IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Новитети, вести, мислења, критики
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Новитети, вести, мислења, критики

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Новитети, вести, мислења, критики
    Испратена: 25.Мај.2009 во 16:00
Општо за филмовитесреќа
 
За љубителите на „Twilight“ добра вестнамигнувањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање(знам дека на форумов ги има многу)
 
 
Роберт Патинсон го потврди четвртиот дел на Twilight

Роберт Патинсон го потврди снимањето на четвртото продолжение на филмот „Twilight“, Breaking Dawn, по истоимениот роман. Почетокот на снимањето не е одредено поради бројните филмски обврски на младиот актер.

Патинсон заврши со снимањето на второто продолжение на „Twilight“ под името New Moon во Италија, додека во октомври ќе работи на третиот дел, Edipse.

Шармантниот актер откри дека неговата улога во New Moon ќе биде проширена во однос на книгата, каде неговиот лик Edvard Cullen се јавува само како глас во мислите на главната хероина Belle.

- Бидејќи глумев личност која е дела само од мислите на Belle, пробав тоа да го направам на дводимензионален начин. Се надевам дека продолжението ќе им се допадне на гледачите и нема да биде досадно, изјави Роберт.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 17:15

Vo nedela 24 maj se zavrsi 62 Kanski festival.

Zlatna palma e dodelena na avstriskiot redatel Mihael Haneke za film Bela traka "Das weisse band"/ "The White Ribbon" 
Filmot e izraboten vo crno-bela tehnika, i prikazuva slucuvanja na pocetokot na prvata svetska vojna vo Avstrija i budenje na nacionalizmot.
 
 
 
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 16:02
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 14:58

Францускиот филм повторно во Охрид

Шарл Азнавур доаѓа во Охрид по награда за животно дело

Годинашниов втор по ред Фестивал на францускиот филм од 28 јуни до 4 јули ќе се одржи во Охрид


Со кино-проекцијата на филмот "Западно од рајот" на славниот режисер Коста Гаврас ќе стартува годинашниов втор по ред Фестивал на францускиот филм што од 28 јуни до 4 јули ќе се одржи во Охрид. Затворањето пак ќе биде во знакот на филмското дело "Такси за Тобрук" во кој игра и Шарл Азнавур композиторот со светска слава кој специјално ќе допатува во Охрид да ја прими наградата за животно дело. На Античкиот театар на самото затварање на Фестивалот македонската пејачка Тања Царовска, која години наназад живе и работи во Лондон ќе исполни неколку нумери од овој познат француски шансониер.

Во текот на петте фестивалски денови ќе бидат прикажани 12 играни филмови од најновата француска продукција. Од нив 10 ќе бидат во конк*ренција за наградата "Златна маска". Во рамките на манифестацијата ќе бидат прикажани и четири краткометражни филма од кои два на француски и два на македонски автори.

Директорот на Фестивалот Зоран Велјаноски-Летра најави дека во рамките на оваа филмска манифестација ќе биде сниман краткометражен филм за Охрид кој би се прикажувал на фестивалите во Кан, Венеција и Берлин, а како што рече постои и иницијатива за снимање на долгометражен филм кој би претставувал вистинско освежување за филмската уметност.
Филмскиот фестивал на Францускиот филм ќе се реализира со скромен буџет од само 50.000 евра а поголемиот дел од средствата, 90 проценти се обезбедени од локалната самоуправа.
 
голема%20насмевка
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 15:22
a ova go vidovte na mtv movie awards?

borat aka "bruno" vs eminem



http://www.bild.de/BILD/unterhaltung/kino/2009/06/01/mtv-movie-awards/twilight-vampirfilm-raeumt-ab-und-nackter-cohen-blamiert-eminem.html

gleejte go klipcevo


Изменето од LouWeed - 01.Јуни.2009 во 15:22
Кон врв
Tony Clifton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tony Clifton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 17:32
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 22:53
ууу сега дури гледам...... блек ај... големо%20гушкање знам дека потврдил за филмот... едвај чекам да испадне њу мон..... на фејсбук на фан страната има сликано сцени од филмот...... мммм љубов голема%20насмевка

иначе, гледајте го трејлеров за најновиот анимиран филм на дизни... ,,Горе,,......голема%20насмевка

http://disney.go.com/disneypictures/up/


........голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 15:59
Првиот трејлер за Twilight - New Moon

Добра вест за сите љубители на згодни вампири. Имено, по планетарниот успех на филмот Twilight, пристигна првиот трејлер за новото продолжение на популарната приказна за вампири со наслов New Moon.

Како и првиот дел, така и овој е работен според романот на писателката Стефани Маер. Низ приказната ќе ве водат веќе познатите вампирски лица, Бела (Кристен Стујард) и Едвард (Роберт Патинсон). Премиерата на филмот ќе се одржи на 20. Ноември.

А до тогаш погледнете го првиот трејлер.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 20:15
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 14:01
Патинсон и Кристен се во врска

Ѕвездите на филмот Twilight, Роберт Патинсон и Кристен Стујард наводно заедно ја минале ноќта. Ако се верува на шпекулациите, меѓу двајцата колеги има нешто повеќе од пријателство. Иако веќе подолго време се шушка за нивната врска, очигледно дека овој пат филмскиот пар е фатен на дело. Имено, Роберт познат како вампирот Едвард Коен од хит филмот Twilight, е виден како заедно со Кристен се пријавува во еден хотел во Лос Анџелес.

Парот исто така е забележан и на романтична вечера по доделувањето на MTV наградите, каде освен што ја зедоа наградата, оставија впечаток за најдобар бакнеж на вечерта. Имено, кога се качија на сцената да ја примат наградата, Патинсон се обиде да ја бакне Кристен, но таа симпатично се извлече со што доби овации од публиката.

По доделувањето на MTV наградите, Стујард и Патинсон заминаа на интимна вечера, а потоа со обезбедување се упатија кон еден хотел во Холивуд. Таму двојката изнајми бунгалов од кој не излезе до следниот ден на пладне.


- Роберт набрзина влезе во колата, додека Кристен изгледаше уморно и носеше очила за сонце. Парот изгледаше многу заљубено бидејќи додека излегуваа од куќата Патинсон ја бакна младата актерка. Тие двајца изгледаа како млади тинејџери кои својата љубов ја кријат од своите родители, изјави еден сведок.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 10:22
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 12:16
daaaaa.....najubavki se...
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 13:48
Ново продолжение на „Осмиот патник“ (Alien)

Браќата Тони и Ридли Скот планираат да продуцираат уште едно продолжение на „Осмиот патник“ (Alien), класичен научно-фантастичен филм од 1979 година во кој главната улога ја толкуваше Сигурни Вивер.

Филмот, кој ќе го режира американскиот режисер Карл Ринш, познат по работата на музички видео спотови, во кино салите би требало да пристигне во 2011 година. Во продолжението ќе биде објаснето зошто вселенскиот брод „Ностромо“ е испратен на негостопримливата планета населена со опасни суштества.

Филмот „Осмиот патник“ во режија на Ридли Скот, досега имаше три продолженија а награден е и со Оскар за дизајнот на опасниот монструм кој го прогонува екипажот на бродот.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 23:11
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.