IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Знаеме ли што прават нашите деца?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Знаеме ли што прават нашите деца?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 13:58
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Повеќето девојчиња, барем на моја возраст, се шминкаат, носат миничи и штикли, се впуштаат во врска со повозрасни, пушат, пијаттага
И што е нај трагично, повеќето пушат за да се направат кул и фраери и за друштовото да не ги исмева и да не ги смета за "бубалици"рамнодушност


Znaam devojce sto vo 6to ja izgubi nevinosta(da ne recam spiese so pola uciliste) samo za da bide glavna facaзагриженост I uspea, sea cela gim. so prst ja pokazuva вртење%20со%20очи
 
 


Изменето од volkswagen - 14.Ноември.2009 во 13:58
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2009 во 15:08
do nekade......samo treba mnogu razgovori,diskusii i otvorenost so denesnive deca
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 21:51
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Повеќето девојчиња, барем на моја возраст, се шминкаат, носат миничи и штикли, се впуштаат во врска со повозрасни, пушат, пијаттага
И што е нај трагично, повеќето пушат за да се направат кул и фраери и за друштовото да не ги исмева и да не ги смета за "бубалици"рамнодушност


Znaam devojce sto vo 6to ja izgubi nevinosta(da ne recam spiese so pola uciliste) samo za da bide glavna facaзагриженост I uspea, sea cela gim. so prst ja pokazuva вртење%20со%20очи
 
 

Епа затоа треба да се размисли убаво со главата,и да не се однесува глупо, за да нема такви последици...глупчо
За машко, и не е толку срамно, но за девојче...изненадување
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 23:23
eden od nachinite za cenzura na erotika .......
da decata ne zalutat pogreshno  namerno ili nenamerno so PC na net......
se pravi ,, parental kontrol ,,,....
kontrola od roditel na takvi snimki....eve primer....
koga ke se dopre videoto od kontrolata decata povtorno pritiskaat levo na play kopcheto.....
i ete sho ke se sluchi ....
od parental kontrol t.e. roditelot....аплауз




Изменето од bijonse1 - 20.Ноември.2009 во 23:27
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 19:09

Го нахранил бебето во куќата што ја ограбувал

bebe2_8.jpg
Крадец го загреал шишенцето со млеко за расплаканото бебе во куќата што ја ограбувал.

Неименувано момче (18), од Индијанаполис, влегол во куќа во своето соседство, заедно со уште еден соучесник. Тие почнале да ги полнат торбите со плен, но галамата што ја правеле го разбудила бебето во куќата и тоа почнало да плаче.
Момчето, го пронашол шишето, го наполнил со млеко, го загреал во микробрановата печка и го нахранил бебето....аплауз
Тој и неговиот соучесник биле уапсени во училиштето кое го посетуваат, врз основа на дојава на еден сосед.....не%20знам



Изменето од bijonse1 - 22.Ноември.2009 во 19:10
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 08:44
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 10:30
Децата постојат да бидат попаметни од своите родители.

Така и бидна. И затоа прво дигам два прста пред да прашам извинувајќи се мојата неукост и глупавост.
Кон врв
Ивона02 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ивона02 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 03:40
ne znam ama koga ce mi napravat ce znam плазење
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 07:43
Зашто мислам дека имамве тема за секс(присилен-напад  врз) стари лицазбунетост Иако ова не е по возраст дете, сепак е нечие дете.
Често читаме за вакви грозоти, дури имаме и осуден убиец кој силувал и убил старици.
Дали е ова нормално? Дали нечие дете може да посегне по телото на нечија баба?збунетост
Е грозно ми е да помислам
Пијано момче се обидело да силува старица
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:26
Моиве одприлика знаат што-како правам.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 23:18
do 3-4 znam,.....dreme!да

