IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов и омраза
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов и омраза

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:01
I poveke od sigurna.Ne mozam kon nekoj da osekam edinstveno ljubov.Edna intenzivna emocija povlekuva so sebe i mnogu drugi.I tokmu tuka e ubavinata na silnite cuvstva.Vo nivnata raznolikost.
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:05
ej
slusni go sega ova
koga nekogo sakas iskreno
nepostoi ama nepostoi mig koga bi go mrazela
veruvaj ljubov ti dava zabrana za takvo custvo
toa e sigurno beton
NE SLUCAJNO Starite predci nasi rekoa LJUBAV E SLEPA
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:08
Originally posted by mikus mikus напиша:

ej
slusni go sega ova
koga nekogo sakas iskreno
nepostoi ama nepostoi mig koga bi go mrazela
veruvaj ljubov ti dava zabrana za takvo custvo
toa e sigurno beton
NE SLUCAJNO Starite predci nasi rekoa LJUBAV E SLEPA
A ova go zboris od licno iskustvo?
Mislam,ti se ima sluceno da osekas samo i edinstveno ljubov kon nekogo...bez niedna druga ne tolku blagodarna emocija?!Confused
Vo toj slucaj mozebi jas ne znam da sakam...


Изменето од kandid - 01.Октомври.2006 во 01:08
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:10
а што е всушност омраза? што значи да мразиш некого? од каде потекнува тоа чувство?какви мисли доаѓаат кога некого го мразиш? што би сакал да направиш?
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:13
kandid drugarko
ne e do toa nema znaenje da sakas
prosto SAKAS toa se slucuva
znaes nikogas ne sum sretnal nekoj so zelba ili plan ili
tehnika da nauci da saka zatoa sto vsusnost i nema sto da se nauci
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:16

ете заеби омраза.нема омраза ако имало љубов. тоа чуство ЉУБОВ не е мачкина кашлица или љубиш или не сеа како ке оди све понатаму тоа е друга работа

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:20
znaes i vaka lezerno kazano VO PRAVO si
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:23
па видиш, можно е и јас еднаш да сум во право LOL
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:29
zasto ednas?
tuka na forum sme site vo pravo
oti najbitno e sto nisto tuka ne e bitno
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:31
Originally posted by mikus mikus напиша:


oti najbitno e sto nisto tuka ne e bitno
LOLLOL Bas taka!Clap
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:31
LOLLOLLOL море има и по нешто битно али како шо некој вели јебига штом возот тргни надолу нема назад. 
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:50
ајде малку да проанализираме што е омраза. ме интересира, пошто ми  е многу страно...
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:53
ne mora
ljubov e edno
omraza sprotivno
i neodat zaedno kon ista osoba
nemora nisto da se polemizira
kandid malkucko gresela
no nema veze
bitno e sto voopsto ne e bitno
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:56
не мислам дека омразата е спротивност на љубовта. мислам дека рамнодушноста е спротивност на чувството на љубов кон некого... омразата повеќе ми личи како реакција на фрустрација, на неостварена желба, потреба...или повреденост..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,289 секунди.