredat skopjani, gradot si e dobar ima navistina sto da  ponudi ali skopjani kako luge se katastrofa.


pa taka mislis ti po so ne si od sk...i koga doagas vo sk nikoju ne te znae i cudno tie pa se isturas na pogresno mesto na lugeto koi ziveat vo gradot namesto da ja pobaras katastrofata vo sebe...
speed
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 12:52
STEK TAKA VIKASE . AMA SEPAK IMA RAZLIKA OT SKOPIJE DO HURK. NOGO GOLEMA RAZLIKABig%20smile
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 13:42
nema,be monika,..veruvaj mi,..i tamu ima konji,..i tuka ima,...i toa poveke od tamu,...samo shto ovie nashive se pocivilizirani,...ne serat po ulici,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.