IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Доверба или посесивност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Доверба или посесивност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Доверба или посесивност
    Испратена: 20.Мај.2009 во 22:34
Колку имате доверба во вашите деца или во вашите партнери?
Дали сте од оние ,кои кога ке прашаат нешто ,се задоволуваат со одговорот или постои црвчето на недовербата,па чепкате и понатаму.голема%20насмевка
Дали сте од оние родители кои ги контролираат нивните деца во секој чекор и поставуваат милион прашања ,или успевате да ја контролирате вашата љубопитност и го почитувате приватниот живот на вашите деца?
 Дали сте посесивни со вашиот партнер и колку ја контролирате таа посесивност или љубомора?Дали си дозволувате да му чепкате по мобилниот,читате негови меилови (без разлика дали се пословни или приватни),редовно ги проверувате неговите џепови и го бомбардирате со милион прашањаплазење 
 
Има многу дали и чекам одговор на нивголема%20насмевка
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 23:05
Neznam dali e doverba ili ne ama jas ne prasuvam. Koj saka da zboruva jas znam da slusam. A za po dzebovi, kolku ne proveruvam zboruva toa deka dosega sum isprala dve licni karti, edna vozacka dozvola i bajagi pari
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 23:10
veruvam ama i proveruvam chat-pat...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 21:58
Чепкам ДА, многу дискретно, не онака страствено и со намера, ама секогаш буричкам кога ќе ми се укаже прилика.
Чисто информативно, без задни намери
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 11:08
Ne gibam po dzepovi , mobilni ili mejl . Dovolen mie pogledot , koga ke se smeni sjajot na ochite togas znam deka sve e smeneto i ke se pomiram so toa a deka izigravam Sherlok Holms ne me biva , ne go imam toa vo krvta .
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 11:25
moree,..mi burichka po  djebovite,...лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 11:43
Мајка ми е златооооооооо од мајка........

Никогаш не ми чепкала по работите....ако сака да знае нешто ќе си праша.....

И онака се знае зошто би проверувала?
МИР со сите
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 16:56
Кога син ми си игра со другарчиња јас работам во друга соба, но често ги наслушнувам.... да видам до каде се....... и ако ме бараат за нешто треба да ми викнат неколку пати затоа што јас си сум во другата соба, си работам и не ги слушам.........
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 12:56
......чепкањето по приватноста ,без разлика дали се работи за нашите деца или нашиот партнер е сигурен знак на несигурност на самите нас.....
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 14:40
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

......чепкањето по приватноста ,без разлика дали се работи за нашите деца или нашиот партнер е сигурен знак на несигурност на самите нас.....


Точно.
Затоа подобро да проверуваш за да се осигураш.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 14:42
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

......чепкањето по приватноста ,без разлика дали се работи за нашите деца или нашиот партнер е сигурен знак на несигурност на самите нас.....


Точно.
Затоа подобро да проверуваш за да се осигураш.
 Аха......но тоа што не го знаеме неможе да боли,такаголема%20насмевка
 
 
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 14:45
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

......чепкањето по приватноста ,без разлика дали се работи за нашите деца или нашиот партнер е сигурен знак на несигурност на самите нас.....
Точно. Затоа подобро да проверуваш за да се осигураш.


 Аха......но тоа што не го знаеме неможе да боли,такаголема%20насмевка
 

 


Пак точно пуста човечка радозналост.
Да не бевме толку љубопитни човештвото немаше да биде на ова ниво.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 14:48
точно така........но се треба да има граница и да таа наша "љубопитност" не ја гуши другата страна ,па навистина да почне да бара кислород на друго местонамигнување
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 14:56
кислород велиш а? ма има бре денеска апаратура за кислород, ќе го приклучиме нема проблем, па боци за длабоко гњурење...па то кислород колку сака
Шала на страна, опсесивно циа агент чекирање на приватноста е малку болесничко однесување.
НО, блиско посматрање не е на одмет.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.