IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов и омраза
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов и омраза

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 12:08
Понекогаш доага од неможноста за расудување на работите.. Велат линијата на огромната љубов и омразата се многу блиски..
На многупати  се случило од бескрајно сакање да дојде до мало несогласување и се претвори во ужасна омраза..
Не би рекла омраза би рекла само мал инат и несакајки да се погледне на ситуацијата, непопуштајки во својот разум пред се да се признае дека повторно се љуби само од бес понекогаш излегуваат многу зли зборови од уста и тој бес ја поматува малку главата и става блок на срцето, без право на говор да си се изјасни...

Може да се случи да се мрзатличности кои само ни нанесуваат зло, но пак ен би го нарекла омраза..
Кон врв
MisIca. Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIca. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 20:56
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by devilish devilish напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

Dve custva koi proizleguvaat od srceto.Ljubovta i omrazata doagjaat isto kako dobroto i zloto. Zasto ponekogash kje go zamrazime onoj koj sme go sakale tolku mnogu?Zarem e tolku tenka granicata pomegju ovie dve chustva??


Љубовта е чуство од срцето, а омразата е од умот. Го мразиш некој кој ти ги повредил чуствата, егото, а тоа со умот го расудуваш, а не со срцето.


Разумот е ГЕНЕРАЛ кој управува со војската, во овој случај СРЦЕТО.Тоа само ги извршува наредбите.
ClapClapClap
Кон врв
MaVnaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaVnaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2007 во 21:25
kade sto ima ljubov nema omraza
Кон врв
Najmila Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 86
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Najmila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2007 во 12:51
Originally posted by MaVnaTa MaVnaTa напиша:

kade sto ima ljubov nema omraza
sakaj me dodeka me imas zasto togas sigurno ke te sakam i jas,no nemoj da me sakas koga ke me izgubis zasto-nema nikogas pak da me imas
Кон врв
Marta Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 02:31
nekoj bi rekol vaka:ti si tolku daleku od mene...treperam od vozbuda,dali si moja ljubov ili sum poln so omraza...omraza..
mozes da me poverdis iljadu pati ama veku 1001 nema  prostuvanje...da sakas nekoj poveke od sebe i se da dades od sebe a za vozvrat da dobies samo solzi i ogromna taga ...i vikas sto ponataka...i seta ljubov preminuva vo omraza...znaes deka e kraj na se....i tones...CryCryCryCryCry
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 02:42
Originally posted by mikus mikus напиша:

ej
slusni go sega ova
koga nekogo sakas iskreno
nepostoi ama nepostoi mig koga bi go mrazela
veruvaj ljubov ti dava zabrana za takvo custvo
toa e sigurno beton
NE SLUCAJNO Starite predci nasi rekoa LJUBAV E SLEPA
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
sweet esc. Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet esc. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 14:10
teska tema))) mnogu e tenka granicata od ljubov kon omraza,a pak mnogu tesko od omraza da se stvori ljubov.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 20:04
се сестри... барем историската реалност го докажува.
Кон врв
stasi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stasi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 21:22
dve sestri ama razlicni
jas sum za prvata
LJUBOV
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 21:25
Имам, пријатели, кои не можеа око да видат, органски не се поднесуваа, ама да пукне душманот, заедно се сега долго време, интересна работа ти е љубовта и омразата...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 22:17
Originally posted by stasi stasi напиша:

dve sestri ama razlicni
jas sum za prvata
LJUBOV


аааа, ти не си Глен Клоузизненадување
Бравосголемо%20гушкање


Изменето од pagane - 10.Октомври.2008 во 08:54
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 17:20
Podobro da me mrazi otkolku da e ramnodusen zasto dogas seuste postojat silni emocii makar i negativni
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 17:33
Originally posted by fragola fragola напиша:

Podobro da me mrazi otkolku da e ramnodusen zasto dogas seuste postojat silni emocii makar i negativni
 
mislam....se razbirame!!!!!бакнеж
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 17:38
yap
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.