...posle osum,..pojma nema kade eзбунетост,..a kamoli shto pravi ,..tamu !изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 23:23
Кој би го знаел тоа...кога не е дома?изненадување
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 01:09
Ај пак да си се пофалам....
Можеби и не сум баш толку дете, ама стариов е единствен на кој што можам се да му кажам и да ме поддржи...
тато, ќе одам „таму“ (100 километри од прилеп) , фатив женска...
ќе дај пари, ќе ме однеси ако не можам да најдам превоз...
или...
совет кога ќе ми треба - тука е
кога ќе ми треба некој само да му кажам колку да ми олесни - тука е
ко ќе ми треба некој на моја страна - тука е
„ чале... ова само јас и ти го знајме и толку...“ - готово , бе

не ми прави проблем ни за пиење ни за ништо затоа што од него стекнав навики да не пијам премногу (па после да се глупирам да повраќам или што ти знам)
ќе ме чекаат будни додека се вратам од чаршија ако накрши 1 сатот, ама не ми ѕвонат по телефон ( да не сум бил со чупе па да не ме трујале)...

Ќе дојди сметка за телефон што застанува в грло: Зошто олку сметкава????
- На одмор е чупето, наредниот месец нема да биде висока, вонредна состојба е...

и готово , разбрано....

со тоа што ги разбираат моите потреби и желби ја придобиваат мојата доверба и отворено си правам муабет со моиве и за се ми помагаат...

ДЕФИНИТИВНО - ЗНААТ СЕ ШТО ПРАВАМ, И ЗА СЕ ШТО ЌЕ НАПРАВАМ ПРВО „СТАРИОВ“ РАЗБИРА...

чудно, ретко кој ја има таа комуникација со родител...

уствари, јас се опирав инаку тие беа спремни со мене најдругарски да се постават.... тоа дури сега почнав да го разбирам....
браво за моиве....даголемо%20гушкање
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 08:01
Вчера читајки материјали на темата Училишта без насилство наидов на слики кои МОРАВ да ги поставам на форумов  да подискутираме малку за нив. Во тие дискусии (во темата Семејно насилство) меѓу другото дојдовме до каков/тков заклучок дека често меѓу младите избиваат тепачки.
Сега од сабајле пиејки кафе и читајки наидов на една интересна информација за Америка во напис кој нема врска со насилството  но има врска со начинот на живот
- Токму овде ја почувствував слободата на животот. Ме освои блискоста на луѓето, меѓусебната комуникација, дружењето во доцните ноќни часови, без да ти пречи некој. Тоа го нема во Америка, освен можеби во Њујорк. Рестораните се затвораат во 21.30 часот, а луѓето се изолирани во најтесниот круг на семејството - вели Керол.
Американка открива македонски корени
Како компарација написот во Вечер
При интервенција нападнати полицајци
Инциндетот се случил во саботата околу 2:45 часот во Скопје на улицата Сава Ковачевиќ" бр. 64 кога бил нарушен јавниот ред и мир при расправија помеѓу група на граѓани. Двајца полицајци од ПС Кисела Вода, кои биле на интервенција, биле пречекани од Г.К. (18) и малолетниот К.К. (16), кои со тупаници по главата и телото им се нафрлиле на полицајците
И сега онака за споредба, кај нив рестораните се затвораат во 21 .30 кај нас инциденти во кои учествуваат малолетни лица се случуваат во 2.45. Најстрашното е што е очигледно дека “слободата на животот“ на кој многумина ни завидуваат ние знаеме да ја злоупотребиме па дури дотаму што МАЛОЛЕТНИЦИ ДОДЕКА НИВНИТЕ РОДИТЕЛИ СПИЈАТ ДОМА ТЕПААТ ПОЛИЦАЈЦИизненадување
Имаме закон, ама немаме негова примена затоа што сме си навикнти многу да не почитуваме закони. Така родителите кои се најмногу одговорни се извлекуваат без казни, полицијата се справува внимавајки да не биде критикувана за “прекумерна сила“ ни е тепана од  оние кои во Америка во 21 часот МОРА да се дома.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.