IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Комбинација на боречки спортови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Комбинација на боречки спортови

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
trendafil. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trendafil. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Комбинација на боречки спортови
    Испратена: 14.Септември.2011 во 12:40
Ve molam kaze te mi kade vo sopje no podobro vo karpos ima kik boks ili boks klub i informacii za klubot. Fala odnapred.
Кон врв
trendafil. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trendafil. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2011 во 12:17
Ke ve molam za pomos. VAka: sakam da se zapisam na kik boks no sum zensko i ziveam vo karpos, pa sega moze li a mi kazete kade mozam da najdam kik boks klub vo karpos i dali go posetuvaat zenski? Ako znaete ve molam napisete i informacii za klubot.
Кон врв
Strenght Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Strenght Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2011 во 14:36
Обично сите борци во UFC,MMA практикуваат бокс со џиу џитсу.. Кик бокс не толку пошто нема некоја ефективност во ударите со нозе но и тоа може да се види..

Исто така и џудо е доста употребен.. Треба од се да се знае неможеш да елиминираш нешто ако се бориш 1 на 1 без правила :)
Never Give Up
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 20:09
Koga bi se nashol na arenata za UFC ili MMA bi rabotel najmnogu na moite race i levata noga... T.E ke praktikuvam povekje kick box.
Shto se odnesuva do zahvatite kje gi koristam vekje dobro prouchenite od borenje.
Bi stoel na distanca od 1 i pol metar na protivnikot!
Кон врв
Ikom Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ikom Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 20:53
Predrag e vo pravo Fedor koristi sambo, kako i mnogu ruski ultimate sportisti.Koga bev vo Moskva samboto bese na prvo mesto po popularnost od borbeni vestini, iako tamu moze da se najde se. Druga popularna vestina koja e ruska e sistema.
Pozdrav,
Iko
www.aikido.org.mk
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 14:51
Федор користи Самбо.Жими Се!
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 07:01
Федор користи нај веројатно кик бокс и џиу џитсу.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 07:00
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Bunty hunter...треба да ја препознаеш техниката кај федор....после треба да кажеш комбинација .
 
За мене нај добра комбинација е Аикидо...Кик бокс...и борење

Аикидо и борење?
Кик бокс и борење така и така супер е, ако си од далечна дистанца со удари, а од блиска со боречки зафати.
Но аикидо и борење се многу различни техники што значи дека ако знаеш аикидо нема потреба да се трудиш да се напињаш и даваш отпор за борење.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 22:54
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Bunty hunter...треба да ја препознаеш техниката кај федор....после треба да кажеш комбинација .
 
За мене нај добра комбинација е Аикидо...Кик бокс...и борење


E ajde kazi koja kombinacija ja koristi?????????????????????
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 19:15
Bunty hunter...треба да ја препознаеш техниката кај федор....после треба да кажеш комбинација .
 
За мене нај добра комбинација е Аикидо...Кик бокс...и борење
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 19:12
Ultimate Fight....spored mene najsilen kombiniran borecki sport.

A eve go najdobriot Fedor Emelianenko

http://www.youtube.com/watch?v=6jgDmhY0K4g

Fedor - The Baddest Man on the Planet - Part 1


Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 17:51
Што мислите која е најдобрата комбинација за боречки спорт?
Мене омилена ми е карате и џиу џитсу.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.