IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - После смртта...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После смртта...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 28>
Автор
Порака
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 17:55
pa rakavite ne treba da se zasukat ,
materijalnoto veke nema da postoi,
ama rabota sepak ke ne ceka
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 19:04
Originally posted by TEMPLAR TEMPLAR напиша:

Se soglasuvam so tebe deka ima neso posle smrtta no ne ti ja podrzuvam teorijata.Se uste se drzam do starata teorija PEKOL ; CISTILISTE ; RAJ !!!!!!!!

Sto bi se desilo koga poveketo bi mislele deka posle smrtta pak  ke se vratat na zemjata?




Najlogicno mislenje e deka se javuva halucinacija poradi golemata zelba na onoj koj e na smrtna postela da ide u rajot


A za pogornite komentari :bla bla bla , babi - zabi , sekoj nesto cital , samo barem da pisevte od kade gi pastirate informaciite bidejki vo sekoja tema nekoj pravejki se deka nesto znae(macno obiduvajki se da im ukazi na drugite kolku e ucen ), samo poveke otkriva deka e dobar kopirac na informacii намигнување

Кон врв
казнувач Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај казнувач Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2010 во 04:24
дур не видиш со свои очи не верувај хахаха ама господ 100% постои пошто некој морал да го создаде ова се што се гледа ЧОВЕК СИГУРНО НЕ ГО СОЗДАЛ
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 10:36
...licnosta prodolzuva da zivee vo srcata na drugite.
umira togas,koga vremeto ke gi izbrise sekavanjata....zasekogas!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 10:45
posle..?збунетост

ajde jovo ..nanovo..изненадување

..ama , u drugo telo..намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 20:44
Тема: ПОСЛЕ СМРТТА

Posle smrtta? Abe ic ne ti e gajle za nisto, eden raat...
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 19:56
Eve skoro 40 min gledam i uste gi nemam dogledano site delovi od klipovite vo koi eden rusin raskazuva sto ima vo rajot a sto vo pekolot , bidejki licno bil tamu ( negovata dusa bila tamu ), znaci objasnuva cekor po cekor se i dava opis na ona sto go videl


Seuste gi nemam dogledano do kraj, pa eve da vi dadam link od prviot klip pa do 13 ke si gledate po red na Youtube

http://www.youtube.com/watch?v=ZJZazBNAN0g&feature=related


Jas ne veruvam dali postoi zivot posle smrtta , no eve so gledanjevo na videoto  mislam deka ke si go smenam mislenjeto...Nekako covekot mi deluva ko da ja zboruva vistinataзбунетост


Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 20:01
После смртта? Жива досада.зевањезевање
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 20:21
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

После смртта? Жива досада.зевањезевање
 
 
За кого досадазбунетост ?
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 20:40
За останатите луѓе, што ли ќе прават без мене???збунетостсмеење


Изменето од LiDivio - 01.Август.2010 во 20:45
Кон врв
jahra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jahra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 21:43
Znam za toj rusinot,go imam gledano na cd.Kazuva kako gresel vo zivotot,a naj naj e toa sto ja nateral svojata devojka da go abortira nivnoto bebe.Kazuva kako bolno nastapuva smrtta,go tepale demoni od nozete pa nagore,neverovatna bolka,pa nemozel da se brani,ni da mrdni,se oddeluva dusata od teloto,pa go gleda sopstvenoto telo od gore pa odi vamu tamu,angeli mu kazuvale kako e vo rajot kako vo pekolot.Kako angelite i demonite gi opravduvaat dusite za nivnite postapki vo zemskiot zivot,za da mozat da go nasledat Carstvoto Nebesno ili da se vecno prokolnati vo vecniot ogan.Nikoj ne se vratil da kazi kako e gore ili dolu.Mozebi ima nekoj iskuseno nesto vonzemsko i nestvarlivo,megu toa,toa ne e toa.
Veruvam vo Boga,neka ne cuva site od vidlivi i nevidlivi storenija,ama iskreno mene mi lici kako nekoja propaganda,ako mene bi mi se slucilo toa sigurno nema da sakam cd da snimam za toa.
Gledajte go noviot animiran film Dante`s inferno,gi prikazuva site 9 kruga na pekolot.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 18:56
Рајот е досаден.
Пеколот е поинтересен.
Ќе си бидеме best buddies со Луцифер, or... whatever...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 19:48
posle smrtta... jovo na novo... povtorno se rajgam... bar jas, za vas ne znamплазење
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2010 во 00:33
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

posle smrtta... jovo na novo... povtorno se rajgam... bar jas, za vas ne znamплазење


нема баш многу избор...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.