IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов и омраза
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов и омраза

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
zakacka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zakacka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2005 во 11:04
Deckoto stom me povredi ondak mojata ljuvov preminuva vo omraza.
kiss me
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 02:34

   Jas mislam deka ona sto doaga posle ljubovta ne e tolku omraza kolku sto e frustracija i povredenost osobeno ako krajot ne e nas izbor tuku na partnerot.Mislam deka ima nekoi tri fazi niz koi pominuvame posle zavrsuvanje na vrskata.Najprvin odbivash da go prifatish faktot deka nekoj sto go sakas i si mislel deka ke bides zasekogas zaedno ne go deli istoto mislenje i ke napravish se samo da se vratite tamu kade sto ste bile.I dodeka ti si siguren deka ima uste nadez za vas drugiot misli deka seto toa e pateticno i depresivno i uste poveke se oddalecuva sto te pravi krajno nesrekna.Otkako ke pomine fazata kade sto sam se okrivuvash,doaga faza koga pocnuvas da ja baras vinata vo drugiot.Pocnuvash da gi barash site negovi nedostatoci i da se ubeduvash deka toj vsusnost ne te zasluzuva i kako ke se kae sto ne znael da te socuva.Pravish planovi kako da go napravish ljubomoren i da mu pokazes deka ti e podobro bez nego.Mislam deka ova e delot sto mnogu od nas go meshame so omraza(a vsushnost sigurna sum deka 90%od nas ke se vratat da bidat zaedno samo ako mozeme)I na kraj ako ''uspesno'' gi pomineme ovie fazi bi trebalo da dojdeme do momentot koga ke bideme ramnodushni i nema da posvetime nitu edna minuta razmisluvajki za nekoj sto ne povredil i ne uspeal da sogleda kolku sme nie prekrasni.A ramnodushnosta ne e nitu ljubov nitu omraza(jas se nadevam deka poleka ama sigurno ke stignam do tamu pa ke vi kazam kako e).



Изменето од natalija
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 02:42

Originally posted by zakacka zakacka напиша:

Deckoto stom me povredi ondak mojata ljuvov preminuva vo omraza.

паметно  така полесно ќе го решиш без проблеми по те*е

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 17:59

Originally posted by maja maja напиша:

Dve custva koi proizleguvaat od srceto.Ljubovta i omrazata doagjaat isto kako dobroto i zloto.
Zasto ponekogash kje go zamrazime onoj koj sme go sakale tolku mnogu?Zarem e tolku tenka granicata pomegju ovie dve chustva??

 Lele Maicka....vidi sega...go sakas nekogo so celata svoja dusa,nesebicno...a toj ke pocne psihicki ili fizicki da te maltretira...pa nemozes da se kontroliras pocnuvas da go gledas kako zlo...go mrazis...sakas da se otarasis od nego....znaci ako nekoj sto go sakas zapocne da te maltretira vo bilo koj oblik...ti pocnuvas da go mrazis.....Ouch

Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2006 во 00:13
Pomegu ljubovta i omrazata_nema granica
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2006 во 09:33
Нема граница помегу овие две работи.. Колку што лудуваш од љубов ако има некоректност према партнерот почнува одбојност и мала доза на пецкање на повлекување и бегање од таа особа.. Но, моментот кој го чувствуваме барем за мене е бес не сум особа која умее да мрази.. Така да се зависи од ситуација да толку ве повредат да се доведете до степен да ги преиспитате цувствата дали е омраза или е болен бес во вас..
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2006 во 09:40

Originally posted by natalija natalija напиша:

Zashto razmisluvash taka Maja?
ljubovta i omrazata nemaat vrska so dobroto i zloto kako prvo, kako vtoro zashto omraza? Zar e e potrebno da mrazime?
Ako navistina si go sakala so seta dusha i srce togash negledam razlog za zamrazuvanje. A ako navistina cuvstvuvash omraza togash ne si ni ljubela vistinski.
shto i da bilo POMINALO nema nazad idi napred vo zivotot i stremi se da ja NAJDESH vistinskata osoba koja e za tebe otvorena so pono srce ljubov, a ne so omraza za neshto shto bilo.

nate izvini me sto te citiram , na pocetokot na temava mi padna vo oci ovaj post , dali si gi menjala razmisluvanjata  . Vo sekoj slucaj mojot komentar na temava e deka ponekogas ljubovta i omrazata se vo epten tesna relacija, zenski sto me mrazele vsusnost bile totalno ludi po mene , taka nesto :)))

во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2006 во 09:45
Извинето.
Не Хеки не ми се променети мислењата тоа го кажав како совет во одредената ситуација на нешто што го чувствував.. На погорната реплика ке видиш дека не сум за мрзење нити умеам да го чувствувам ..Јас мило не менувам ставови треба нешто многу да ми се деси за да си го сменам мислењето во одредена граница.
Кога некој ќе ти рече те маразам поготово девојките знај дека до лудило те сакаат..
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2006 во 09:48
e pa znam
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 11:28
Originally posted by maja maja напиша:

Dve custva koi proizleguvaat od srceto.Ljubovta i omrazata doagjaat isto kako dobroto i zloto.
Zasto ponekogash kje go zamrazime onoj koj sme go sakale tolku mnogu?Zarem e tolku tenka granicata pomegju ovie dve chustva??
Tenka e granicata, a se premina od ljubov vo omraza za del od sekunda....zarem mozno e se prasuvav, no se sluchi
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 12:30
no commentCryOuchShocked
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2006 во 17:34
ljubovta me ispolnuva,me kreva,me pravi srekna,pravi rabotite da gi gledam od pozitivnata strana
 omrazata mi e nepoznata i ne sakam ni da ja spoznaam...
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 00:55

Za mene ljubovta i omrazata sekogas idat zaedno.Kon onoj sto custvuvam ljubov,mozam da custvuvam i silna omraza koga ke se osetam povredena od pricina sto site emocii mi se intenzivirani.

A onie kon koi ne custvuvam niso posebno ne mozam da gi mrazam.Mozam samo da bidam ramnodusna.


Изменето од kandid - 01.Октомври.2006 во 00:55
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 00:57
uf
sigurna si vo ova sto go napisa?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.