IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Erich Von Daniken
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Erich Von Daniken

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 23:57
голема%20насмевкаzaborajv...taka e...
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 03:25


Ерих фон Деникен, роден е 1935 год. во Цофинген, Швајцарија. Автор на десетици книги, меѓу другото и на стрип кој како мал многу ме восхитуваше, но некаде се изгуби низ годините.
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 13:18
Originally posted by IQ IQ напиша:

si kupiv edna kniga negova od saemot, ama ushte ne doshla na red za chitanje...
imam slushnato dosta pofalbi za chovekov, pa ke vidime


Ej te molam ako mozes da mi kazes od koj izdavac e knigata i kako se vika jas ne sum vo drzavata momentalno i neznam dali se naoga neso od nego na makedonski a bi sakal da kupam.
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 13:27
daniken vekje prashina ima fateno  ,...ako ima nekoe zaostanoto izdanie,..mozda,..ne znam  , na makedonski,..ama ,na srpskohrvatski ( nema ponovo izdanie , toa e sigurno .),..sigurno ima,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 00:26
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:


Originally posted by IQ IQ напиша:

si kupiv edna kniga negova od saemot, ama ushte ne doshla na red za chitanje...
imam slushnato dosta pofalbi za chovekov, pa ke vidime
Ej te molam ako mozes da mi kazes od koj izdavac e knigata i kako se vika jas ne sum vo drzavata momentalno i neznam dali se naoga neso od nego na makedonski a bi sakal da kupam.


"Боговите беа астронаути" - Ѓурѓа 2008 година

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 01:40
Erih von deniken e pisatel na beletristika... tolku za nego
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 21:28
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Erih von deniken e pisatel na beletristika... tolku za nego
   Abe sea dali e beletristika ili ne toa e kako ke si go dozivee covek.Ima premnogu opiplivi dokazi za da moze da se zanemari se so zbori.
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 21:34
Se nadevam deka ti ili nekoj kako tebe drzi nekoj takov dokaz... ili samo vi se motaat niz glava...
DeepBlue
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 21:47
  • Chariots of the Gods (1968)
  • Return to the Stars (1968)
  • Gods from Outer Space (1970)
  • The Gold of the Gods (1972)
  • In Search of Ancient Gods (1973)
  • Miracles of the Gods (1974)
  • According to the Evidence (1977)
  • Signs of the Gods (1979)
  • Pathways to the Gods (1981)
  • The Gods and Their Grand Design (1982)
  • German language books published between 1984 and 1995:
  • The Eyes of the Sphinx (1996)
  • The Return of the Gods—Evidence of Extraterrestrial Visitations (1997)
  • Odyssey of the Gods—An Alien History of Ancient Greece (2000)
  • The Gods Were Astronauts - Revised (2001)
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 21:56
eve eden odlomak od negovata kniga za piramidite vo egipet;
procitajte sami...oti ima mnogu za prevod
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 22:48
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

Se nadevam deka ti ili nekoj kako tebe drzi nekoj takov dokaz... ili samo vi se motaat niz glava...
pa ako ne te mrzi da citasw procitaj nekoja negova kniga i ke vidis za koi dokazi stanuva zbor jas niti cuvam niti sum izmislil nesto намигнување
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 00:03
Originally posted by lane62 lane62 напиша:

eve eden odlomak od negovata kniga za piramidite vo egipet;
procitajte sami...oti ima mnogu za prevod



Pharaoh... Postov na Lane neka bide dovolen - knigata se vika " MITOVI o piramidama"...

Mit...="The term "myth" is often used colloquially to refer to a false story" - izvor wikipedia...

I da, ti ne si izmislil nisto, samo si procital nesto od Deniken, nesto sto toj izmislil, a Ti, bidejki sakas da veruvas vo toa, vednas si go prifatil kako fakt... Deniken go citav pred 25 godini, i uste togas mi bese sumnjiv... Tipot od petni zili se trudi da gi dokaze svoite teorii, za da zavrsi so gradba na muzej u pustinja na takanareceni dokazi so negovite teorii, koi duri i posetitelite gi svakjaat kako luda atrakcija... Kako i da e, ubavo zivee so parite koi gi dobiva od prodazbata na beletristikata koja vi ja prodava...

Изменето од Neptun74 - 02.Јуни.2009 во 00:08
DeepBlue
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 22:46
Originally posted by Majkl Majkl напиша:



Ерих фон Деникен, роден е 1935 год. во Цофинген, Швајцарија. Автор на десетици книги, меѓу другото и на стрип кој како мал многу ме восхитуваше, но некаде се изгуби низ годините.


И мене ме восхитуваше еден период, ама не дека се изгуби туку сите тие теории паднаа во вода. Освен тоа и самиот беше многу насамаруван од измамници со лажни фотографии на НЛО-а.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2009 во 11:17
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Ерих фон Деникен, роден е 1935 год. во Цофинген, Швајцарија. Автор на десетици книги, меѓу другото и на стрип кој како мал многу ме восхитуваше, но некаде се изгуби низ годините.
И мене ме восхитуваше еден период, ама не дека се изгуби туку сите тие теории паднаа во вода. Освен тоа и самиот беше многу насамаруван од измамници со лажни фотографии на НЛО-а.
Da. Inaku mene ne me vosh*tuvaa negovite teorii, tuku stripot koj go dobiv na podarok za Nova Godina koga imav 4-5 godini. Od knigite se gleda deka e diletant, no kako i nekogasniot diletant-arheolog Schlimann koj ja otkri Troja oslonuvajci se na mitskata Ilijada, taka i Däniken otkri nekoi raboti(ne se secavam koi) i napravi interesna sistematizacija na istite. Druga prikazna e negovite objasnuvanja za istite kolku drzat voda...


Изменето од Majkl - 14.Јуни.2009 во 11:18
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.