IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Новитети, вести, мислења, критики
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Новитети, вести, мислења, критики

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 18:57
BREAKING NEWS
Farrah%20Fawcett,%20Charlies%20Angels%20actress,%20dies

document.write(cnnRenderT1TimeStamp(1245948528434)); updated 6 minutes ago

Farrah Fawcett, 'Charlie's Angels' actress, dies

Farrah Fawcett, the blond-maned actress whose best-selling poster and "Charlie's Angels" stardom made her one of the most famous faces in the world, has died. She was 62. Fawcett had been battling anal cancer on and off for three years. Ryan O'Neal, Fawcett's romantic partner, recently told People magazine that the sex symbol was fading. full story
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 19:13
..........shteta! тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 02:00
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 05:19
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 03:18
Руперт Гринт заболел од грипот А

Британскиот актер Руперт Гринт, кој го игра ликот на Рон Визли во серијалот за Хари Потер се зарази со вирусот H1N1, соопшти неговиот портпарол.



Младиот актер се заразил со новиот грип од типот А на снимањето на последното продолжение на сагата за детето волшебник, „Хари Потер и смртните реликвии“.

Гринт (20) по неколку дена заздравел и наскоро ќе може да се врати на снимање.

Тој утре ќе присуствува и на премиерата „Хари Потер и полнокрвниот принц“, што ќе се одржи во Лондон.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 16:10
Inglourious Basterds
Трејлер за новиот филм со Бред Пит
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2009 во 20:26
Одличен старт на Хари Потер Печати Е-меил
%20Новиот "Хари Потер и полукрвниот принц" заработи 104 милиони долари само од првиот ден на своето прикажување...

 

..., соопшти дистрибутерот "Ворнер Брос".

Шестиот дел на серијалот за малиот магионичар почна да се прикажува во четвртокот (16 јули) во 20 земји низ светот.

Уште на првиот ден од прикажувањето, Ватикан го пофали новиот филм за Хари Потер, оценувајќи дека во продолжението, вечната расправа за борбата на доброто и злото била опишана кристално јасно.

Според "Осерваторе Романо" - весникот на Светата столица, во продолжението видлива е "коректната урамнотеженост" со која била прикажана младешката вљубеност.

Според оцената на критичарите, овој филм е најдобрата адаптација од сите досегашни романи за Хари Потер на Џоан Роулинг.

http://www.youtube.com/v/n8dp9N-26R0&hl=en&fs=1



Изменето од blackeye - 18.Јули.2009 во 20:27
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2009 во 21:08
"Алиса во земјата на чудата" нов филм на Тим Бартон со Џони Деп. не ветува нешто којзнае шо, ама сепак Џони си е Џони и секогаш е интересен најавен е за во март 2010.

Alice in Wonderland Trailer:
http://alice-in-wonderland-movie-trailer.blogspot.com/

Изменето од IQ - 24.Јули.2009 во 21:09

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 03:23
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 12:14
во април 2010 ќе почне да се снима Пиратите од Карибите 4- "фонтана на младоста"! премиерата е планирана за 2011-та.

мислам дека доволно беа 3 дела, ама ај нека им биде, ќе го гледам и овој

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2009 во 14:49
Originally posted by IQ IQ напиша:

во април 2010 ќе почне да се снима Пиратите од Карибите 4- "фонтана на младоста"! премиерата е планирана за 2011-та.

мислам дека доволно беа 3 дела, ама ај нека им биде, ќе го гледам и овој




Мислам дека ќе снимаат продолженија се додека се заработува добро... ама мене не ми смета пак да го гледам Џони како Џек Спероу... го обожавам тој човек!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2009 во 16:28
Ѕвездите од Twilight пред олтарот?!

Неколку недели откако се преселија во заедничка куќа, ѕвездите од Twilight наводно се свршиле. Роберт Патинсон и Кирстен Стујард очигледно дека водат доста динамичен живот. Тие паралелно го снимаат третото продолжение на Twilight, а воедно успешно го чуваат нивниот приватен живот од јавноста.

Пред неколку недели американските медиуми пишуваа за тоа како Роберт е во депресија откако Кирстен ја одбила неговата понуда за пат, за по само една недела излезе информацијата дека Патинсон и Стујард купиле заедничка куќа во западен Холивуд. Потоа, логично следеше вистинската бомба – свршувачка, барем како што тврди британскиот магазин ОK!.


Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 01:08
Originally posted by IQ IQ напиша:

во април 2010 ќе почне да се снима Пиратите од Карибите 4- "фонтана на младоста"! премиерата е планирана за 2011-та.

мислам дека доволно беа 3 дела, ама ај нека им биде, ќе го гледам и овој


ихх,... третиот филм е давеж, го прескокнав поголемиот дел од него, а и не ме бендиса како заврши

сета надеж ми е во четвртиот
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 02:20
Џоли потполно гола во лезбиска сцена

На радост на сите, во јавноста конечно излегоа досега цензурираните сцени од филмот Gia, во кои Анџелина Џоли и Елизабет Мичел страсно разменуваат љубов.

Филмот од 1998 година кој го раскажува животоt на топ моделот Џија Каранги, може повторно да стане хит. Најновите видеа никогаш не беа вметнати во филмот и досега беа криени од јавноста.

Анџелина Џоли, која ја игра славната манекенка од 70-тите години од минатиот век може да се види како од мајка родена, а шлаг на тортата е сцената во која таа се љуби со Елизабет Мичел, која е позната од серијата Lost, а ја игра љубовницата на Џија, Линда.

Гиа беше позната по својата бисексуална ориентација, а денес се смета дека таа всушност го има употребено терминот лезбиски шик. Па дали Анџелина достојно ја одглумила погледнете сами.





Angelina Jolie lesbian scene
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.